Horoskopi DITOR, për nesër e ENJTE 11 Korrik 2024

DASHI 

Hëna nuk do ju favorizojë shumë sot dhe here pas here mund të ndiheni nëpër udhëkryqe. A priori, prezenca e Venusit do duhet të mbronte jetën tuaj në çift, por në fakt ju do jeni të shpërqendruar dhe mendimet nuk do iu përputhen shumë me njëri-tjetrin. Për beqarët do jetë një ditë e karakterizuar nga nostalgjia, ndoshta sepse po mendoni për dikë nga e kaluara me të cilin keni përjetuar momente të lumtura. Ndoshta diçka shkoi keq, pa qenë në gjendje të kuptoni saktësisht se çfarë, dhe tani e gjeni veten duke menduar përsëri në ato kohë. Mos prisni gjithmonë që të tjerët të bëjnë propozime: keni potencial të madh, por nuk e shprehni siç duhet. Në punë, do kaloni më shumë kohë në kuzhinë duke folur me kolegët sesa para kompjuterit. Mund të merrni edhe ndonjë kritikë të vogël. Sektori financiar do vazhdojë të jetë i mbrojtur. Falënderoni yjet për këtë sepse pa to do kishit shumë probleme.

DEMI 

Do të përjetoni sërish ndjesi të bukurisë së rrallë, të cilat ndoshta i kishit harruar. Kjo do të jetë dhurata më e mirë, duke ju dhënë një rini të dytë ose një frymë pozitiviteti që do ta bëjë periudhën magjike. Nëse jeni në një lidhje mos mendoni se jeta juaj në çift është e shkëlqyer dhe asgjë nuk mund ta prishë ambientin e krijuar. Tregohuni pak më dyshues dhe do e shihni që gjërat do shkojnë akoma më mirë. Për beqarët do arrini të intrigoni dikëë në mënyrë elegante. Falë vëmendjes së treguar ndaj detajeve estetike dhe disa masave të vogla paraprake, do të jeni perfekt për të hyrë në dëshirat e atyre që ju pëlqen. Lidhjet qiellore do t'ju dërgojnë ide të reja që mund t'i propozoni me entuziazëm dikujt që ju pëlqen prej kohësh. Këto do të vlerësohen shumë, duke ju vënë në një pozicion të favorshëm. Sipas Horoskopit vip, në punë do kaloni sfida goxha të vështira, por motivimi nuk do ju mungojë. Mbështetja e kolegëve do jetë vërtet e çmuar. Marsi do iu nxitë të shmangni shpenzimet e mëdha. Nëse do iu duhet të bëni investime bëjini me kujdes.

BINJAKËT 

Gjatë kësaj dite do vlerësoheni shumë për sinqeritetin në të folur. Mund të mos i pranoni shumë fajet që keni bërë, por kjo do jetë çështje tjetër. Ju që keni një lidhje Horoskopi i datës 11 parashikon një të enjte pozitive. Yjet premtojnë në një masë të madhe një valë optimizmi ndaj të dashurve. Këtë herë qielli do të ndezë sensualitetin, duke dhuruar momente të veçanta për të kaluar me ata që doni. Edhe ata që kanë pasur probleme ditët e fundit do të vërejnë përmirësime falë ndikimit pozitiv të yjeve. Për beqarët dashuria është në fazën e pritjes. Mos i nxitoni gjërat dhe jini të durueshëm; Ndërkohë, shijoni shoqërinë e miqve dhe trajtojini vetes një mbrëmje të këndshme me ta. Në punë do doni ta ndryshoni rutinën dhe do bëni të pamundurën për t'i konkretizuar ëndrrat. Sektori i financave do jetë në qetësi të plotë, por mos shpresoni të fitoni ndonjë lotari. As mos u qani sepse ka shumë më keq.

