Horoskopi javor 2 - 8 Maj 2022

DASHI: vota 7 . Java nis në mënyrë pozitive. Me siguri do të jeni në gjendje të tretni një kafshatë të hidhur që ju ka mbetur në fyt për një kohë të gjatë. Mbylle me një pjesë të caktuar të së shkuarës, lëre pas dhe mos e mendo më kurrë, edhe sepse ke mijëra gjëra me të cilat duhet të merreni dhe do të ketë mundësi për të shënuar goditje të shkëlqyera.

Nuk do të ishte keq të shkoni në një vend që ju lejon të jeni në kontakt me natyrën, të thithni ajër të pastër dhe të riorganizoni idetë tuaja. Në dashuri gjërat shkojnë më mirë, në kuptimin që ju jeni gati të gjeni një çelës që e keni kërkuar prej kohësh. Ata që kanë nisur së fundmi një lidhje do të zbulojnë se po bëhet diçka shumë e rëndësishme; ata që nga ana tjetër jetojnë një histori të konsoliduar do të kenë mundësinë ta “lëvizin” atë me disa lajme të vogla.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

Dita me fat e martë 3 maj;
★★★★★ E hënë 2 dhe e mërkurë 4;
★★★★ E enjte 5 dhe e diel 8;
★★★ E premte 6 maj;
★★ E shtunë 7 maj.

DEMI: vota 7 . Dikush për të cilin kujdeseni këtë javë do të përballet me një problem: dëgjoni instinktin tuaj mbrojtës duke ndërmarrë veprime sipas gjykimit tuaj.

Me kalimin e ditëve situata do bëhet shumë më e përcaktuar dhe disa nyje do të zgjidhen (për fat të mirë). Bëhuni gati për një javë tjetër shumë të ngarkuar dhe të frytshme. Në vend të kësaj, do të dëshironit më shumë nga marrëdhënia, diçka që shkon përtej frazave të ëmbla dhe gjërave të vogla të përditshme. Ok, nuk ka asgjë të keqe të mos jesh i kënaqur, por përpiqu të mos e teprosh. Në planin profesional, armët e durimit dhe mirësisë do t'ju lejojnë të arrini qëllimet e dëshiruara.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

Dita me fat e diel 8 maj;
★★★★★ E hënë 2 dhe e shtuna 7;
★★★★ E martë 3 dhe e premte 6;
★★★ E mërkurë 4 maj;
★★ E enjte 5 maj.

BINJAKËT: vota 9 . Këtë javë rri duarkryq dhe prisni që dashuria të vijë tek ju.  Jeni të përgatitur mirë për të përballuar këtë ndjenjë, ndaj mos u shqetësoni për atë që do të ndjeni, pasi gjithçka është e bukur kur ka diçka për të ndarë. Çiftet mund të mos e vlerësojnë një sjellje të partnerit por këtë herë do ta kaloni pasi nuk doni të prishni besimin e krijuar me kaq shumë mund dhe predispozicionin e tjetrit për të bërë plane për të ardhmen. Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë një hap shtesë në këtë periudhë, kështu që në shtatë ditë do të duhet të provoni diçka dhe gjithçka nëse ka pasur diçka që i lidh me dikë. 

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

Dita me fat e hënë 2 maj (hëna në shenjë);
★★★★★ E martë 3, e enjte 5 dhe e premte 6 maj;
★★★★ E mërkurë 4 dhe e shtunë 7 maj;
★★★ E diel 8 maj.

GAFORRJA: vota 10 . Horoskopi i javës e sheh shumë mirë Diellin, do të jeni aleat me planetë të tjerë të rëndësishëm si Venusi, Marsi, Saturni dhe Urani. Energjitë mjaft të bollshme do t'ju vënë në plan të parë ku kapaciteti juaj organizativ duhet të afirmohet si në punë ashtu edhe në aktivitetin sentimental. Hëna e periudhës do të jetë shumë pozitive të enjten dhe kjo duhet t'ju japë shpresë. Megjithatë, pavarësisht nga kombinimet e shkëlqyera astrale, një humor i keq të hënën i papritur mund të shfaqet. Megjithatë, do të kalojë në një kohë të shkurtër: tashmë nga e marta humori do të rritet përsëri derisa të arrijë pikën maksimale të enjten. Ju keni shumë informacione për të ndarë gjatë kësaj kohe me njerëz që mund t'ju çojnë vërtet në nivelin tjetër. Gjithçka do të jetë në aftësinë për të komunikuar me ta pa pengesa të jashtme.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

Dita me fat e enjte 5 maj (hëna në shenjë);
★★★★★ E mërkurë 4, e premte 6 dhe e diel 8;
★★★★ E hënë 2, e martë 3 dhe e shtuna 7.

