Horoskopi i seksit siç urdhëron zodiaku!

DASHI

Dashët janë dinamikë, të shpejtë, origjinalë dhe liderë. Por kur bëhet fjalë për seksin ata kanë nevojë për të lexuar instruksionet në manualet e seksit. Një Dash është shumë i shpejtë për të gjetur një dhomë moteli për gruan e shefit nëse është e eksituar. Ky tip është nga ata që i premtojnë një femre 10 cm dhe 3 herë dhe pastaj përfundojnë me 3 cm dhe 10 herë. Lidhjet e Dashit ngatërrohen shpesh sepse ata mërziten shumë kollaj me “të njëjtën gjë” çdo herë. 

DEMI

Këta njerëz janë natyralë dhe kanë një përballje shumë direkte me seksin tjetër, që mund të quhet vetëm pa takt. Fraza tipike e Demit për të bërë për vete është: Do të bësh seks? Nëse Demi ka diçka në kokë, s’ka gjë që ta ndalojë. Ai do të marrë dhomën më të shtrenjtë dhe do të harxhojë kartën e tij të kreditit për të bërë qejf me një femër. Demi nuk bën asgjë pa u mburrur. Do ta ketë shtëpinë plot me trofe, edhe pse mund të jenë të vendit të dytë. Demat e adhurojnë ekzagjerimin kudo, në ushqim, në seks. Demat kafshojnë më tepër se ç’mund të përtypin dhe impotenca është një fenomen i zakonshëm në jetën e tyre.

BINJAKËT

Binjakët janë të paparashikueshëm dhe shpesh të thonë diçka dhe bëjnë krejt tjetër gjë. Nuk është se janë të pafytyrë. Kur Jezusi tha: “Zot fali se nuk dinë ç’bëjnë!”, me siguri e kishte për një grup Binjakësh. Kjo do të thotë që shumica e Binjakëve janë gei. Edhe nëse femra më e bukur në botë kalon afër tyre, Binjakët nuk e vënë re. Femrat vdesin të bëjnë si të vështira dhe nëse një djalë që ato e kanë pëlqyer me kohë interesohet për to, ato e harrojnë që dikur e kanë pëlqyer dhe bëjnë sikur s’e njohin. 

GAFORRJA

Kjo shenjë nxjerr nënat më të mira të gjithë zodiakut. Gaforret jetojnë për familjen dhe shtëpitë. Ndërsa burri është në motel me sekretaren, mamaja u thotë fëmijëve se sa  bukur është që babi rri vonë në zyrë për të fituar më shumë lekë dhe për të siguruar familjen. Gratë Gaforre martohen, tradhtohen, martohen përsëri, tradhtohen dhe martohen deri sa humb llogaria. Për mashkullin Gaforre përgatitjet para seksit janë puthjet në faqe. Për të tjerët mund të jenë budallenj, por jetojnë mirë në botën e tyre të përrallave. 

LUANI

Me një sharm personal dhe mangetizmin kafshëror, Luanët s’kanë nevojë të jenë bukuroshë për të kapur ndonjë zoçkë. Luanët janë edhe romantikë, gjë që ndihmon shumë në departamentin e seksit. Ata mund të jenë dashnorë të mirë, por s’bëjnë për bashkëshortë. Janë miq të mirë, por shumë vanitozë. Më shumë mburren për seksin sesa bëjnë realisht. Janë shitës shumë të mirë. 

VIRGJËRESHA

Një horror i vërtetë në jetën seksuale të zodiakut. Virgjëreshat janë të vetmet që mund të bëhen prostituta dhe të hiqen si të virgjëra. Janë nga ato që vendosin peceta të sterilizuara në banjat e moteleve. Nëse një prezervativ nuk është i izoluar siç duhet, ato as nuk i afrohen. Nëse banjat nuk janë të sterilizuara, nuk përdoren. Janë njerëz shumë alegro dhe shpirti i festës zakonisht, por e prishin sepse janë shumë të përmbajtura dhe fshehin emocionet e tyre. 

