Horoskopi javor 16 - 22 Maj 2022

DASHI: një javë me forcë të madhe!

Dashi i dashur, kjo do të jetë një javë fuqie e madhe për shenjën tuaj, e cila mund të mbështetet në lidhjen e Venusit dhe Jupiterit. Është një kombinim fitues, i gatshëm për t'ju dhënë shumë më tepër fat si në fushën e ndjenjave ashtu edhe në atë të punës. Në fillim të javës mund të merrni një telefonatë të rëndësishme, ose gjithsesi mund të shfaqet një mundësi e re . Megjithatë, ditët e këqija të hënës: do të jenë të enjten dhe të premten. Ju beqarët do keni nevojë të pushtoheni nga dashuria, por kjo e fundit do jetë kapricoze të enjten dhe të premten. Tregohuni më të hapur dhe më të duruar.

DEMI: hëna kujdeset për ju!

I dashur Demi, këtë javë mund të mbështeteni në dy ditë të favorshme hëne , në të cilat fati do t'ju buzëqeshë: ato të së enjtes dhe të premtes. Megjithatë, pak më shumë tension midis të shtunës dhe të dielës: jini veçanërisht të kujdesshëm që të mos bëheni shumë agresiv me partnerin tuaj. Planeti Mars ka të ngjarë t'ju bëjë veçanërisht me temperament të ashpër  tani dhe mund të përfundoni duke thënë gjëra për të cilat më vonë do të pendoheni. Në punë, mos kini frikë të guxoni! Ju beqarët do jeni më realistë gjatë kësaj jave. Do njihni dashurinë dhe do kaloni momente shumë të bukura

BINJAKËT: të pamposhtur.

Të dashur Binjakë, planeti Mërkur në lidhje , së bashku me Jupiterin përfundimisht të favorshëm, ju bëjnë të pamposhtur nga pikëpamja profesionale. Është koha e duhur për të nisur një sipërmarrje të re: mos prisni! Të hënën, të martën dhe të mërkurën një hënë në kundërshtim mund t'ju bëjë të ndiheni mjaft nervozë… Më mirë në fundjavë, kur favori i hënës dhe ai i Venusit do t'ju bëjë veçanërisht joshëse! Ju beqarët do kaloni një javë të bukur, megjithëse nuk do keni dëshirë të fiksoheni diku. Ju do parapëlqeni më tepër aventurat kalimtare

GAFORRJA: dhimbje dashurie...

I dashur Gaforre, Afërdita në një pozicion të pafavorshëm ka gjasa të sjellë grindje dhe debate në jetën tuaj në çift këtë javë. Kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të së enjtes dhe të premtes, kur hëna në kundërshtim do të theksojë nervozizmin tuaj. Për të kërkuar dialog me partnerin, është më mirë të përqendroheni të shtunën dhe të dielën. Jupiteri në një pozicion të pafavorshëm sjell disa pengesa më shumë në fushën e punës. Ndërsa për ju beqarët, sektori i dashurisë do jetë një kuti e madhe e mbushur me surpriza të bukura. Ndjenjat do jenë në qendër të vëmendjes dhe do iu kushtoni mjaft rëndësi.

LUANI: shkëlqyeshëm!

Të dashur Luan, më në fund ka filluar një periudhë rikuperimi e madhe për ju . Jupiteri është rikthyer për t'ju buzëqeshur dhe së bashku me planetin Mërkur premton rezultate të shkëlqyera në vendin e punës. Dashuria favorizohet edhe nga parajsa: Afërdita është gati t'ju dhurojë shumë pasion dhe nëse jeni beqarë, do të ndodhë një takim për t'u mbajtur mend... E vetmja pikë e keqe e javës: hëna në kundërshtim të shtunën dhe të dielën, e cila do ju bëjë pak nervoz. Përfitoni nga mbrojtja që do iu japë Jupiteri në planin financiar në mënyrë që të shtoni të ardhurat.

$ads={1}

VIRGJËRESHA: kënaquni me pak relaks.

E dashur Virgjëreshë , më në fund planeti Jupiter nuk është më në kundërshtim me shenjën tuaj dhe, pak nga pak, do të jeni në gjendje të shpengoni veten nga ndikimi i tij, i cili muajt e fundit ka ngadalësuar ngjitjen tuaj profesionale. Tani duhet të përballeni me tranzitin e pafavorshëm të Mërkurit , i cili sjell më shumë diskutime me shefat dhe kolegët. Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat, ato të së enjtes dhe të premtes. Nëse mundeni, jepini vetes pak pushim shtesë: Nëse jeni beqarë nuk do keni fat në dashuri fajin e ka merkuri. Dilni pak me miqtë dhe qëndroni edhe disa orë me familjarët.

PESHORJA: Venusi përballë.

E dashur Peshore , kundërshtimi i Venusit ju bën ditët mjaft plot ngjarje nga pikëpamja e ndjenjave… Në jetën tuaj në çift ka një atmosferë krize: shumë prej jush do të vënë në dyshim mardhënien tuaj, madje edhe ato që kanë zgjatur shumë. . Ditët e së enjtes dhe të premtes ka të ngjarë të jenë më të diskutueshme se të tjerat. Midis të shtunës dhe të dielës, falë një hëne të bukur të favorshme , në vend të kësaj do të jetë e mundur të provoni rrugën e dialogut. Ndersa Ju beqarët do jeni tërheqës dhe do bëni për vete cilindo që dëshironi. Bëjini sytë katër dhe shikoni kudo që të shkoni.

AKREPI: Mos prit!

