Horoskopi Mujor Korrik 2022 - Shigjetari, Bricjapi, Ujori, Peshqit

HOROSKOPI SHIGJETARIT KORRIK 2022

Korriku është një muaj i këndshëm çlodhjeje, jo vetëm sepse është periudhë pushimesh, por edhe sepse mendja çlirohet nga shqetësimet e akumuluara gjatë muajve të fundit. Ndikimi i Mërkurit që lë shenjën Binjakëve për të kaluar në Gaforre, ndërsa Marsi lë Dashin për të kaluar në shenjën e Demit do të jetë i shkëlqyer dhe do të sjellë energji mjaft pozitive. Po ashtu edhe ndikimi i Diellit dhe Venusit është mjaft i favorshëm. Situata paraqitet mjaft pozitive në këndvështrimin e përgjithshëm, sidomos nëse synoni të nisni projekte apo programe të reja. Mundësitë e interpretimit janë të pafundme, është e sigurt që risitë dhe shkëputjet me të shkuarën do të hapin perspektiva të reja. Duke qenë se Marsi kur është në Dem i është përkushtuar padyshim “pragmatizmit”, është gjithashtu e mundur që për kohëzgjatjen e tranzitit t'ju kërkohet të jeni më konkret dhe konstant.

Nëse puna juaj ka të bëjë me krijimtarinë, ka të ngjarë që do të keni frymëzim të madh në këtë periudhë dhe do të arrini suksesin brenda pak muajsh. Ndryshoni pozicion pune ose kolektiv, nëse është nevoja. Ditët më domethënëse të muajit janë 20 dhe 29 korriku, ndërkohë që punët e lëna pezull mund t’i nisni përsëri, sepse kjo periudhë sjell më shumë zgjidhje në krahasim me të shkuarën. Pyesni rreth e qark, se mbase po kërkojnë persona si ju në ndonjë vend të veçantë.

Dashuria zgjohet sërish prej ndikimit të Afërditës. Çiftet që kanë qenë larg njëri-tjetrit për arsye të ndryshme, i këshilloj që të planifikojnë pushimet sa më shpejt. Me datë 15-16 korrik pasioni do të jetë në nivele mjaft të larta, si pasojë e ndikimit të Hënës. Nëse jeni në kërkim të historive të dashurisë apo flirteve, mund t’ju ndodhë diçka e bukur. Madje, mund të jeni të pavendosur mes dy raporteve të ndryshme. Ata që ngulmojnë të qëndrojnë vetëm, po gabojnë, sepse pozicionimi i planetëve premton emocione të mëdha. Është muaj mjaft pjellor për ata që duan të shtojnë familjen. Jeni ende beqarë? Normale, sepse keni frikë të humbni lirinë personale, edhe nëse dikush ju pëlqen. Përgjithësisht, ju ndieni tërheqje ndaj atyre që ju shmangen, por ka ardhur koha të ndërtoni një raport të qenësishëm me personin e duhur në krah. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të arrini një nivel më të madh intimiteti në marrëdhëniet tuaja nëse dëshironi. Hëna e Re në Luan në fund të muajit mund t'ju shtyjë të dilni nga zona juaj e rehatisë, ndoshta duke planifikuar një udhëtim ose duke identifikuar shtigjet dhe perspektivat për të eksploruar.

Forma fizike do të jetë në përmirësim e sipër, përveç javës së parë të muajit, se do të keni marrje mendsh. Megjithatë, pas datës 5 korrik nis një fazë më e ekuilibruar. Ditët më të mira janë rreth datës 10, kurse ato më të vështirat më 26-29 korrik.

HOROSKOPI i BRICJAPIT  KORRIK 2022

Për të ndikuar pozitivisht kuadrin tuaj astral këtë muaj është planeti Mars, i cili kalon me datë  5-së  tek Demi, shenjën e mikut tuaj, me të cilin ndani dashurinë për logjikën dhe efikasitetin. Ky ndryshim energjik do të shprehet konkretisht përmes një ndjenje më të madhe qetësie, përqendrimi dhe efektiviteti. Vetëkuptohet që energjia e Marsit te Dashi muajin e kaluar nuk ishte shumë e lehtë për t'u menaxhuar. Nervozizmi dhe shqetësimi janë emocione me të cilat shumë Bricjap u është dashur të përballen, veçanërisht në mënyrë private.

Megjithatë, përpara se të kalojë Marsi në Dem, data1 dhe 2 do të formojnë një aspekt kuadraturash me Plutonin, një tranzit që do të ndikohet më shumë nga ata që kanë lindur në dekadën e tretë, të cilët do të duhet të menaxhojnë disa dinamika personale me një vëmendjeje shtesë. Shumë Bricjap mund të përballen me dyshime dhe akuza, që vijnë nga partneri ose familja, të cilët do të përpiqen të imponohen në zgjedhjet e tyre në mënyrë autoritare, ose të krijojnë dinamikë konkurruese ose përballje me partnerin.

