Ç'duhet të bëni që lidhja të zgjasë, bazuar në shenjën tuaj

DASHI

Ndonjëherë je pak më agresiv se ç'duhet. Do që gjithmonë të jesh ti ai/ajo që ka të drejtë, por nëse do një marrëdhënie të fortë mëso të pranosh argumentat e të tjetrit. Kujtoji vetes që nuk ke pse të jesh ti gjithnjë ai që thotë fjalën e fundit.

DEMI

Duke qenë se karakterizoheni si tipa të fortë dhe të heshtur në të njëjtën kohë, jo gjithmonë tregoni hapur çfarë keni nevojë. Duhet ta bëni për të qenë në një linjë me partnerin dhe të mos prisni që njerëzit t'ju lexojnë mendjen. Kthehuni me këmbë në Tokë.

BINJAKËT

Ti vdes të flasësh, të diskutosh për çfarëdolloj gjëje, por përpiqu të përmbahesh. Eshtë pak e vështirë për ju, por rezisto dhe mendo që takimi përballë do të jetë edhe më intensiv. Mos i thuaj të gjithë përnjëherë.

GAFORRJA

Ti përfshihesh komplet në një marrëdhënie dhe do të bëje gjithçka për partnerin tënd. Çfarë duhet të bësh është të vendosësh disa kufinj pavi vetëm kështu s'do t'ju marrin për të mirëqënë.

LUANI

Ti je ylli! E dimë të gjithë, përfshi këtu partnerin tënd. Problemi është që ndonjëherë verbohesh nga vëmendja dhe nuk i lë hapësirë personit tjetër të shkëlqejë. Tregoji që je gjithashtu fans i tyre!

VIRGJËRESHA

Ti ke tendencën të fokusohesh pas detajeve. Kjo nënkupton që nëse ai s'kthen përgjigje direkt ti nis të krijosh skenare të ndryshëm në kokë. Edhe nëse partneri të sqaron, dyshimet janë aty. Atëherë, pse je me të nëse nuk e beson?

PESHORJA

Ti ke pak tendencën të bëhesh si partneri yt. Restoranti i tyre i preferuar është restoranti i tyre i preferuar (edhe pse thellë nuk është). Përpiqesh që marrëdhënia të shkojë mirë, edhe nëse kjo nënkupton të bësh kompromis me nevojat e tyre. Fol me zë të lartë dhe thuaj që do sushi në vend të picës! S'do të ndodhë asgjë, veçse do t'ju vlerësojnë më shumë.

AKREPI

Kur të pëlqen dikush je i dhënë plotësisht. Ndjenjat e tua janë të forta, pasionante dhe kimia e dukshme. Gjithsesi, për ta mbajtur marrëdhënien e shëndetshme duhet t'i japësh pak kohë të lirë partnerit që ta marrë malli për ty. Nëse janë larg jush një natë, takimi tjetër do të jetë edhe më i mirë.

SHIGJETARI

Përfshirja është paksa e vështirë për ju, duke qenë se jeni shpirt i lirë. Gjithsesi nëse vendosni për një raport serioz, përpiquni ta bëni partnerin. Ftojeni në aventurën e radhës ose shkoni në një vend që s'e keni parë kurrë më parë.

BRICJAPI

Ti je mësuar të jesh Bo$$-i gjithandej, por kujdes. Në një lidhje përgjegjësitë duhen ndarë dhe s'ka nevojë që çdo takim/dalje/apo seks të bëhet me orar. Eshtë i dashuri/a jo punonjësi juaj!

UJORI

Ti meriton të jesh në një lidhje që të bën të ndihesh super i veçantë. Urren gjithçka që është e mërzitshme dhe bazike, prandaj bëhu krijues dhe çoje vetë marrëdhënien në nivel tjetër. Vetëm nëse është interesante do të zgjasë gjithmonë.

PESHQIT

Ti fantazon gjithë kohës prandaj vëre pak në punë në funksion të lidhjes! Nëse do ta bësh, partneri yt do të njoh dikë komplet tjetër dhe shumë interesant.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post