I dashur Akrep , duhet të përfitoni nga kjo periudhë “neutraliteti” në qiell për të zgjidhur çështjet e pazgjidhura, si me partnerin, ashtu edhe në punë. Muaji Qershor, në fakt, do të sjellë disa planetë në kundërshtim dhe do të jetë më e vështirë për të gjetur dialog në shtëpi dhe në zyrë. Ditët më me fat të javës do të jenë ato të së enjtes dhe të premtes. Një hënë e pafavorshme midis të shtunës dhe të dielës. Ju beqarët duhet të jeni optimistë dhe të mos i humbin shpresat. Shumë shpejt edhe ju do takoni personin e ëndrrave. Edhe nëse keni probleme në planin financiar nuk duhet të dorëzoheni. Me këmbëngulje do arrini t’i stabilizoni.

SHIGJETARI: me hënën në shenjë!

I dashur Shigjetar, kjo javë fillon me tre ditë të bukura hënore së bashku : mes të hënës dhe të mërkurës mund të merrni një lajm të mirë! Në sferën profesionale, megjithatë, vazhdojnë të ketë disa vështirësi të tjera për shkak të kundërshtimit të Mërkurit , gjë që e bën të vështirë gjetjen e aleatëve të duhur për qëllimet tuaja. Venusi në një pozicion të favorshëm ndihmon në fushën e ndjenjave. Influenca e planetëve në jetën tuaj në çift do jetë pozitive. Do kaloni çaste të bukura dhe me surpriza të këndshme. Ambienti javor për ju beqarët do jetë paksa melankolik. Mundohuni të dilni më shumë dhe të takoni persona të rinj sepse asnjëherë nuk i dihet çfarë mund të ndodhë nesër. Përpjekjet që keni bërë kohet e fundit në punë do fillojnë të japin frytet e duhura. Mund të merrni edhe një post apo detyre të re. Kjo javë do sjellë të papritura të këndshme edhe për sektorin e financave. Tregohuni vetëm pak më të kthjellet dhe më të arsyeshëm.

BRICJAPI: disa pengesa

I dashur Bricjap , këtë javë hëna do të shkëlqejë në shenjën tuaj të enjten dhe të premten, e cila do të jetë me shumë fat! Hëna do të jetë në gjendje të zbusë ndikimin negativ të Jupiterit dhe Venusit, gjë që mund të çojë në keqkuptime në jetën tuaj në çift dhe disa pengesa të tjera në vendin e punës. Kini kujdes të mos përqendroheni shumë në atë që nuk shkon në zyrë, duke përfunduar duke vënë në plan të dytë marrëdhëniet tuaja personale. Optimizmi do ju shoqërojë gjatë gjithë javës dhe në fakt pritet të keni fat siç thashëmë sipër. Keni bërë shumë të mira dhe këtë javë disa të afërm do ju mbështesin në çdo fushë. Ju qe jeni në një lidhje do mundoheni të ruani qëndrueshmërinë e lidhjes suaj. Nga mbrëmjet e çdo dite priten edhe momente pasionante. Bëni vetëm pak kujdes nga mërkuriretrograde, i cili mund t’iu nxitë të keni dyshime. Ju beqarët do keni disa takime. Tregohuni të vëmendshëm në mënyrë që të zgjidhni personin e duhur. 

UJORI: një javë për t'u mbajtur mend!

Të dashur Ujorë , kjo do të jetë një javë shumë me fat për shenjën tuaj! Do të keni në krah favorin e Venusit, Jupiterit dhe Mërkurit, të cilat do të garantojnë rezultate të shkëlqyera në fushën profesionale dhe kënaqësi në atë sentimentale. Ditët e së shtunës dhe të dielës, me hënën në lidhje , do të jenë veçanërisht romantike. Për ata që duan të nisin një projekt të ri, kjo është koha e duhur! Buzëqeshja dhe emocionet do jenë pjesë e pandashme për ju. Shfrytëzojeni sa të mundeni çdo moment të javës. Nëse jeni beqarë do i mendoni gjërat më seriozisht dhe do pranoni të dilni me disa persona që kanë kohë që iu joshin. Në punë do jeni mjaft ambiciozë dhe nuk do ndaleni derisa të arrini majat. Edhe në planin financiar do jeni me fat. Situata do përmirësohet më shumë nga sa e kishit menduar ndonjëherë. Kjo javë është shumë me fat për ju të dashur Ujor.

PESHQIT: Marsi kujdeset për ju!

Të dashur Peshq, askush nuk ju ndalon me Marsin në lidhje ! Keni energji për të kursyer dhe nuk dorëzoheni para asnjë pengese. Mërkuri në një pozicion të pafavorshëm, në fakt krijon disa bllokime në punë, por ju – ende i fortë nga qëndrimi i gjatë i Jupiterit në shenjën tuaj – do t’ia dilni mbanë si gjithmonë! Edhe në dashuri mund të mbështeteni në favorin e yjeve . Nëse keni një lidhje, përfitoni nga kjo javë e bukur  për të zgjidhur të gjitha keqkuptimet që ju kanë dalë prej kohësh. Po i latë pas dore situata do përkeqësohet. Ju beqarët do keni takime romantike me disa persona që keni disa kohë që i keni njohur, por vetëm flirtonit së largu. Në punë jo vetëm që do jeni energjikë, por do përqendroheni fiks tek objektivat e duhura. Do i lini pas disa zakone jo të mira dhe gjërat do ju ecin për mrekulli. Të ardhurat do përmirësohen jashtëzakonisht dhe mund të bëni edhe investime.

Post a Comment

Previous Post Next Post