Kuptimi i Hënës së Plotë në Peshore të Shtunën 16 Prill 2022: dëshira për qartësi dhe sinqeritet

E shtunë 16 prill 2022 do të jetë Hëna e plotë në Peshore . Rreth orës 20:30 (në Shqipëri) Dielli dhe Hëna do të përballen me njëri-tjetrin në mënyrë perfekte duke qenë në pozicionin më të largët të mundshëm mes tyre brenda rrethit të Zodiakut. Hëna në Peshore dhe Dielli në Dashi në 26 gradë të dy shenjave të zodiakut. 

Peshorja është një shenjë femërore e zodiakut, e dominuar nga Venusi , prandaj harmonike dhe e drejtë, edukuese dhe e vëmendshme, e besueshme dhe mbrojtëse. Kjo është arsyeja pse Hëna, një element femëror, është shumë komode te Peshorja. Nga ana tjetër, Dielli, elementi mashkullor, gjendet mirë tek Dashi, një shenjë mashkullore e dominuar nga Marsi. Pra, Dielli dhe Hëna janë të fortë në dy shenja, një përplasje e vërtetë midis agresionit dhe introspeksionit . 

Hëna e Plotë në Peshore quhet edhe Hëna e Trëndafilit nga të lashtët, bazuar në një lulëzim specifik të kësaj periudhe. Quhet edhe hëna e erës, e barit që mbin, përsëri për arsye që lidhen me ciklin e natyrës. Do të jetë një Hënë që do të sjellë tension tek Dashi, Gaforrja, Peshorja dhe Bricjapi, veçanërisht në dekadën e tretë. Këto shenja do të jetojnë edhe më fuqishëm forcën e kësaj faze shumë shpërthyese dhe të vërtetë të hënës. Të mos harrojmë, megjithatë, se Hëna e plotë në Peshore është një moment i qartësisë së madhe ku etika dhe dëshira për drejtësi e Hënës në Peshore i shtohen sinqeritetit të Diellit te Dashi. 

Çfarë do të thotë Hëna e Plotë në Peshore të Shtunën më 16 Prill 2022
Nëse është e vërtetë që çdo Hënë e plotë në Peshore ka karakteristikën e nxjerrjes së të vërtetave që duan të sqarojnë situata komplekse, është gjithashtu e vërtetë që çdo Hënë e plotë në Peshore zhvillohet brenda një qielli të caktuar me një kombinim të caktuar planetësh. Hëna e Plotë në Peshorja e 16 Prillit 2022 do të jetë veçanërisht e ëmbël , e ndjeshme dhe e vëmendshme , kështu që karakteristikat e Peshores në krahasim me ato të Dashit (ku ndodhet Dielli) do të përforcohen. 

Shqipëri, Hëna do të gjendet në shtëpinë e dymbëdhjetë, një sektor astrologjik i lidhur me shenjën e Peshqve, ndërsa tek Peshqit ka edhe Venusin dhe Marsin. Peshqit me ndjeshmërinë dhe aftësinë e tyre për t'u kujdesur për të tjerët do të jenë të shkëlqyera për të përforcuar forcën femërore të Hënës. Së fundi, lidhja magjike midis Jupiterit dhe Neptunit në 24 gradë të Peshqve është ende e fortë. 

$ads={1}

Efektet e hënës së plotë në Peshore në të gjitha shenjat e zodiakut
Nëse hëna e plotë tashmë normalisht stimulon aktivitetin tonë të ëndrrave (dhe për këtë duhet të agjërojmë dhe të shkojmë në shtrat herët), tani falë të gjithë planetëve në Peshqit dhe me Hënën në shtëpinë e dymbëdhjetë, ëndrrat kërkohen veçanërisht . Le t'i kushtojmë vëmendje kësaj aftësie të madhe të nënndërgjegjes sonë për t'u shprehur përmes ëndrrave! 

Planetëve në Peshqit dhe me Hënën në shtëpinë e dymbëdhjetë, ëndrrat kërkohen veçanërisht . Le t'i kushtojmë vëmendje kësaj aftësie të madhe të nënndërgjegjes sonë për t'u shprehur përmes ëndrrave! 

DASHI 
Ndieni një tension të madh dhe nënndërgjegjja, të cilën në çdo mënyrë përpiqeni ta heshtni, dhe del në sipërfaqe kur nuk e prisni. 

DEMI 
Kjo Hënë dëshiron që ju të tregoni një shpirt flirtues dhe kapriçioz, por shumë femëror. 

BINJAKËT 
Konfuzioni i kësaj periudhe theksohet me Hënën e plotë, por është gjithashtu e mundur që përgjigjet për dyshimet tuaja të dalin përmes emocioneve dhe jo përmes arsyetimit. 

GAFORRJA 
Unë rekomandoj shumë të bëni dy ditë pushim dhe mbi të gjitha vetmi, sepse përvoja me veten tuaj të thellë që mund të bëni është vërtet intime dhe magjike. 

LUANI 
Kjo Hënë e plotë mund t'i japë një mesazh rregulli një kohe kur jeni të përmbytur nga mendimet e ndryshimit. 

VIRGJËRESHA 
Nuk jeni të sigurt për veten tuaj në këtë kohë dhe Hëna e plotë vetëm e thekson këtë pasiguri. 

PESHORJA 
Dëgjoni veten sepse kjo është një kohë e zbulesës së madhe. 

AKREPI 
Shijoni spiritualitetin magjik të këtyre ditëve ... Dhe për ata që kanë ambiciet e një shtrige do të ishte koha e duhur për t'i vënë ato në veprim. 

SHIGJETARI 
Shmangni shprehjen e mendimeve, çështjeve, planeve dhe madje edhe çdo gjëje tjetër që është komprometuese. 

BRICJAPI 
Ka tension dhe nuk jeni të sigurt nëse duhet ta shprehni atë duke ulëritur si një ujk apo duke u zemëruar si një buall. 

UJORI
Nevoja për të zotëruar dhe emocionet e xhelozisë do të jenë mjaft të fuqishme. 

PESHQIT 
Vendoseni veten në një pozicion për të ëndërruar sepse është me të vërtetë mënyra më e mirë për ju që të gjeni një ekuilibër në një moment stimulimi të madh shqisor. 

Çfarë duhet të bëni gjatë hënës së plotë në Peshorja të Shtunën 16 Mars 2022: rite dhe rituale 

Kujdesuni për veshkat, një organ i lidhur me Peshoren, ndoshta me një zierje të mirë bimore; 

Bëni një banjë të nxehtë, mundësisht edhe me kripëra ose barishte aromatike; 

Bëni një pastrim, lëkura është e lidhur me Venusin, planetin dominues në Peshore; 

Përfitoni nga kjo për të krijuar një listë detyrash që rregullon çështjet ligjore në pritje; 

Pastroni dollapin dhe gjithashtu midis aksesorëve tuaj; 

Vendosni një kuarc trëndafili për t'u "karikuar" duke e ekspozuar në dritën e hënës së plotë dhe më pas përdorni atë si një amulet (nën jastëk, në çantë, ose xhepin tuaj…).

Post a Comment

Previous Post Next Post