A është e vërtetë që të kundërtat tërhiqen? Ja çfarë ndodh mes shenjave të kundërta

Shenjat e kundërta janë shenjat astrologjike që përballen me njëra-tjetrën në zodiak. Kur dy shenja të zodiakut janë të kundërta, a mund të tërheqin apo të sprapsin njëra-tjetrën në dashuri? Sipas Horoskopi.vip Zbuloni nëse shenjat e kundërta të zodiakut janë të pajtueshme në dashuri.

Dashi (shtëpia 1) dhe Peshorja (shtëpia 7) formojnë boshtin e takimit
Demi (shtëpia 2) dhe Akrepi (shtëpia 8) formojnë boshtin e zotërimit
Binjakët (shtëpia 3) dhe Shigjetari (shtëpia 9) formojnë boshtin e njohurive
Gaforrja (shtëpia 4) dhe Bricjapi (shtëpia 10) formojnë boshtin individual
Luani (shtëpia 5) dhe Ujori (shtëpia 11) formojnë boshtin e marrëdhënies
Virgjëresha (shtëpia 6) dhe Peshqit (shtëpia 12) formojnë boshtin e ekzistencës

Temat e shtëpive bëjnë të qartë se shenjat e kundërta mund të përkufizohen si dy anët e së njëjtës monedhë, por si sillen këto shenja në dashuri?

DASHI dhe PESHORJA

Duke qenë se Dashi është shenja e parë e zodiakut, fillojmë me këtë çift të parë të shenjave të kundërta. Shenja e kundërt e Dashit është Peshorja. Dashi është një shenjë zjarri, pasionant dhe në çift dëshiron të jetë grabitqar . Peshorja është e butë dhe e turpshme . Kur takohen këto dy shenja zakonisht shkojnë shumë mirë me njëra-tjetrën , janë personalitete të ndryshme por plotësojnë njëra-tjetrën. Të dyja janë shenja kardinale, janë ambicioze. Përveç kësaj, Peshorja, diplomatike dhe e ëmbël është e vetmja shenjë që mund të qetësojë natyrën e vrullshme të Dashit edhe nëse e ka të vështirë të përballojë anën agresive të Dashit, të dy së ​​bashku arrijnë të kapërcejnë gjithçka.

DEMI dhe AKREPI

Midis Demit dhe Akrepit, tërheqja fizike dhe shpirtërore është shumë e thellë. Janë dy shenja të forta dhe shumë kokëfortë, shpesh konfliktohen me njëri-tjetrin dhe asnjëri prej tyre nuk dëshiron të dorëzohet. Të tërhequr nga fuqia dhe pasuria, ata ndjekin qëllime të përbashkëta. Ata janë gjithashtu të bashkuar nga kërkimi i sigurisë që i dallon edhe nëse natyra e sigurisë ndryshon për këto shenja. Akrepi duhet të qetësohet nga partneri, Demi përpiqet të sigurohet që i dashuri i tij/saj të jetë besnik dhe besnik. Të dy kanë potencial të madh pasi janë një çift që forcohen sa herë që kalojnë një vështirësi sherri pas debatit ata e duan më shumë njëri-tjetrin se më parë. Dha Pas disa krizave në mardhënie ata bëhen të pathyeshëm.

BINJAKËT  dhe SHIGJETARI

Nga bashkimi i këtyre shenjave del një kombinim i bukur. Binjakët dhe Shigjetari janë të dy me diell, aventurierë, të shoqërueshëm . këta dy shenja kanë vetëm konflikte të vogla.  Binjakët përshtaten me frymën aventureske të Shigjetarit dhe respektojnë nevojën e tyre për pavarësi , Shigjetari di të respektojë nevojën për liri mendore që i nevojitet Binjakëve. Këto dy shenja zhvillojnë një miqësi të madhe përpara se të kuptojnë se janë edhe të dashuruar. Përkatësisht shenjat e ajrit dhe zjarrit, së bashku ushqejnë zjarrin e pasionit të tyre, entuziazmi dhe energjia janë pikat e tyre të forta.

GAFORRJA  dhe BRICJAPI

Ky bashkim krijon një çift këmbëngulës dhe të fortë . Racionaliteti i Bricjapit shoqërohet me ndjeshmërinë e Gaforres. Njëra sjell stabilitet në çift ndërsa tjetra sjell ndjenjë. Këto dy shenja së bashku e duan dhe e respektojnë njëri-tjetrin. Ata përpiqen t'i japin çiftit dhe familjes së tyre soliditetin dhe mirëqenien që u nevojitet. Bashkëpunues dhe motivues për njëri-tjetrin, të dashuruar pasionantë, ky çift është një nga çiftet më të fortë të zodiakut.

LUANI dhe UJORI

Kur Luani dhe Ujori bashkohen, ata ndjejnë menjëherë një “kimi” të pabesueshme. Dy shenjat janë të ndryshme, Luanit i pëlqen të adhurohet dhe admirohet, Ujori mund ta bëjë këtë në një masë të kufizuar. Pavarësisht kësaj, Luani nuk i vuan efektet e kësaj mungese për shkak të tërheqjes së madhe që i bashkon. Ujori i nënshtrohet sharmit të shenjës së zjarrit, Luani vlerëson frymëzimin e shenjës së ajrit. Zjarri ka nevojë për ajër për të djegur, prandaj ky kombinim funksionon.

VIRGJËRESHA dhe PESHQIT

Kur Virgjëresha dhe Peshqit takohen, ata të dy ndjejnë emocionet e tërheqjes, por asnjëri nuk hedh hapin e parë. Dhe ndalojnë së flirtuari. Pavendosmëria është ajo që e karakterizon këtë çift kur formohet. Shtyj e tërheq, ler e merr, pak stabilitet, nuk e lejojnë çiftin të ngrihet dhe të mbështesë njëri-tjetrin. Megjithatë, është një çift që zgjat shumë pasi Peshqit janë ëndërrimtarë ndërsa Virgjëresha është shumë realiste . Virgjëresha mëson nga Peshqit të hapet emocionalisht, ndërsa Peshqit kanë dikë shumë racional që i mëson të vendosin në rregull jetën e tyre kaotike. Edhe pse e paqëndrueshme, kjo është një marrëdhënie që funksionon, por kërkon punë të palodhur.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post