LUANI: vota 8 . Ditët do të kalojnë me kënaqësi dhe shumë prej tyre do të dhurojnë momente vërtet unike: referenca është e gjitha për të shtunën e 7 majit, që pritet me hyrjen e Hënës në shenjë. Ndërkohë, filloni ta shijoni periudhën në autonomi dhe lumturi të plotë, me një shënim të vogël për pjesën e fundit, të gjitha për t'u zbuluar. Ndiqni udhëzimet çdo ditë dhe nuk do të keni probleme të tepërta. Periudha në përgjithësi është sigurisht më se e mirë. Përveç atyre të së hënës dhe të martës, të vlerësuara si jo shumë pozitive, ato që mbeten, nëse I menaxhoni mirë, nuk do të mungojnë të japin kënaqësi të mira.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

Dita me fat e shtunë 7 maj (hëna në shenjë);
★★★★★ E enjte 5, e premte 6 dhe e diel 8;
★★★★ E mërkurë 4 maj;
★★★ e hënë 2 maj;
★★ E martë 3 maj.

VIRGJËRESHA: vota 5 . Horoskopi i javës 2-8 maj parashikon një periudhë jo fort pozitive. Ju e dini shumë mirë që nuk mund t'i shikoni shumë njerëzit e tjerë pa analizuar më parë veten, ndaj përpiquni të sqaroni dhe më pas të garantoni një të ardhme edhe për të tjerët. Çiftet mund të kenë probleme gjatë javës, kur ndjenja do të përzihet me probleme të ndryshme të punës dhe shtëpisë dhe familjes.

Do të jetë një sfidë për të pranuar dhe fituar. Beqarët sigurisht që nuk mund të mbështeten vetëm dhe ekskluzivisht në instinktet e tyre dhe në çështjet më sipërfaqësore që shqetësojnë një person që mund të jetë me interes.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

★★★★★ E hënë 2 maj;
★★★★ E martë 3, e mërkurë 4 dhe e diel 8;
★★★ E enjte 5 dhe e Shtune 7;
★★ E premte 6 maj.

$ads={1}

PESHORJA: Vota 6 . Javën e treguar nga yjet si rutinë. Megjithatë, në disa mënyra, kjo është një kohë e mirë për të ardhur si në jetën profesionale ashtu edhe në atë private. Ndjenjat janë të ëmbla dhe hapin rrugën drejt projekteve të rëndësishme: vera e ardhshme do të jetë vula e një bashkimi të bukur. Sa i përket punës, dëshira për t'u rritur do të përkthehet në ide dhe aftësi dëgjimi. Shënimi i vetëm kundërshtues: disa sëmundje, por të lehta për t'u menaxhuar. Me pak fjalë, ndonjëherë do të vazhdoni paksa kështu, me një hap të lodhur dhe një dëshirë të madhe për të bërë. Shumë pengesa dhe tensione do të lehtësohen nga një lajm i mirë: një person duket se mund t'ju ndihmojë të kaloni më mirë ditët e ardhshme, duke lehtësuar çdo tension.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

★★★★★ E martë 3, e mërkurë 4;
★★★★ E Hënë 2, E Enjte 5, E Premte 6;
★★★ E shtunë 7 maj;
★★ E diel, 8 maj 2022.

AKREPI: Vota 6 . Normaliteti i pritur do të jetë mikpritës këtë javë. Nëse në ditët e fundit ka pasur ndonjë keqkuptim me një person të familjes suaj, në ditët e ardhshme që do të hyjnë gjithçka do të shkrihet dhe harmonia do të kthehet.

Armatosuni me guxim, në rast se duhet të pranoni diçka për të cilën keni heshtur deri tani: është koha për të zbuluar të gjitha letrat. Një mik do të jetë në gjendje të japë këshilla të mira, të vlefshme për ju, familjen tuaj ose për punën. Gjithçka do të shkojë pa probleme në fazën qendrore dhe përfundimtare të javës, e cila do t'ju rezervojë një ekuilibër të lakmueshëm mes stimujve të rinj dhe përditshmërisë, me ndjenja që do të shprehen rrjedhshëm.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

★★★★★ E shtunë 7, e diel 8;
★★★★ E mërkurë 4, e enjte 5, e premte 6;
★★★ e hënë 2 maj;
★★ E martë, 3 maj 2022.

