Ja cila shenjë arrin t'ju joshë në rrjetet sociale?

Në kohët moderne ndodh gjithnjë e më shpesh të bëhen njohje të reja përmes rrjeteve sociale. Ka njerëz paksa dyshues, të cilët kanë frikë se është e pamundur të kalosh nga një lidhje virtuale në një marrëdhënie reale, por pak a shumë të gjithë pushtohen ose joshen nga dikush. Horoskopi.vip zbulon shenjën ideale të zodiakut për të bërë takime të reja bisede. Lërini yjet të na udhëheqin drejt horizonteve të reja...

DASHI –

Nuk ju pëlqen ta kaloni kohën në rrjetet sociale dhe jeni të mendimit se marrëdhëniet duhet të lindin dhe zhvillohen duke u takuar live me personat që dëshironi t’u jepni hapësirë ​​në jetën tuaj. Gjithsesi, ju kapin personalitete të forta, energjike dhe plot energji, të cilët nuk humbin kohë duke ju dërguar imazhe të kota. Luani është padyshim i aftë t'ju tërheqë vëmendjen me madhështinë e tij.

DEMI –

Rrjetet sociale kanë qenë gjithmonë një mister për ju dhe gjithmonë habiteni kur kontaktoheni nga dikush në chat. Jeni të prirur të përgjigjeni pas disa kohësh dhe jeni kryesisht të goditur nga ata që ju shkruajnë në një mënyrë të ëmbël dhe të butë. Shenja e Gaforres arrin t'ju pushtojë me butësinë e saj dhe me pyetjet e saj në lidhje me familjen tuaj dhe planet tuaja konkrete për të ardhmen.

BINJAKËT – 

Shumicën e kohës e kaloni në rrjetet sociale dhe i dini të gjitha sekretet. Ju pëlqen të jeni në gjendje të bisedoni me njerëz që nuk i njihni, të cilët i keni parë vetëm në foto. Sidoqoftë, lodheni dhe mërziteni lehtë, veçanërisht kur bëhet fjalë për këtë dhe atë. Një shenjë që mund t'ju rezistojë, edhe në bisedë, mund të jetë Dashi. Trimëria e tij ju shtyn të vazhdoni biseden dhe të mësoni për të.

GAFORRJA  –

Kur bisedoni me dikë në rrjetet sociale, gjithmonë keni frikë se mos ju tallin dhe nuk vlerësoni që të bëhen menjëherë pyetje personale apo intime. Qëndroni larg sidomos nga ata që propozojnë takime erotike pa ju parë ndonjëherë. Përkundrazi, mund të vendosni të vazhdoni njohuritë e një Bricjapi, i cili gjithmonë fillon shumë ngadalë, pa u ekspozuar me komplimente të tepërta.

LUANI –

Jeni një person me diell dhe plot energji. Me siguri preferoni takimet live sesa në rrjetet sociale, por herë pas here bëni edhe një bisedë me dikë. Përshtypja e parë që ju krijoni duke parë fotot e tij dhe nuk mund të mos mbeteni të mahnitur nga sharmi dhe eleganca e Shenjës së Peshores. Komplimentet e tij nuk do qëndrojnë vetëm të shkruara dhe do ju propozojë që së shpejti të dilni bashkë.

VIRGJËRESHA –

Nuk e keni problem të bisedoni me njerëz të rinj në rrjetet sociale, por duhet ta pranoni se sa kritike dhe kërkuese jeni. Ju analizoni plotësisht gramatikën e mesazheve që ju shkruajnë dhe gjithmonë përpiqeni të kuptoni nëse pas ekranit është dikush me një kulturë adekuate për njohuritë tuaja. Shigjetari do ju godasë duke folur pak për gjithçka, por live mund të jetë zhgënjyese.

PESHORJA –

Ju i përkisni një Shenjë Ajri dhe butësia është thelbësore për ju në çdo lloj marrëdhënieje, qoftë edhe virtuale. Qëndroni larg kujtdo që ju flet për të bërë biznes ose projekte familjare së bashku pasi keni biseduar dy herë me ne. Në vend të kësaj, ju vlerësoni maturinë e atyre që përpiqen t'ju njohin me mënyra të thjeshta dhe të sjellshme, si Shenja e Virgjëreshës. Problemi do të jetë se, kur të takoheni (live) lehtësia e te folurit qe kishit ne chat do të zhduket plotësisht.

AKREPI –

Mendoni se është e mundur të bëni njohje interesante në rrjetet sociale. Problemi është se ju tentoni ta përdorni veten vetëm në orët e vona të natës, kur shumë njerëz tashmë janë duke fjetur. Kush mund ta fitojë vëmendjen tuaj nëse jo shenja e Ujorit. Do të ndiheni sikur më në fund keni takuar personin e duhur… derisa të filloni të grindeni për gjithçka personalisht!

SHIGJETARI –

Gjithmonë e keni menduar se është kënaqësi të njohësh njerëz të rinj në rrjetet sociale, por jo gjithmonë ke kohë. Përveç kësaj, shpesh ndodh që disa profile të njerëzve me të cilët keni biseduar të zhduken në mënyrë misterioze. Kush do të jetë në gjendje të fitojë simpatinë tuaj? Ndoshta shenja e Peshqve, që si ju arrin të gjejë gjithmonë anën e mirë të çdo rrethane. Mos e humbisni.

BRICJAPI –

Ju jeni gjithmonë me pak fjalë dhe, edhe kur bisedoni me dikë, keni prirjen të jepni përgjigje koncize dhe të bëni pyetje thelbësore. Ka një shenjë që vlerëson diskrecionin tuaj dhe është ajo e Akrepit. Njohja juaj do të nisë me mosbesim të madh nga të dy, por me kalimin e kohës interesi për një studim të mëtejshëm do të rritet nga të dyja palët. Flakët dhe shkëndijat janë të mundshme!

UJORI –

Ju e përsërisni gjithmonë: rrjetet sociale janë një vend si çdo tjetër për të takuar njerëz të rinj. Dhe më e “çuditshmja” që keni takuar përmes miqve apo në ndonjë klub. Është e lehtë të gjesh veten në PC ose celular ndërsa bisedon me njerëz që ndajnë interesat e tua dhe që të bëjnë shumë pyetje, të intriguar nga stili i jetesës. Me shenjën e Binjakëve lind menjëherë një tërheqje e fortë reciproke, qoftë edhe live.

PESHQIT –

Jeni të vetëdijshëm që jeni pak naiv dhe pikërisht për këtë prireni të shmangni bisedat me të panjohur. Keni frikë se mos ju thonë gënjeshtra për jetën e tyre. Një nga shenjat e pakta që mund t'ju japë siguri, qoftë edhe virtualisht, është ajo e Demit. Ai nuk do t'ju ftojë menjëherë, por do t'i qëndrojë fjalëve të tij dhe nuk do të heqë dorë t'ju tregojë se sa shumë i pëlqeni.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post