6 shenjat e zodiakut që preferojnë seksin më shumë se dashurinë

Gjithkush ka një preferencë të ndryshme kur bëhet fjalë për marrëdhëniet: disa pëlqejnë të besojnë në idenë e dashurisë, martesës dhe një familjeje, ndërsa të tjerët tërhiqen më shumë nga takimet rastësore dhe takimet e fshehta.

UJORI

Shumica e Ujorëve e shohin të këndshëm intimitetin fizik edhe kur s`kanë kaluar shumë kohë me partnerin e tyre të ri.

AKREPI

Akrepi është shumë i përkushtuar për kënaqësinë e të tjerëve, sepse do të mbahet mend si kampion. Dhe të bësh seks me një Akrep është diçka që nuk harrohet lehtë.

DASHI

Dashi nuk ka nevojë për shumë përpjekje për t`u eksituar. Vetëm një prekje dhe një kontakt intensiv me sy mund të jetë i mjaftueshëm për të ndezur situatën. Nëse flirtoni me të, e humb mendjen dhe të çon menjëherë në shtrat.

LUANI

Luani është gjithmonë i uritur për seks të mirë dhe gjithashtu për dashuri. Në përgjithësi, nuk i intereson nëse ka dashuri mes tij dhe partnerit. Seksi vjen gjithmonë i pari për Luanin.

SHIGJETARI

Shigjetarët janë mjaft të njohur për natyrën e tyre aventuriere dhe jeta e tyre seksuale nuk ndryshon. Janë mjaft të kënaqur me aventurat e një nate dhe takimet rastësore. Ata janë gjithmonë shumë të etur për të provuar diçka të re dhe kjo vlen edhe për jetën e tyre seksuale.

DEMI

Demi fantazon shumë për seksin dhe do të ishte parajsa nëse do ta bënte atë në çdo orë të ditës. Ai mund të mos marrë rolin kryesor në dhomën e gjumit, por pret që partneri i tij ta josh. Dhe nëse është seks i mirë apo edhe seks i keq, nuk ka rëndësi: rëndësi ka të bësh seks.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post