Horoskopi i seksit: si do të jetë qershori nën çarçafë

Në muajin e verës , shpirtrat e nxehtë ringjallen dhe, me bashkëpunimin e Venusit të etur në Demi , të gjitha Shenjat mund të shihnin se dëshirat e tyre erotike dhe seksuale rriteshin . Marsi në dash, megjithatë, tenton të shuajë virtytin e burrave dhe grave mund të duhet të marrë drejtimin në shumicën e rrethanave. Lilith (hëna e zezë) mund të ndezë edhe dëshirat fetish të shumë të dashuruarve, të cilët kombinojnë perversitetet e tyre të vogla me një dozë të madhe ëmbëlsie. Do të jetë një muaj përkëdheljeje dhe butësie.Për më tepër, në gjysmën e dytë të muajit, me Venusin tek demi, dyqanet e seksit do të jenë veçanërisht të njohura. Për çdo Shenjë të Zodiakut, Horoskopi dhe Yjet zbulojnë se si do të përjetohet Erosi në dritën e kalimeve të momentit.

DASHI – Ai – Marsi në shenë gjatë gjithë muajit teston burrërinë tuaj dhe ju tregon se seksi mund të jetë përrallor edhe kur partneri juaj është në krye të situatës. Lëreni veten të dominoheni dhe përfitoni nga Venusi te demi, për të propozuar dhe të përdorni disa lodra seksi shumë emocionuese.

AJO  – Në gjysmën e parë të muajit, Afërdita ju bën veçanërisht të pangopur dhe kuptohet lehtë se dëshironi të shijoni çdo cep të vogël të lëkurës së partnerit. Megjithatë, mund të ndiheni të padëshiruar përballë dështimeve të të dashuruarve ose pertnerit që nuk performojnë mirë.

DEMI - Ai -Nëse jeni beqarë dhe jeni në kërkim të njohjeve të reja të lehta, deri në gjysmën e parë të muajit mund të mbështeteni në përfitimet e Venusit, e cili ju ofron të dashuruarve  gati për çdo gjë për të kaluar një natë seksi në shoqërinë tuaj të ëmbël. Por Lilith ju bën një kundërofertë: një natë seksi të ëmbël me shoqen tuaj më të mirë.

AJO  – Afërdita në shenjën tuaj deri më 21 qershor, ju bën shumë magjepsëse dhe sensuale. Shumë duan të kalojnë momente të nxehta në shoqërinë tuaj, por ju jeni shumë përzgjedhëse. Ndër ëndrrat e përsëritura të momentit mund të jetë ajo e përjetimit të një "menàge à trois". Megjithatë, do të jetë një dëshirë që do ta shihni të kënaqur vetëm në imagjinatë.

BINJAKËT - Ai -Për të rritur mundësinë e njohjeve të reja, Venusi sugjeron të prisni gjysmën e dytë të muajit, veçanërisht nëse nuk keni një partner të qëndrueshëm. Me Lilith në disarmonin gjatë gjithë muajit, dikush mund të gabojë propozimet tuaja më të pahijshme për perverse të diktuara nga mosrespektimi total ndaj saj. Jini të ndjeshëm dhe të vëmendshëm!

AJO  – Me Lilithin që duket disonant gjatë gjithë muajit, seksi mund të jetë më pak i kënaqshëm nga sa mendoni dhe do të ishte më mirë të prisnit deri në gjysmën e dytë të muajit për të përjetuar diçka të re (sidomos nëse dëshironi të ndani shtratin dhe trupin tuaj me dikë që ka qëllime serioze dhe jo të shpejta). Mësoni të thoni jo ndonjëherë!

GAFORRJA - Ai- Marsi në shenjën e Dashit ju bën një nga të dashuruarit më të dëshirueshëm të muajit: shkathtësia dhe ëmbëlsia juaj krijojnë një përzierje që ju bën absolutisht të papërmbajtshëm nën çarçafë. Arritja e kënaqësisë së partnerit duket se është misioni juaj i vetëm dhe ju bën të ndiheni burrëror, të fuqishëm. Puthjet tuaja kanë fuqi pothuajse hipnotike.

