Çfarë kërkon secila shenjë e horoskopit për një seks të mirë

Shumë çifte arrijnë një moment kur hasen me problemin e rutinës seksuale në dhomën e gjumit. Në këtë rast gjithçka që duhet të bëni është të jeni pak më shumë kreativë. Duke përdorur karakteristikat themelore të çdo shenje si udhëzues, ne kemi gjetur mënyrat ideale për të rikthyer pasionin dhe epshin në shtrat.

DASHI:  Pushtim

Personat nën këtë shenjë kanë tendencë të udhëheqin gjërat kryesore në marrëdhënien e tyre. Tani ju mund të ndryshoni rolet dhe t’ia lejoni partnerit tuaj të merr kontrollin. Të jesh i pushtuar në vend të pushtuesit, mund të jetë një ndryshim mjaft emocionues për Dashin.

DEMI: Kreativitet

Këmishë nate prej sateni apo mëndafshi, jastëkë luksozë dhe parfum delikat. Përgatitni dhomën tuaj për eksperimente seksi. Mund të vishni edhe të brendshme provokues apo edhe geta me dantellë që të keni një natë argëtuese.

BINJAKET: Porosi joshëse

Binjakët e zgjuar janë të varur nga pajisjet elektronike dhe për ta komunikimi përmes mesazheve është shumë simpatikë dhe tërheqës. Trajtoni partnerin tuaj dhe zgjojani dëshirën seksuale me anë të dërgimit të mesazheve, kjo do të bëjë që partneri juaj të hutohet nga epshi.

GAFORRJA: Argëtim përmes ushqimit

Gaforret njohin mirë rrugën e tyre drejt kuzhinës dhe përdorin metoda të përsosura dhe relaksuese. Ju mund të shijoni ndonjë çokollatë të nxehtë së bashku, apo mjaltë. Vet mendimi se do të shijojë gjërat në trupin tuaj është diçka shumë joshëse.

LUANI: Ndërrimi i roleve

Me Luanin provoni të luani lojëra. Ju mund të zgjidhni rolin e sekretares seksi, mësueses apo diçka tjetër që ju ngacmon imagjinatën.

VIRGJERESHA: Seks i freskët

Si një shenjë e Tokës, Virgjëresha i gëzohet ajrit të pastër. Nuk ka asgjë më të mirë sesa të shtoni pak eksitim në jetën tuaj seksuale, duke bërë seks në vend të hapur, i cili natyrisht duhet të jetë i fshehtë dhe i sigurt.

PESHORJA: Marrëdhënie seksuale e sinkronizuar

Peshorja parapëlqen shumë ekuilibrin dhe harmoninë. Ky lloj seksi zgjon pasionin e Peshores dhe rrit disponimin e saj. Relaksohuni, merrni frymë thellë, sinkronizoni frymëmarrjen dhe lëvizjet dhe eksploroni dualitetin tuaj.

AKREPI: Lidhje me anë të shikimit

Akrepi zhytet thellë në gjithçka, por më së shumti do të kënaqeni me të nëse mbani kontaktin e syve gjatë tërë kohës. Akrepi është mësuar të mbajë nën kontroll çdo gjë, ndaj kjo do t’i japë mundësinë e sinkronizimit gjatë tërë procesit.

SHIGJETARI: Seks spontan

Shigjetari pëlqen gjithçka që është e papritur apo momentale. I gëzohet zbulimit të gjërave të reja, nuk është i prirur për gjeste tipike romantike, por për takim të paplanifikuar.

BRICJAPI: Ndryshoni skenarin

Bricjapi dëshiron të organizojë gjithçka dhe të mbajë sipas skenarit të tij. Për ndryshim, kërkoni diçka të papritur nga partneri juaj. Befasojeni me ndonjë takim joshës në ndonjë vend të fshehtë.

UJORI: Lodra seksi

Veglat erotike apo lodra të ndryshme eksitojnë shumë Ujorin. Duke luajtur me vegla të ndryshme seksuale, Ujori ndjehet përballë një emocioni të pafund dhe para një eksplorimi të ri.

PRSHQIT: Seks në ujë

Peshqit ndjehen më mirë kur imagjinata e tyre lidhet me ujin. Ata janë shumë kreativë, ndaj mund t’i bëni një ambient romantik në vaskën tuaj dhe t’i ofroni një kënaqësi të mahnitshme në ujë.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post