Fatmirësisht kjo është një parantezë e shkurtër, e cila megjithatë nuk duhet nënvlerësuar. Do të ishte më mirë që këto ditë ( mundësisht shpërthyese) të kalojnë pa pranuar provokime, duke u përpjekur të përqendroheni në punën tuaj ose në diçka praktike dhe konkrete.

Pas ditës së 5-të, energjitë do të fillojnë të stabilizohen dhe do të mund të gjeni të njëjtën vendosmëri dhe energji . Marsi, në udhëtimin e tij, do të bashkohet me Uranin (një planet që ju stimulon drejt pavarësisë, lirisë dhe sfidave të reja) dhe do t'ju ofrojë në një pjatë argjendi një sërë mundësish me fat për të shprehur talentin dhe kreativitetin.

Duke qenë se është shtëpia juaj e pestë që përfshihet, pritet edhe zona e horoskopit e lidhur me pasione të papritura, aventura, lidhje me sfond erotik, takime të reja, dashuri të reja . Përveç se në krahasim me të kaluarën, do të jeni gati të ekspozoni veten dhe të përfshiheni me një siguri të re. Dëshira për t'u rikthyer në lojë në fushën emocionale do të jetë vërtet e fortë dhe me Marsin në favor, do të mund t'i ktheni shtysën dy projekteve të mbetura pezull dhe të kërkoni zgjidhje konkrete dhe konstruktive së bashku me partnerin.

Ajo e “bërjes konkrete”, e pragmatizmit, e riorganizimit është një temë që do t’ju ​​shoqërojë jo vetëm në afeksionet tuaja, por edhe në fushën e punës. Me Saturnin , tani retrogradë, deri në tetor, me shumë mundësi do t'ju duhet të bëni zgjedhje praktike që do t'ju ndihmojnë të organizoni më mirë punën tuaj dhe/ose të rrisni të ardhurat tuaja, nëse ato nuk i përmbushin pritshmëritë tuaja.

HOROSKOPI i UJORIT  KORRIK 2022

I mbështetur nga tranzicioni i shkëlqyer i Jupiterit në Dash në këtë kohë, dekada e parë e Ujorit po hapet ndaj përvojave të reja, takimeve të reja, mundësive të reja. Sigurisht që ekziston një dëshirë e fortë për të zgjeruar, rritur, zgjeruar gamën tuaj të veprimit, por gjithashtu dhe mbi të gjitha për të përqendruar energjitë tuaja vetëm në projekte dhe aktivitete që ju bëjnë të ndiheni vërtet të kënaqur.

Për të krijuar një atmosferë të këndshme fermentimi (dhe në disa raste hakmarrjeje!) Ka qenë edhe Marsi tek Dashi i cili mbyll mandatin e tij në ditën e 5. Pas kësaj date qielli i korrikut mund të bëhet pak më stresues. Në fakt, Marsi do të kalojë në shenjën e Demit, duke i bërë pak më të komplikuara disa dinamika relacionale.

Duke qenë se kjo energji shprehet kryesisht në mjedisin e shtëpisë, do t'ju duhet të jeni vigjilentë ndaj konflikteve që mund të lindin. Në disa familje, mund të ketë një çështje parash, ose ndonjë vendim të vogël që përfshin punën.

Një shënim është i nevojshëm: në fund të muajit planeti do të bashkohet me Uranin , planetin tuaj udhëzues dhe nuk do të jetë e lehtë të menaxhoni disa emocione dhe situata të ndërlikuara. Nevoja për t'u ndjerë e lirë nga lidhjet dhe kushtet do të jetë shumë e madhe gjatë këtij tranziti, prandaj do ta keni të vështirë t'i nënshtroheni rregullave dhe vlerave që janë paksa shumë afër jush. Me siguri mund të thuhet se korriku është një muaj në të cilin do të ndjeni një presion të fortë të brendshëm që do t'ju shtyjë të mendoni se si të rinovoni/ndryshoni të gjitha situatat në jetën tuaj që nuk i ndjeni më si një "zgjedhje" e lirë.

Mënyra më e mirë për të kapërcyer valën e ndryshimit është sigurisht të mos lidheni me modelet dhe mendimet e argumentuara që nuk mund t'ju ndihmojnë më, sepse shumë situata kanë ndryshuar. Sa më shumë të jeni fleksibël dhe të hapur ndaj ndryshimeve, aq më shumë transiti do të shprehet në një mënyrë pozitive, aq më i ngurtë dhe jo fleksibël do të jeni, aq më shumë Urani do të tregojë anën e tij shkatërruese dhe më pak dashamirës. Përpara se të merrni ndonjë vendim, do t'ju duhet të ndaloni për një moment për të reflektuar dhe rishikuar arsyet e pakënaqësive tuaja të mundshme.