GAFORRJA 

Gjatë kësaj dite do i kaloni të gjitha pengesat që do iu dalin para dhe do ecni më qetësisht në rrugën që keni nisur. Yjet e periudhës do ju ndriçojnë ditën, duke sjellë lajme të këndshme sidomos në sferën e dashurisë. Me partnerin do të përjetoni momente argëtimi dhe magjie, duke forcuar një bashkëfajësi që do t'ju japë shpresë për të ardhmen. Ju që keni një lidhje do i keni më të lehta gjërat falë mbështetjes së Uranit dhe ato që keni pritur aq shumë do iu realizohen. Mund të filloni edhe të bashkëjetoni. Për ju beqarët dita do jetë e favorshme për të krijuar lidhje të qëndrueshme. Mos i merrni gjërat me shpejtësi sepse mund të bëni ndonjë gabim. Në punë edhe pse mund të merrni ndonjë përgjigje negative nuk duhet të trishtoheni dhe as të dorëzoheni. Urani do sjellë goxha probleme me financat duke iu shtyrë të shpenzoni pa limit.

LUANI 

Mbështetja e Marsit do ju sjellë më shumë dinamizëm gjatë kësaj dite në çdo fushë. Do jeni edhe me optimistë dhe do ju shkoni gjërave deri në fund. Nëse jeni në një lidhje Do të ndiheni entuziastë dhe të dashuruar, falë ardhjes së Venusit në shenjën tuaj. Me lumturi të lartë dhe shumë energji, do të përjetoni përvoja emocionuese. Disa projekte fillojnë të piqen dhe, falë një qielli të favorshëm, mund të filloni të mendoni për martesën ose bashkëjetesën. Për beqarët, të gjithë ata që takoni do të tërhiqen nga ju në mënyrë të pashpjegueshme, është koha për të guxuar: yjet janë gati të bëhen të favorshëm dhe do të bëjnë që çdo nismë juaj të ecë pa probleme. Do jetë një ditë shumë dinamike, plot angazhime dhe lajme të bukura. Qëndroni gati dhe të motivuar, sepse po ecni shpejt drejt qëllimeve të mira. Në punë nuk do lini asnjë person t'ua ndryshojë planet që keni bërë dhe do përfitoni nga çdo mundësi që do iu jepet për të rënë më në sy. Mos e teproni me shpenzimet dhe nuk do keni asnjë surprizë të keqe me financat.

VIRGJËRESHA 

Nëse doni që gjithçka t'iu ecë më mirë duhet t'i besoni Hënës sot dhe të ndiqni këshillat e saj. Ky planet në fakt këshillon shumë maturi dhe kujdes në hedhjen e hapave. Horoskopi i nesërm, 11 korrik, nxjerr në pah një periudhë mjaft pozitive. Me partnerin do të jeni aq të ëmbël sa çdo pakënaqësi e mëparshme do të zhduket. Do të gjeni një mënyrë për të kompensuar çdo mangësi dhe do të kaloni kohë cilësore vetëm ju të dy. Për beqarët, orët e mbrëmjes kushtojani vetes, duke rigjeneruar dhe çliruar veten nga stresi i akumuluar. Marsi do t'ju japë energji, energji dhe dëshirë për të lëvizur, për të rënë në kontakt me botën e jashtme. Favorizohen takime të reja, disa interesante dhe me shumë argëtim. Do të jetë një ditë ndryshimesh dhe propozimesh të rëndësishme. Në punë herë pas here do ndiheni edhe të bllokuar, por nuk do lejoni që të humbisni. Tregohuni me striktë me menaxhimin e financave që mos bini në humnerë.

PESHORJA 

Sot do tregoheni shumë të vendosur dhe gati për të vepruar. Hëna do ju ndihmojë edhe të filloni projekte interesante. Ju që keni lidhje dhe ndiheni të lumtur, Plutoni do iu sjellë një fllad romantizmi. Nga ana tjetër, nëse marrëdhënia juaj me partnerin nuk po shkon si duhet, mund të ketë edhe ndarje. Sipas Horoskopi.vip, ju beqarët duhet të përfitoni nga mundësitë që do iu jepen për të bërë takime. Do njiheni me dikë serioz, por të mrekullueshëm. Në punë Dielli do ju bëjë paksa të paduruar, megjithatë jo vetëm që nuk do ju dalin probleme, por do hidhni edhe hapa para. Mos jepni hua sepse do iu duhen shumë paratë.

