Përse shenjat e horoskopit e tradhtojnë partnerin me një koleg/e pune

Ekzistojnë tri arsye madhore pse njerëzit tradhtojnë: ato individuale (kur një person ka cilësi të caktuara brenda vetes që e bëjnë atë të tradhtojë):  problemet që mund të kenë në një lidhje dhe ato rastësore (kur përballesh me një situatë që e bën tradhtinë të duket joshëse.

Astrologjia është në gjendje të na tregojë arsyet përse partneri yt ka gjasa apo të ka tradhtuar me dikë nga puna e tij, bazuar në shenjën e tij të horoskopit.

DASHI

Pasioni i Dashit është i pangopur, dhe ai gjithmonë kërkon sfidën e ardhshme ose përvojën më të re për të provuar veten. Nëse marrëdhënia e tij e tanishme me ju nuk po e kënaq dëshirat e tij për të qenë gjithnjë në lëvizje, mund të fillojnë t’a drejtojnë pasionin e tyre diku tjetër, ndoshta te një koleg që tregon interes ndaj tij.

DEMI

Demi ka shumë të ngjarë të tradhtojë nëse ndihet i pasigurt në marrëdhënien e tij të tanishme me ju, pasi pasiguria është një nga gjërat më të vështira për t’u marrë. Në një marrëdhënie, prekja është shumë e rëndësishme për të, kështu që nëse nuk jeni duke bërë atë që duhet, mund ta humbisni.

BINJAKËT

Binjakët e urrejnë të qenit vetëm, kështu që nëse nuk ndihen të lidhur me ju, ata mund të kërkojnë lidhje dhe shoqëri me dikë nga puna. Ata gjithashtu nuk e pëlqejnë rutinën, dhe ju mund t’i largoni ata duke qenë të tillë.

GAFORRJA

Gaforrja bëhet nervoze kur keni besim të plotë tek ata dhe nuk e vrisni shumë mendjen. Ata mund të shqetësohen nëse ndjehen sikur jeni afruar më shumë seç duhet, dhe kjo mund të bëjë që ata të shikojnë diku tjetër.

LUANI

Luani dëshiron të trajtohet sikur vjen nga familja mbretërore dhe ka vëmendjen e vazhdueshme të partnerit të tij. Nëse nuk u jepni atyre vëmendjen që dëshirojnë, ose nuk ndjehen aq të respektuar sa dëshirojnë, do të përfundojnë duke u përpjekur ta gjejnë atë tek dikush tjetër, ndoshta nga puna.

VIRGJËRESHA

Virgjëresha është tepër besnike derisa dikush e trajton me vrazhdësi. Dëshira e Virgjëreshës për të tradhtuar mund të ushqehet nga diçka që u keni bërë atyre (me vetëdije ose pa vetëdije). Sido që të jetë, një shqyrtim i sjelljes suaj të fundit mund të jetë i nevojshëm për të kuptuar se pse Virgjëresha ju tradhtoi.

PESHORJA

Peshorja lulëzon kur gjithçka është e qetë dhe pa konflikte. Tradhtia e tyre ka më shumë gjasa të ndodhë pas një argumenti ose mosmarrëveshje të kohëve të fundit që keni pasur me të. Dhe mund të jetë e vështirë të fitosh Peshoren sërish edhe pas rivendosjes së paqes, pasi ata janë të njohur për mbajtjen e inatit.

AKREPI

Akrepi është një tifoz i madh i ndershmërisë dhe pret po këtë gjë nga partneri e tij. Nëse ndihet sikur po e mashtrojnë, Akrepi mund të shohë dikë tjetër në punë. Akrepi është nga natyra mosbesues ndaj të tjerëve, kështu që nëse bën diçka që konfirmon dyshimet e tij, kjo mund ta bëjë atë më të fuqishëm.

SHIGJETARI

Shigjetari është një shpirt i lirë që kundërshton kufizimet sa herë që të jetë e mundur. Nëse ata ndjehen shumë të lidhur me marrëdhënien e tyre me ju, kjo mund të bëjë që të kërkojnë një mënyrë për të rifituar pavarësinë e tyre, e cila mund të marrë formën e trashtisë me një kleg.

BRICJAPI

Bricjapët kanë tendencë të presin më të keqen, kështu që nëse ndodh diçka që i bën ata të ndjehen të pasigurt ose të paqëndrueshëm në marrëdhënie me ju, kjo do t’i bënte pritshmëritë e tyre një realitet dhe mund t’i nxisë të kërkojnë një partner të ri.

UJORI

Ujorët kanë një listë të gjatë me gjëra që nuk pëlqejnë, duke përfshirë kufizimin, mosmbajtjen e premtimit ose të qenit në një gjendje mërzitje. Nëse ndihen sikur ndonjë nga këto gjëra po ndodh ndërsa janë në një marrëdhënie me ju, mund të fillojnë të kërkojnë një partner tjetër.

PESHQIT

Megjithëse ata afrohen shpejt me të tjerët dhe nuk kanë probleme në mbajtjen e marrëdhënieve të forta emocionale me të tjerët, Peshqit nuk i trajtojnë mirë kritikat. Nëse ju i kritikoni, ata mund të dëshirojnë që ju të ndiheni keq dhe tradhtia me një bashkëpunëtor do të ishte një mënyrë efektive për ta bërë këtë.

$ads={2}
Post a Comment

Previous Post Next Post