PESHORJA

Qëllimi i Peshores është të jetë e drejtë gjithë kohën. Atyre u pëlqen të jetojnë me stil, u pëlqejnë restorantet e shtrenjta dhe çarçafët e satinit, edhe pse nuk e kanë mundësinë. Për Peshoret seksi është diçka që e bëjnë kafshët, prandaj burrat Peshore i lidhin gratë me zinxhir. Hobi i Peshoreve është dekorimi, moda dhe artet. Fansat e operave janë pothuajse përherë Peshore. Këta njerëz do të bënin gjithçka për pak paqe dhe harmoni. Shumë Peshore bëhen policë.

AKREPI

Akrepat janë më seksualët e të gjitha shenjave. Dinamikë, pasionalë dhe agresivë, takimi i parë me një Akrep mund të përfundojë në përdhunim. Janë të tepruar në çdo gjë: pije, drogë, seks, sjellje etj. Ata zakonisht e shfrytëzojnë dobësinë e tjetrit për epshin e tyre. Në pleqëri u pëlqen të shkojnë me të reja. Akrepat posedojnë një intelekt të madh, kuriozitet dhe talent. Ata mendojnë se janë rebelë dhe arrogantë, krenarë dhe se ia vlejnë. Pavarësisht të gjithave, ata janë bashkëshortë të devotshëm të paktën 5 minuta në jetë. Akrepat gjithmonë duan atë që s’mund të kenë dhe shpesh e arrijnë…ilegalisht. 

SHIGJETARI

Pozitiviteti dhe entuziazmi i tyre për jetën i bën njerëzit për të vjellë. Ata janë të mirë me të gjithë, por nuk dinë shumë rregulla të shoqërisë. Kanë sens humori dhe janë romantikë. Shigjetarët janë të mirë për një natë, por koti si partnerë afatgjatë. Mund të martohen disa herë, por nuk përfshihen dot. Atyre nuk u pëlqen të lidhen dhe urrejnë edhe të flasin për këtë gjë. Një Shigjetar singëll është argëtues, por një i martuar është një flirt i mërzitshëm, që do të shiste edhe gruan/burrin për diçka të re. 

BRICJAPI

Klasi është ajo gjë që Bricjapi e ka. Jo shumë sensualitet dhe pak humor, por shumë klas. Shpesh shumë prej saj është vetëm fasadë dhe nuk shoqërohet me fakte. Janë bashkëshortë të mirë, sidomos meshkujt. Janë shumë të vetëdijshëm dhe shqetësohen se çfarë mendojnë të tjerët për ta. Janë shumë nervozë dhe nëse i tradhton duhet të mendohesh mirë. Femrat që tradhtojnë bashkëshortët Bricjap përfundojnë me gjëra të thyera. 

UJORI

Sharmant, eksitues dhe shumë të paparashikueshëm, Ujorët janë ndër shenjat më të paparashikueshme dhe më origjinale të zodiakut. Kamasutra mund të ketë shërbyer fillimisht si libër ngjyrosjeje për fëmijët Ujor. Shumica e ndihmës seksuale është shpikur nga Ujorët. Ujori është një shpirt i lirë, që nuk i intereson fare se çfarë mendojnë të tjerët për të. I pëlqen të ngushëllohet me seks kur është i mërzitur, për të çdo gjë zgjidhet me seks.

PESHQIT

Kjo është shenja më pa lidhje e horoskopit seksual. Peshqit meshkuj mezi arrijnë të bëjnë seks, ndërsa peshqit femra janë të etura për seks. Ata shpesh martohen brenda shenjës dhe normale që e meritojnë njëri- tjetrin. Duke u martuar me njëri-tjetrin na bëjnë nder ne të tjerëve që na rrinë larg. Nuk ka shumë për të thënë për këtë shenjë, përveçse shpesh kreativiteti i tyre vjen nga deprivimet dhe depresionet e tyre.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post