AJO  – Lilith dhe Marsi në pamje të shkëlqyer janë aleatët më të mirë që mund të keni për një jetë erotike të përmbushur dhe emocionuese. Yjet ju kënaqin dhe ju ofrojnë partnerë dhe dashnorë të pasionuar, dhe me iniciativë, të gatshëm për të bërë gjithçka për t'ju bërë të arrini kulmin e kënaqësisë. Venusi (planeti) mund t'ju tundojë edhe me një aferë klandestine.

LUANI - Ai -Me Venusin në aspektin joharmonik deri më 21 qershor, epshi juaj duket se nuk arrin majat e larta, por pritet një rikuperim i ëmbël. Për të nxitur dëshirat tuaja trupore mund të jetë një mik, i cili me justifikimin për t'ju besuar ndonjë çështje personale, mund të krijojë një marrëdhënie gjithnjë e më intime dhe të brendshme me ju. Mos i thuaj jo!

AJO  – Nëse jeni në kërkim të Princit Simpatik, shmangni humbjen e kohës në gjysmën e parë të muajit: ka shumë më tepër gjasa të takoni burra që thjesht duan t'ju çojnë në shtrat. Lilith mund të ringjallë flakën mes jush dhe një dashurie të vjetër me të cilën një tërheqje e fortë seksuale ka mbetur gjithmonë e gjallë. Pyesni veten se çfarë dëshironi vërtet!

$ads={1}

VIRGJËRESHA - Ai -Sfida juaj më e madhe këtë muaj është tejkalimi i ankthit të performancës të shkaktuar nga Lilith në kundërshtim me shenjën e Peshqve. Është e rëndësishme që të punoni krah për krah me partnerë që ju qetësojnë dhe që nuk ju bëjnë të ndjeni peshën e një “kohëzgjatjeje të shkurtër” të mundshme. Madhësia nuk ka rëndësi për partnerin tuaj.

AJO  – Nëse nuk ia rrëfen partnerit apo të dashurve dëshirat e tua më të ndaluara, si mund të mendosh se mund t’i kënaqin? Me Lilith në një aspekt joharmonik, nuk është e lehtë të kuptosh se çfarë po ndodh në kokën tënde, veçanërisht në momentet e intimitetit. Në gjysmën e dytë të muajit, mungesa e seksit mund të shkaktojë një krizë të rëndë në jetën në çift.

PESHORJA – Ai- Me Marsin në dash, shqetësimet në punë ju heqin energjinë që ju nevojitet për të pasur një jetë seksuale të kënaqshme. Është një muaj shumë i veçantë, por nëse në krah keni një partner që ju do vërtet, në gjysmën e dytë të muajit mund të rindezni impulse të forta që ju bëjnë të ktheheni në një dashnor të paharrueshëm.

AJO  – Këtë muaj duket se është veçanërisht e vështirë të gjesh dikë me të cilin të kesh marrëdhënie seksuale. Duket se të gjithë meshkujt që provojnë me ju nuk janë sipas dëshirës tuaj për shkak të karakteristikave fizike apo karakterit që nuk hyjnë në standardet tuaja. Megjithatë, pas 10 qershorit, mund të dorëzohesh në krahët (dhe jo vetëm) të një të huaji.

AKREPI – Ai– Edhe pse Afërdita te Demi nuk flet për dashuri të mëdha (të paktën deri në datën 21 të muajit), në fushën seksuale duket se është një muaj me pesë yje! Dëshirat tuaja më të çuditshme plotësohen nga një partner që dëshiron të kënaqë çdo dëshirë të vogël erotike. Ti nuk njeh kufij! Marsi në dash ju bën veçanërisht seksi.

