Shenjat që besojnë në "përgjithmonë" dhe ëndërrojnë për një martesë që në fëmijëri

Ka nga ata që tremben  thjeshtë  fjalës martesë dhe ata që duket se e ëndërrojnë atë gjatë gjithë jetës së tyre. Ka njerëz që jo vetëm besojnë në "përgjithmonë", por e shohin atë të kurorëzuar pikërisht përmes dasmës. Ata imagjinojnë ditën e madhe që nga fëmijëria, duke krijuar pritshmëri dhe duke ëndërruar shumë. Sipas Horoskopi.vip , ekziston një korrelacion midis kësaj dëshire të lindur dhe shenjave të zodiakut. Le të zbulojmë se si dhe pse.

DEMI

Ndër shenjat e zodiakut që shumica ëndërrojnë të martohen gjejmë Demin që e sheh martesën si një simbol. Për këtë shenjë do të thotë që marrëdhënia ka arritur hapin kryesor dhe është gati të planifikojë së bashku një të ardhme. Dita e pritur do të studiohet në detaje dhe gjithçka duhet të jetë pikërisht ashtu siç e kishte imagjinuar gjithmonë. Martesa për njerëzit e lindur nën këtë shenjë përfaqëson fillimin e një kapitulli të ri në jetën e një çifti.

GAFORRJA

Pastaj gjejmë shenjën e Gafprres rritet me dëshirën për të jetuar një histori të vërtetë dashurie. Një nga ëndrrat  më të mëdha është të krijojë një familje dhe të ndajë jetën e tij/saj me dikë pranë për gjithë jetën. Nuk është rastësi që  rrallë arrin të hidhet në histori sipërfaqësore, duke kërkuar vazhdimisht dikë me të cilin mund të krijojë një marrëdhënie të fortë. Martesa për këtë shenjë është një ëndërr e realizuar.

PESHORJA

Në këtë kategori është edhe Peshorja që duket se e ka pritur ditën e dasmës gjatë gjithë jetës së tyre. Pasionantë dhe të dashur, njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores janë shpesh të dashuruar me dashurinë dhe ëndërrojnë të jenë në gjendje të përjetojnë momentin  e dasmës si në përralla. Betimi për t'u angazhuar dhe për të jetuar pranë personit tuaj gjatë ditëve të tjera është diçka që nuk i tremb, por i bën të lumtur.

AKREPI

Edhe shenja e Akrepit duket se e kalon jetën duke ëndërruar për momentin në të cilin ata mund të betohet për dashurinë e përjetshme për dikë. Ndryshe nga sa mund të duket, në fakt është një shenjë shumë romantike dhe që dëshiron të jetë në gjendje të gjejë personin e duhur me të cilin do të ndajë jetën e tij/saj.

BRICJAPI

E njëjta gjë vlen edhe për Bricjapin edhe pse ata duken të përkushtuar gjithmonë në punë. Në realitet, për këtë shenjë familja vjen e para dhe megjithëse  nuk është shpesh në gjendje të shprehë ndjenjat e tij/saj me fjalë,  do ta bëjë këtë në një mënyrë praktike. Nuk është një shenjë që kënaqet lehte dhe do të jetë e vështirë ta gjejnë personin e duhur, por kur kjo të ndodhë  nuk do të ndiejë nevojën të shikojë përreth. Martesa do të përmbushë ëndrrën e tij/saj, duke e lidhur përgjithmonë me ata përreth tij.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post