Një mundësi për të parë brenda dhe për të sqaruar lëvizjet tuaja të brendshme, vjen nga Hëna e Plotë në Bricjap në ditën e 14-të, e cila do t'ju ndihmojë të ndërgjegjësoheni për nevojat tuaja më të thella, duke u përpjekur që andej e tutje të punoni mbi pasiguritë tuaja dhe t'i jepni përparësi mirëqenies suaj. . Me Venusin në treshen me Diellin, deri në ditën e 20-të, do të keni ende mundësinë të fusni një notë lehtësie (që nuk dhemb kurrë!) në marrëdhëniet tuaja dhe t'i lejoni vetes momente të vogla, por të shëndetshme të kohës së lirë, në shoqëri (nëse keni e dëshironi) të njerëzve me të cilët keni një afinitet të veçantë.

HOROSKOPI i PESHQVE  KORRIK 2022

Ju pret një ndryshim i bukur energjie të dashur  Peshkush! Si Merkuri ashtu edhe Marsi në ditën e 5-të ndryshojnë shenjën, duke e vendosur veten në një pozicion të favorshëm për Diellin tuaj. Jo vetëm që do ta keni më të lehtë të komunikoni në mënyrë aktive nevojat tuaja, por gjithashtu do të jeni në gjendje t'i drejtoni energjitë tuaja në mënyrë më efektive, pa mbeturina të panevojshme. .

Nga ky ndryshim do të përfitojë edhe gjendja juaj ekonomike dhe gradualisht do të stabilizohet. Kalimi i Marsit në shtëpinë e dytë ( aktiv që prej 24 majit ), në fakt ka krijuar njëfarë destabiliteti në situatën tuaj financiare. Nuk duhet të ketë qenë e lehtë të lundrosh mes ulje-ngritjeve materiale dhe financiare! Kjo ndjenjë e pasigurisë dhe pasigurisë përfundon në ditën e 5-të me hyrjen e Marsit në Dem.

Planeti do të prekë shtëpinë tuaj të tretë, të dialogut, të komunikimit, të shkëmbimit, duke ju ndihmuar të përmbysni mënyrat në të cilat keni shprehur gjithmonë nevojat tuaja për të mbyllur njerëzit dhe anasjelltas. Nuk bëhet fjalë domosdoshmërisht dhe ekskluzivisht për marrëdhënie komunikimi, por edhe për udhëtime për punë apo rinovime strukturore të mjedisit ku jetoni. Ajo që shfaqet qartë është dëshira juaj për diçka më shumë, me vetëdijen se jeni në gjendje të bëni dhe të jepni më shumë, të dëshironi të arrini qëllime të rëndësishme.

Lidhja Mars/Uran, aktive në fund të muajit, tregon se do të dëshironi të riktheheni në lojë , me më shumë besim, vendosmëri, por edhe fleksibilitet. Nëse është e nevojshme, do të jeni të gatshëm të ndryshoni drejtimin, të ndryshoni rrugën, pa hezitim.

Nën këtë qiell të ri është e rëndësishme të hapesh ndaj të resë, të përjetosh diçka që nuk është bërë më parë. Por është gjithashtu thelbësore të luftosh për atë që beson dhe ta zbatosh atë. Po, sepse ëndrrat mund të bëhen realitet, përderisa ju besoni në to dhe angazhoheni me të gjitha forcat tuaja. Me lidhjen Mars / Uran në shtëpinë e tretë, ndryshojnë edhe kushtet kontraktuale të disa marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve, të cilat tani e tutje duhet të jenë gjithashtu të dobishme (dhe mbi të gjitha!) nga pikëpamja praktike.

Me Hënën e plotë në ditën e 14-të, disa shkurtime të pashëndetshme brenda rrethit tuaj të miqësisë nuk mund të përjashtohen, veçanërisht ato me një sfond të njëanshëm. Kjo është e vërtetë edhe në dashuri : ndaloni njerëzit që janë të hutuar, të zënë ose pa perspektivë! Gjithashtu sepse ne kete moment je edhe mire vetem, (apo?) Pra, nese nje situate te ben te ndihesh mire ok, vazhdojme, ndryshe asgje, mbyllet. Do të vlerësoni gjatë rrugës, e rëndësishme është të jeni të vërtetë me veten, gjithmonë.

Post a Comment

Previous Post Next Post