Pas zënkave, ja si të pajtoheni me partnerin sipas shenjës së Horoskopit

Pas debateve, ja si duhet të silleni me partnerin për t’u pajtuar.

DASHI.

Personat e kësaj shenje janë kapricozë, ndonjëherë agresivë e kokëfortë, por kanë në brendësi shpirtin e pasionin. Nëse doni t’i rikuperoni mos humbisni kohë dhe tregojuni cilat janë ndjenjat dhe nevojat tuaja. Ata nuk janë të ftohtë ndaj deklaratave direkte.

DEMI.

Personat e shenjës së demit njihen për kokëfortësinë, por nga ana tjetër janë edhe posesivë. Nëse doni të shpëtoni lidhjen me ta e të riktheni pasionin tregojuni se po bëni të pamundurën për të qenë sërish bashkë. Ata janë mjaft praktikë.

BINJAKET.

Personat e kësaj shenje njihen për dyanshmërinë emocionale. Ata mund të jenë të dashur në një moment dhe hakmarrës në një moment tjetër. E mira është që të mos ju lini kohë të mendohen dhe duhet t’iu kërkoni shpejt një mundësi të dytë. Nga ana tjetër ju lini hapësirë të lirë dhe tregojuni se janë ata që ju komandojnë.

GAFORRJA.

Armiku më i madh i gaforreve është vetvetja pasi ata janë pesimistë dhe aspak të sigurt në vetvete. Nëse doni t’i rifitoni tregojuni se janë të nevojshëm dhe specialë.

LUANI.

Personat e kësaj shenje janë karizmatikë dhe të sigurt në vetvete, kështu që mënyra më e mirë për t’i bindur të rikthehen është t’iu thoni se gjithçka ka qenë gabimi juaj.

VIRGJERESHA.

Personat e shenjës së virgjëreshës reflektojnë përherë dhe janë kritikë ndaj vetes. Kur gabojnë ata mundohet të korrigjohen sa më shpejt. Çfarë të bëni për t’i rifituar? Inkurajojini dhe qëndrojuni pranë.

PESJORJA.

Nëse situatat kanë qenë të tilla që iu është dashur të ndaheni nga një peshore do e keni shumë të lehtë të ripajtoheni pasi ata janë të qetë, harmonikë dhe pa besim tek vetja.

AKREPI.

Personat e kësaj shenje veçohen për pasionin në një lidhje, por gjithashtu për karakterin kompleks. Për t’i rikthyer pas vetes duhet të gjen i momentin kur të veproni. Shmangni vendet me shumë njerëz dhe me shumë zhurmë.

SHIGJETARI.

Personat e kësaj shenje janë të mrekullueshëm kështu që për t’u rikthyer sërish pranë tyre duhet të përdorni humorin e të tregoheni të përulur.

BRICJAPI.

Një nga aspektet më të dallueshme të bricjapëve është shpirti kritik. Ata nuk tolerojnë shumë, nuk falin dhe nuk harrojnë kurrë. Nëse doni të pajtoheni me ta mirë është të gjeni mënyrën për të krijoni një ambient të paqtë, të pranoni gabimet dhe t’i shihni gjërat më pozitivisht.

UJORI.

Personat e kësaj shenje janë spiritualë dhe pasioanantë, kështu që për t’i bindur e për t’u pajtuar duhet të veproni në një mënyrë të veçantë. Tregojuni se ju kanë munguar dhe se pa ta ndiheni të humbur. Nuk ka gjë që i bën më të lumtur sesa ta kuptojnë se janë të domosdoshëm për dikë.

PESHQIT.

Mënyra më ë mirë për të rikuperuar një peshk është arsyeja, kontrolli dhe vlerësimi i kohës. Nëse e bëni atë të kuptojë se keni ndenjur pak kohë larg për të mirën e marrëdhënies do e rifitoni.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post