SHIGJETARI: vota 6 . Kjo javë ju pret si shumë të tjerë tashmë me përvojë, pra shumë normalitet të shëndetshëm. Dije se rutina nuk ka “vrarë” askënd! Duke përjashtuar pjesën qendrore të javës, e cila është mjaft e lodhshme sepse mund t'ju duhet të përballeni me situata të pakëndshme për të thënë të paktën, por pjesa e fundit do të vijë me një fundjavë të mirë. Të enjten dhe të premten atëherë do të fillojë një periudhë shumë pozitive, kjo do t'ju lejojë të keni një shpirt më të lehtë dhe për këtë arsye mund t'i përkushtoheni njerëzve tuaj të preferuar. Ditët e së hënës, të shtunës dhe të dielës në vend të kësaj do të kenë më shumë nuanca reflektuese sesa sentimentale:  Pjesërisht, Hëna në shenjën e Luanit do t'ju ngarkojë me kaq shumë forcë, deri në fund të javës. 

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

★★★★★ E enjte 5, e premte 6;
★★★★ E Hënë 2, E Shtuna 7, E Diela 8;
★★★ E martë 3 maj;
★★ E mërkurë, 4 maj 2022.


BRICJAPI: vota 6 . akoma një javë pozitive, edhe nëse është e mbushur me rutinë të parashikueshme. Hëna tek Binjakët na fton të mos lejojmë të ndikojmë shumë nga të tjerët dhe të veprojmë sipas instinkteve tona, edhe në emër të lirisë më të madhe. Në fushën profesionale nuk përjashtohet një fitim i papritur, për të cilin do të duhet të revolucionarizoni disa programe. I dashuri juaj do të donte të ndjente më shumë ngrohtësinë dhe afërsinë tuaj emocionale.

Gjatë ditës, mendja juaj do të jetë e zhytur në ëndrra, prandaj premton të jetë veçanërisht e mirë dhe shumë efektive për promovimin e nismave ose projekteve të reja (profesionale ose personale): nuk do të mërziteni me siguri!

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

★★★★★ e hënë 2, e martë 3, e diel 8;
★★★★ E mërkurë 4, e shtunë 7;
★★★ E enjte 5 maj;
★★ E premte, 6 maj 2022.

UJORI: Vota 7 . Sigurisht një periudhë e ndjeshme. Hëna në Gaforre do ta bëjë këtë javë shumë pozitive: do të jeni në gjendje të katalizoni vëmendjen e përgjithshme duke marrë shfaqje të shkëlqyera dashurie nga njerëzit e dashur. Nëse rastësisht dëshironi të shpëtoni nga rutina do të ketë mundësi, kjo është pak por e sigurt.

Megjithatë, nëse jeni beqar, tregohuni pak të kujdesshëm përballë “aventurave” të, sepse mund të digjeni. Në fushën sentimentale po afrohen skenarë të rinj: vështirësitë me të cilat ju është dashur të përballeni muajin e fundit, në vend që t'ju pushtojnë, ju kanë mbushur me shpresë dhe muaji i ri do të shohë dritën nën kujdesin më të mirë, duke ofruar lajme emocionuese.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

Dita me fat e premte 6 maj;
★★★★★ E shtunë 7, e diel 8;
★★★★ E Hënë 2, E Enjte 5;
★★★ E martë 3 maj;
★★ E mërkurë, 4 maj 2022.

PESHQIT: Vota 8 . Hëna, fillimisht te Binjakët dhe më pas te Gaforrja, do t'ju ndihmojë të mbani pozicionin tuaj të qëndrueshëm, pavarësisht ndërhyrjeve të shumta të jashtme: kjo është veçanërisht vetëm në vendin e punës.

Ndersa Harmonia e madhe në familje, dhe me të dashurit tuaj do të përjetoni momente ngrohtësie të mëdha. Kjo javë është e mirë edhe me dashurinë, e cila do të shkojë paralelisht me pasionin dhe dëshirën për të ndërtuar gjëra të bukura për të ardhmen. Pjesa sentimentale do të jetë nën krahët mbrojtës të Venusit, e cila prodhon një atmosferë të qetë sentimentale. Edhe dialogu i mirë do të jetë i këndshëm dhe miqësor në shumë çifte: mund ta ngacmoni partnerin tuaj duke i shkelur syrin. Nëse jeni beqarë do ndjeni një tërheqje të fortë ndaj një personi shumë të vendosur.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

Dita me fat e mërkurë 4 maj;
★★★★★ E enjte 5, e premte 6, e shtune 7;
★★★★ E martë 3 maj;
★★★ e diel 8 maj;
★★ E hënë, 2 maj 2022.

Post a Comment

Previous Post Next Post