Horoskopi: Dita e Gruas siç urdhëron Zodiaku

Dita e Gruas festohet më 8 Mars dhe është një zakon i zakonshëm që të gjitha grave t'u jepen degëza mimoze ose çokollata.

 Megjithatë, jo të gjitha femrat pëlqejnë ta festojnë këtë festë dhe mbi të gjitha jo të gjitha e bëjnë njësoj. Horoskopi dhe yjet zbulojnë se si gratë e çdo shenje të horoskopit e festojnë këtë festë. Le të frymëzohemi nga yjet.

DASHI

Çdo rast është i mirë që të shkoni në festë me miqtë tuaj. Prandaj Dita e Gruas është dita ideale për të shkuar për të marrë një picë, për të pirë një birrë ose një koktej, për t'u argëtuar, për të kënduar, për të kërcyer, për të qeshur ose për të bërë shaka, duke festuar të qenit një grua e fortë dhe e zgjuar. Edhe nëse jeni të martuar/fejuar, mund të vendosni të merrni pjesë në një striptizë për të shijuar natën.

DEMI

Jeni një grua shumë femërore dhe sensuale. Dita e Gruas është dita e duhur që ju të shkoni me shoqen tuaj më të mirë në një qendër Wellness dhe të përkëdheleni dhe të masazhoheni. Ju pëlqen ideja për të pirë një koktej duke pushuar në një pishinë me ujë të ngrohtë. Për ta mbyllur ditën me stil, nuk mund të humbisni një darkë të shijshme në restorantin tuaj të preferuar. Dieta nuk llogaritet.

BINJAKËT

Nuk keni nevojë për një rast si dita e gruas për të dalë dhe për t'u argëtuar me miqtë tuaj: këtë e bëni gjatë gjithë vitit. Por ju pëlqen ideja që partneri apo ndonjë mik apo koleg pune ju dhuron mimoza apo çokollata. Ju e urreni marrjen e mesazheve me tekst përshëndetje, veçanërisht nga njerëz që nuk keni  dëgjuar me kohë dhe që ndoshta nuk do të marrin përgjigje nga ju.

GAFORRJA

Dita e Gruas është dita ideale për të mbledhur gratë më të rëndësishme në familje dhe për të festuar së bashku feminilitetin tuaj. Dhe kështu, e gjeni veten duke festuar me gjyshen, tezet, nënën apo mbesat tuaja adoleshente. Për këtë rast, nuk mund të mos përgatisni ëmbëlsira apo biskota që do ta mbishin shtëpinë me aromën e tyre. Ju zgjidhni mimoza nga pema që keni në kopshtin tuaj.

LUANI

Për ju është gjithmonë koha e duhur për të vendosur veten në qendër të rastit dhe duke qenë Dita e Gruas prisni që partneri juaj të kënaqë të gjitha dëshirat tuaja. Nuk mjaftoheni me një degë mimozash, dëshironi një buqetë me lule shumëngjyrëshe dhe aromatike, të cilat ju përfaqësojnë në shkëlqimin tuaj të pamasë. Me siguri do të bëni që partneri juaj të organizojë një mbrëmje me efekte speciale për ju.

VIRGJËRESHA

Nuk jeni një person veçanërisht i orientuar drejt festave, por ju pëlqen ideja për të kaluar një mbrëmje ndryshe në shoqërinë e miqve apo kolegëve tuaj. Ju pëlqen të jeni ajo që do të organizoni festën sepse vetëm në këtë mënyrë mund të jeni të sigurt që të rezervoni në vendin e duhur dhe në kohën që preferoni. Keni caktuar paraprakisht një takim me parukieren tuaj për të mos qënë asnjë fije floku jashtë vendit.

PESHORJA

Jeni të informuar për të gjitha mbrëmjet më në modë të planifikuara në qytetin tuaj për ditën e gruas. Thjesht duhet të zgjidhni me kë ta kaloni dhe ku ta festoni. Nuk ju shqetëson ideja për të bërë një turne në disa vende, pa e tejkaluar gjithsesi shpirtrat. Ju mund të njiheni nga një pamje e sofistikuar dhe elegante, të cilën e keni zgjedhur pikërisht për të rritur feminitetin tuaj. Buzëkuqi është i domosdoshëm.

AKREPI

Nuk e kuptoni pse kaq shumë femra e ndiejnë nevojën për ta festuar këtë festë sikur të ishte e vetmja ditë që u lejohet të veshin fustane të shkurtra, apo të shpallin lirshëm atë që mendojnë pa frikë se do të gjykohen: këto janë gjëra të zakonshme për ju. Kështu që ju preferoni të merrni pak kohë për veten tuaj, për të pirë një gotë verë të mirë në shtëpi, ndërsa shikoni një film horror.

SHIGJETARI

Dita e Gruas mund të jetë rasti i duhur për të planifikuar një udhëtim me miqtë tuaj më të mirë dhe për të vizituar vende turistike ku mund të argëtoheni, të bëni pazar, të shijoni pjata të reja ekzotike ose të pini disa kokteje buzë detit. Nuk mund të mos i bëni homazhe femrave që njihni me dhurata apo suvenire të vogla, por këto janë gjëra që do t'i bënit edhe në raste të tjera.

BRICJAPI

Për ju festa e gruas është një humbje kohe e kotë dhe nuk keni ndërmend të humbisni tuajën për ta festuar. Nuk i refuzoni mimozat, nëse ju jepen, por sigurisht që nuk prisni të njiheni për merita pa bërë asgjë. Më pas mund të kaloni gjithë ditën në zyrë, duke dëshmuar se gratë mund të jenë shefe të shkëlqyera dhe udhëheqëse të rëndësishme. Karriera juaj është e para.

UJORI

A mendoni se dita e gruas është dita e duhur për t'i kujtuar të gjithëve se gratë duhet të kenë të njëjtat të drejta si burrat. Ju nuk i jepni  mimoza atyre  që nuk janë sjellë mirë me ju gjatë pjesës tjetër të vitit. Në vend të kësaj, ju pëlqen ideja për të organizuar një mbrëmje me miqtë në shtëpi dhe për të parë së bashku një film të frymëzuar nga gratë më të rëndësishme dhe më të famshme në histori.

PESHQIT

Ju duket aq romantike sa partneri juaj, miqtë, madje edhe të dashurit tuaj sot ju bëjnë mimoza apo ndonjë dhuratë tjetër të vogël. Dita e Gruas është një mundësi për të rifituar vetëbesimin dhe për të përmirësuar cilësitë femërore si ndjeshmëria, intuita dhe ndjeshmëritë që ju kanë karakterizuar gjithmonë. Nuk ju pëlqen të organizoni, por ju pëlqen të merrni pjesë në darka me miqtë.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post