Zbuloni 12 tipat e burrave që na joshin në bazë të shenjës tonë zodiakale.

Të gjithë kemi një tip personi që na  tërheq. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për karakteristika fizike si mjekra, apo të personalitetit, të gjitha femrat kanë një arsye pse tërhiqen nga tip i caktuar mashkulli.

Po ju zbulojmë 12 tipat e burrave që na joshin në bazë të shenjës tonë zodiakale.

DASHI

Vajzat e dashit konsiderohen pak impulsive dhe kokëforta. Më mirë t’i lini t’i bëjnë gjërat sipas kokës së tyre sepse s’ka kompromis kur bëhet fjalë për pavarësinë e tyre dhe sidomos për romancën. Kjo shpjegon magnetizimin e tyre natyral me macho-t ‘bad-boy’ të cilët i kanë qejf performancat në publik, ashtu si dhe ato vetë. Nëse jeni dash, padiskutim që nuk ju pëlqen tipi ‘Netflix and chill’ i djemve. Ju doni një mashkull me të cilin të argëtoheni jashtë shtëpisë para se të shkoni si të çmendur në dhomën e gjumit.

DEMI

Këto vajza duan të marrin kënaqësinë absolute nga gjithçka që bëjnë. Janë sensual dhe kanë një oreks që nuk kënaqet lehtë. Ju pëlqen të trajtohen si princesha dhe tërhiqen nga një mashkull që i fton me një thirrje misterioze për seks. Energjia juaj seksuale dhe ndjeshmëria prej Dem i çmend meshkujt dhe rrëmben zemrën e tyre. Djali perfekt për një vajzë Demi është i vendosur dhe agresiv seksualisht. Çdo moment i kaluar së bashku duket si një lojë e bukur kënaqësie.

BINJAKËT

Vajzat e binjakëve kanë një epsh të fortë për jetën dhe kjo është arsyeja pse ato tërhiqen nga meshkuj me të cilët kalojnë një kohë të bukur. Gjëja që ndryshon humorin tuaj të jashtëzakonshëm më së shumti është një bisedë e mërzitshme dhe shumë më serioze se sa duhet me njeriun e zemrës. Prandaj, vajzat e binjakëve kërkojnë djem me intelekt në mënyrë që të stimulojnë të menduarin e tyre kreativ. Edhe pse binjaket joshen nga ‘truri’ i meshkujve, ato nuk kënaqen nga një mashkull i vetëm.

GAFORRJA

Vajzat e gaforres janë ndër vajzat më të ndjeshme të zodiakut dhe për këtë keqkuptohen shpesh. Ato kanë nevojë të jenë brenda një marrëdhënieje të thellë dhe me kuptim, me një person që do t’ju sigurojë stablitet dhe një strehë dashurie. Djali i tyre perfekt do të hapë shpirtin tek ato dhe anasjelltas duke shijuar kështu një lidhje të thellë që kënaq nevojat e tyre emocionale dhe seksuale.

LUANI

Një fjalë. FUQI. Jo vetëm që njihen si vajzat më të fuqishme të zodiakut, por janë luanesha dhe në shtrat. Kanë një ego që duhet të përballohet me kurajë dhe kjo është arsyeja pse janë gjithmonë në kërkim të mashkullit perfekt që do të kënaqë nevojat e tyre. Ndërsa vajzat e luanit e shijojnë shumë të qenit në qendër të vëmendjes, ato janë gjithashtu shumë bujare në ndjenja prandaj kanë nevojë për meshkuj që duhet të japin nga vetja sa më shumë të jetë e mundur.

VIRGJËRESHA

Kjo shenjë ka zakonin e keq e t’i mbajturit të ndjenjave të ndrydhura. Është e vështirë për virgjëreshën t’u nënshtrohet ndjenjave dhe të hapen ndaj marrëdhënieve të reja. Vajzat e virgjëreshës i nënshtrohen lehtë ankthit dhe ky është pikërisht moment kur kanë nevojë për një partner, në mënyrë që t’i qetësojë dhe të jetë gjithmonë aty. Vërtet vajzat e Virgjëreshës janë të qeta, por kur janë në një marrëdhënie komode, dinë të bëjnë çudira.

PESHORJA

Vajzat e Peshores i karakterizon sharmi dhe aftësia për t’u socializuar shpejt. Nëse shihni një vajzë që ju bën të ktheni kokën kur kalon në rrugë, ose nëse është një planifikuese perfekte festash, me siguri është peshore. Gjithashtu ato janë shumë romantike dhe besnike. Tërhiqen jashtëzakonisht nga meshkuj me sharm e sidomos nëse kanë një rreth shoqëror simpatik dhe argëtues. U pëlqejnë xhestet romantike si propozimet në publik apo deklaratat e dashurisë.

AKREPI

Krijesa misterioze dhe seksi, vajzat e akrepit janë shumë sfiduese për shkak të natyrës dinake dhe sjelljeve obsesive. Në vend që të kërkojnë meshkuj që t’i shuajnë këto zjarre, ato kërkojnë dikë që është ‘kokë më kokë’ me çmendurinë e tyre. Kanë nevojë për një mashkull që di të përballet me temperamentin e tyre epik dhe në të njëjtën kohë t’i menaxhojnë mirë në shtrat dhe zyrë.

SHIGJETARI

Vajzat e shigjetarit janë adhuruese të aventurës dhe lirisë. Ato kanë nevojë për meshkuj që kanë po të njëjtin shpirt aventure si ato dhe duan të marrin maksimumin e jetës. Ju pëlqejnë të eksplorojnë botën dhe të udhëtojnë dhe kjo është arsyeja pse tërhiqen nga meshkuj me theks të huaj.

BRICJAPI

Si rezultat i gjendjes së tyre ‘Work hard-play hard’, gratë e Bricjapit konsiderohen si gratë më ambicioze të zodiakut. Këto vajza janë të vendosura dhe të fokusuara në qëllimet e karrierës, kështu që e njëjta e gjë vlen edhe për burrat që kërkojnë. S’ka gjë më seksi për ato se arritjet e mëdha, prandaj nuk është rastësi që përfundojnë me burra më të moshuar se vetja.

UJORI

Vajzat e ujorit janë të paparashikueshme dhe adhurojnë lirinë. Janë shumë spontane dhe kjo është arsyeja pse bien kokë e këmbë në dashuri me djem rebelë. Zakonisht tërhiqen nga shpirtra të lirë sia artistë apo muzikantë dhe tentojnë të eksperimentojnë në jetë dhe në dhomën  e gjumit.

PESHQIT

Oh, ëndërrimtaret. Peshqit shpesh janë me kokë në re dhe preferojnë djem me të njëjtat nevoja romantike si ato. U pëlqejnë meshkujt me karakter heroi sepse duan të jenë gruaja që shpëtohet prej tyre. Sido që të jetë, ato vazhdojnë të ëndërrojnë duke udhëtuar me kalin e bardhë dhe princin. Gjestet romantike janë kërkesa numër një për Peshqit e dashur dhe të ndjeshëm.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post