Karakteristikat më të injoruara të secilës shenjë

Të gjithë i dimë tiparet klasike të secilës shenjë: Akrepët janë seksi, Demat janë kokëfortë, Binjakët janë 'me dy fytyra'. Lista vazhdon. Sidoqoftë, këto karakteristika nuk janë domosdoshmërisht të vërteta. Le të shohim anën tjetër. Cilat janë ato karakteristika që janë anashkaluar, që nuk përmenden si tipike tuajat?

DASHI

Njerëzit mund t'ju quajnë agresivë, por ju keni një anë të butë, romantike që shihet rrallë. Kur bini në dashuri, ju bini me gjithë zemër dhe jeni gati ta lini atë njeri t`ju drejtojë. E harroni egoizmin tuaj.

DEMI

Ju keni një imazh si kokëfortë dhe të ngurtë, por në fakt në të vërtetë dini të jeni të lumtur dhe spontanë. Jeni i përqendruar dhe dini si të jetoni momentin.

BINJAKËT

Drejtoj ose vdes! Në fakt, ju gjithmonë i vendosni miqtë tuaj në radhë të parë, madje edhe para nevojave tuaja. Ju jeni ai që organizoni grupin dhe dini të dëgjoni problemet e miqve. Ju kanë keqkuptuar Binjakë të dashur.

GAFORRJA

Është e vërtetë që ju pëlqen të punoni shumë, por ju pëlqen edhe të luani shumë.

LUANI

Ju jeni bujar me ata që kanë nevojë, e cila është një tipar që është lënë në hije nga të tjerët. Ju i jepni të gjitha burimet, kontaktet, komplimentet, gjithçka për këdo që ka nevojë për një shtysë. Ju keni një personalitet të madh, por edhe zemrën e keni të madhe gjithashtu.

VIRGJËRESHA

E keni dëgjuar ndonjëherë thënien 'durimi është një virtyt'? Epo, kjo mund të jetë motoja juaj. Por, keni gjithashtu një temperament me adrenalinë. Në përgjithësi, ju jeni 95 për qind të ftohtë, por nga ai 5 për qindëshi duhet pasur kujdes!

PESHORJA

Ju mund të jeni agresiv. Vërtet nuk keni shumë durim të shkruani tekste të gjata të ëhatsapp, por keni aftësitë për t'u siguruar që gjithmonë të dëgjoheni, pa marrë parasysh situatën.

AKREPI

Përkundër asaj që njerëzit mendojnë, në të vërtetë jeni i ëmbël. Kjo mund të befasojë ata që nuk ju njohin mirë.

SHIGJETARI

Jeni me këmbë ne tokë, por keni dhe një anë imagjinare. Ju jeni gjithmonë gati të shkëmbeni histori dhe të flisni për ndjenjat tuaja me të tjerët.

BRICJAPI

Ju jeni një nga shenjat më gazmore të zodiakut. Ju jeni një njeri i punës, po, por është zgjuarsia juaj ajo që ju bën të preferuarin e gjithë zyrës.

UJORI

Ju mund të jeni konkurrues, madje edhe me ata që janë në rrethin tuaj të ngushtë. Të jesh i egër nuk është gjë e keqe, prandaj mos u shqetësoni! Kjo karakteristikë do t'ju lejojë të ecni përpara.

PESHQIT

Ju njiheni për natyrën tuaj intuitive, ëndërrimtare, por keni edhe një anë analitike. Ju i vëzhgoni çështjet me kujdes para se të angazhoheni për një mënyrë të veçantë të të menduarit. Kjo ju ndihmon të kuptoni njerëzit dhe situatat në një nivel më të thellë para se të vendosni nëse do të zhyteni ose do të notoni larg.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post