AKREPI 

Neptuni do ju shtojë edhe më shumë dëshirën për të realizuar disa nga ëndrrat tuaja më të bukura dhe më të çmendura. Një e enjte padyshim e shkëlqyer, shumë efektive në fusha të ndryshme të jetës. Sfera sentimentale do jetë plotësisht pozitive, me mundësi të shkëlqyera në sferën e çiftit. Yjet ju këshillojnë të mos izoloheni shumë dhe të përdorni cilësitë tuaja më të mira për të ndërmjetësuar në çdo situatë. Në dashuri do merrni vendime të rëndësishme në jetën private, duke lënë mënjanë keqkuptimet me partnerin për të kaluar një ditë të qetë. Nëse jeni beqarë do të rikuperoni shpejt humorin tuaj, duke iu përkushtuar fuqishëm punëve dhe angazhimeve të shtëpisë, nuk do jeni aspak të tërhequr nga aventurat pa të ardhme, por kësaj here do takoni personin ideal. Në punë do merrni kritika, por kjo nuk duhet t'iu mërzitë. Pranojini gabimet dhe mundohuni që të bëni më të mirën që sot e tutje. Me financat nuk do keni asnjë problem, por gjithsesi mirë është të tregoheni të kujdesshëm.

SHIGJETARI 

Gjatë kësaj dite do ju mungojë disi motivimi, por me kalimin e orëve do gjeni një burim tjetër energjie. Nëse jeni në një lidhje, mëngjesi do jetë pak i ftohtë dhe të dy palët do jeni të vrenjtur. Humori do ju rikthehet pas mesditës dhe mbrëmja do jetë akoma më e nxehtë. Nëse jeni beqarë do keni fatin të takoheni me persona të rinj, por do i bini me shkelma. Nuk do dini si të flisni me personat që do takoni dhe do bëni gabime që do i largojnë ata menjëherë. Në punë do ndiheni herë pas here të bllokuar, por nuk do e humbisni asnjë moment optimizmin. Në planin financiar do jeni të detyruar të ruani ekuilibrin.

BRICJAPI 

Më në fund do i zgjidhni të gjitha problemet gjatë kësaj dite dhe gjërat do funksionojnë më së miri. Nëse keni një lidhje do futeni në një fazë të re. Marrëdhënia me partnerin do ketë goxha përmirësime kështu që mundohuni të përfitoni sa të mundni. Për ju beqarët dita do jetë mjaft e favorshme dhe e mbushur me premtime. Do jetë gabim i pafalshëm nëse ju nuk përfitoni deri në maksimum. Në punë do ndiheni të aftë të bëni çdo gjë, megjithatë mirë është të mos e neglizhoni kundërshtarin. Për shkak të investimeve të mira që keni bërë më parë të ardhurat do të rritin. Në këtë mënyrë do zgjidhni edhe një problem.

UJORI 

Meditimi dhe durimi do ju ndihmojnë të kaloni çdo sfidë që do iu dalë para sot. Nëse do iu duhet të nënshkruani kontrata apo të hidhni hapa të mëdha mirë është të pyesni edhe të afërmit. Saturni do ndikojë në jetën në çift dhe do iu ndihmojë ta kaloni më lehtë krizën që ka filluar. Mos u bëni shumë kërkues dhe të paduruar. Ruani gjakftohtësinë që të mos përsëriten zënkat. Ju beqarët nuk do keni fat në dashuri, por gjithsesi nuk duhet ta humbin shpresën. Në punë do jeni goxha të ngarkuar kështu që përgatituni edhe për më shumë lodhje se zakonisht. Marsi dhe Mërkuri do e ekuilibrojnë buxhetin dhe financat do kenë rritje të konsiderueshme.

PESHQIT 

Pas një mëngjesi me moral paksa të rënë, pjesa tjetër e ditës do ecë edhe më mirë sot. Do ju rikthehet buzëqeshja dhe dëshira për të jetuar. Marsi do iu bëjë shumë të drejtpërdrejtë ju që keni një lidhje dhe do iu mungojë durimi. Partneri edhe mund ta pranojë këtë sjellje, por mund të ndodhë edhe e kundërta dhe të fillojnë debatet. Ju beqarët nuk do ndiheni më vetëm sepse Venusi do iu sjellë një takim të veçantë. Në punë do jeni akoma më të motivuar se më parë dhe do ndiheni gati të guxoni më shumë. Fatmirësisht situata financiare nuk do jetë problematike, por mirë është të tregoheni pak të kujdesshëm me shpenzimet.

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post