AJO  – Është vërtet e vështirë për ju që të keni një ulje të libidos dhe këtë muaj duket se jeni veçanërisht të etur për të kënaqur dëshirat seksuale tuajat dhe të partnerit tuaj me fat. Nëse jeni beqarë, mund të humbisni kokën për një të huaj që mund t'ju zhveshë me sytë e tij. Të brendshmet janë një aksesor nga i cili nuk mund të hiqni dorë.

SHIGJETARI - Ai -Me Lilith në dizarmoni, ka diçka që ju ndalon të jetoni një jetë seksuale deri në ëndrrat tuaja. Jeni të lodhur duke ndjekur gjithmonë të njëjtat pozicione me partnerin tuaj dhe mund të eksitoheni vetëm duke menduar për një mashtrim të mundshëm ose duke parë një film porno. Flisni me dikë: mund të dashuroheni marrëzisht me psikologen tuaj!

AJO  – Ky muaj nuk duket të jetë veçanërisht premtues në fushën seksuale dhe, nëse doni të hiqni disa guralecë nga këpucët (kuptohet natyrshëm në kuptimin erotik), do të ishte më mirë ta bëni këtë në dhjetë ditët e para të muajit. Mund ta gjeni veten në shtrat me njerëz që kanë mënyra të çuditshme ose që ju bëjnë të qeshni, por jo të eksituar. Bëhuni më selektiv.

BRICJAPI - Ai -Marsi në dash këtë muaj e ngarkon burrërinë tuaj dhe, pa e kuptuar, mund të gjeni veten në shtrat me dikë që nuk e kishit menduar kurrë se do të ndodhte qoftë edhe një puthje. Në mungesë të tërheqjes së fortë seksuale, performanca nuk është në kulmin e saj dhe mund të ndiheni jo rehat. Megjithatë, të gjithë thonë se ju jeni një shenjë e ashpër!

AJO  – Afërdita në një aspekt të favorshëm mund t’ju ​​kënaqë seksualisht deri me 21 qershor. Më pas, mund të përballeni me një rënie të dëshirës së partnerit, gjë që ju bën të ndiheni të papërshtatshëm. Mos e vini në dyshim feminilitetin tuaj dhe lëreni Lilith-in (hënën e zezë) t'ju ngacmojë me propozimet e liga dhe provokuese të një shoku të dashur.

UJORI - Ai - Dhjetë ditët e para të muajit mund të jenë veçanërisht frustruese dhe disa situata familjare mund t'ju pengojnë të keni një jetë seksuale aq intensive sa do të dëshironit. Në gjysmën e dytë të muajit do të rikuperoheni në mënyrë të shkëlqyer dhe, falë Venusit te demi, më në fund mund të kënaqni një ëndërr erotike që keni mbajtur për një jetë të tërë. Mos keni tabu!

AJO  – Jeta me partnerin nuk është gjithmonë garanci në planin seksual dhe provën e keni në dhjetëditëshin e parë të muajit. Mos u dekurajoni: Afërdita te demi, pas datës 10, premton fishekzjarre nën çarçafë. Një koleg i ri mund t'ju ngacmojë me fjalë keqdashëse të pëshpëritura me zë të ulët ose të shkruara në chat. Ju absolutisht nuk mund të rezistoni!

PESHQIT - Ai -Marsi në dash këtë muaj ju bën një dashnor të kujdesshëm, të ëmbël dhe pasionant. Asnjë partner nuk do të guxonte të ankohej për performancën tuaj seksuale, por dikush mund të vendosë të qëndrojë pranë jush vetëm si e dashnore dhe jo si e dashura zyrtare. Në fakt, ndjenjat nuk shkojnë gjithmonë paralelisht me mirëkuptimin erotik.

AJO  – Me Marsin dhe Lilithin në favor, mund të mahniteni nga moria e simboleve falike që ju rrethojnë. Universi mund të dëshirojë t'ju thotë se ka ardhur koha për t'i dhënë fund një periudhe të shkurtër abstinence (jo shumë të dëshiruar). Bëhuni gati për të parë ëndrrat tuaja më të vështira të realizohen falë një dashnori shumë të zjarrtë dhe iniciativë.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post