Horoskopi DITOR, për nesër e DIEL 16 qershor 2024

DASHI 

Dashuria në plan të parë. Kjo është periudha ideale për të shprehur pasionin e pa-rezervë për të dashurin tuaj. Me një qëndrim vendimtar, do të jeni në gjendje të demonstroni natyrën tuaj të vërtetë, duke u çliruar nga çdo frikë. Marrëdhënia do të përfitojë prej saj, duke e gjetur veten më të fortë dhe më të qetë. Për beqarët, nëse e gjeni veten duke reflektuar për dikëë që keni takuar kohët e fundit, por pasiguria se si të vazhdoni ju bën të hezitoni, dijeni se një mesazh i thjeshtë mund të bëjë ndryshimin. Edhe nëse emocioni do ta bëjë zemrën tuaj të rrahë, marrja e iniciativës mund të çojë në horizonte të reja. Në punë pozicioni juaj do vazhdojë të jetë i fortë, por do keni shumë gjëra për të bërë në të njëjtën kohë. Shpesh shefat do ju vënë nën trysni. Buxhetin po e patët kujdes nuk do keni as problemin më të vogël.

DEMI 

Sot nuk do jeni shumë në qejf për të duruar të tjerët dhe në shumë momente do e teproni me fjalët e rënda. Ju që keni një lidhje do jeni tek mase krenarë për veten dhe do e shihni partnerin më poshtë se vetja. Kjo gjë do krijojë debate të herë pas hershme dhe mund t’iu largojë më tepër nga njëri-tjetri. Për beqarët, mund të jetë e mençur të prisni edhe pak përpara se të filloni aventura të reja romantike. Gjeni kohë për të reflektuar se kë dëshironi me të vërtetë pranë jush, duke i rezistuar tundimit për t'u dorëzuar në rastin e parë që ju shfaqet. Mund të ndiheni nën presion për shkak të ndikimeve të pafavorshme qiellore. Në kohë stresi, është e rëndësishme të mbani mend të merrni frymë thellë dhe të përqendroheni. Sipas Horoskopit vip, në punë do ndiheni më të qetë sepse do ju mungojë shefi. Vetëm kujdes mos bëni muhabet me kolegët dhe të harroni detyrat e dhëna. Në planin financiar do mbizotërojë qëndrueshmëria gjithë kohës.

BINJAKËT 

Herë do ndërmerrni iniciativa gjatë kësaj dite e herë do vendoseni në pozicion mbrojtjeje. Do jetë Hëna ajo që do ju bëjë të paqëndrueshëm. Nëse keni një lidhje nuk do ndiheni plotësisht të kënaqur pranë partnerit dhe në shumë momente do mendoni të qëndroni vetëm për pak kohë. Në fakt ashtu si partneri, as ju nuk do i shprehni dot ndjenjat. Për beqarët, dëshira për të ndarë jetën me dikëë mund të ndihet: rrethanat duken të favorshme për të filluar kërkimin e diçkaje vërtet të veçantë. Përballoni me optimizëm dhe guxim kërkimin e një partneri, sepse është koha për të hapur zemrën ndaj mundësive. Në punë do bëni mirë të reflektoni gjatë para se të hidhni hapa sepse yjet nuk do i keni në krah. Çdo gjë do jetë më e vështirë se dje. Në fushën financiare, do të jetë e mençur të adoptoni një qasje pragmatike, të përcaktoni një plan ekonomik të mirëstrukturuar, me objektiva specifikë dhe të ndërtoni një bazë solide që mbështet projektet tuaja të ardhshme.

GAFORRJA 

Sot do ju duket sikur jeni ulur midis dy karrigesh dhe nuk do e kuptoni se çfarë ka që nuk shkon. Nëse jeni në një lidhje shpesh nuk do i kuptoni aspak gjërat që po ju ndodhin dhe do ndiheni si të përhumbur. Nëse nuk flisni sa më parë me atë që keni në krah do bini në depresion. Për beqarët, yjet do të rreshtohen për t'ju dhënë një bukuri të jashtëzakonshme, sigurisht të aftë për të tërhequr vëmendjen e atyre që ju pëlqeni. Në veçantii, ata që janë ende në kërkim të personit të jetës së tyre, domethënë shpirtit binjak të famshëm, do të jenë në gjendje të llogarisin në karizmën e tyre: do të jetë si një magnet, duke tërhequr interesin dhe duke lënë një përshtypje të qëndrueshme në zemrat e tyre. Në punë mund të kaloni kriza të vështira. Mos u tregoni kokëfortë, por pranojeni sa më parë ndihmën e kolegëve. Në planin financiar do ju mbështesin fort të afërmit sepse përndryshe nuk do ja dilni dot.

LUANI 

Sot nuk do jeni aspak lunatikë, përkundrazi do e dini mirë çfarë kërkoni dhe do ecni drejt objektivave me besim të plotë. Ju që jeni në një lidhje nuk do ndieni lodhje për asnjë moment dhe do bëni gjithçka që ta bëni partnerin të ndihet si nëpër ëndrra. Duke u kënaqur ai, do kënaqeni mjaft edhe ju. Për beqarët që duan të tërheqin vëmendjen e dikujt, do të jetë vendimtare për të rritur cilësitë e tyre. Hapni përpara me vetëbesim dhe pa hezitim, duke iu afruar personit që ju intereson me qetësi dhe besim. Sepse, aftësia për t'u dalluar në mënyrë diskrete do të jetë një forcë e juaja. Si dhe aftësia për t'u përshtatur me situata të papritura, kështu që mos hezitoni. Në punë do jetë komunikimi, vendosmëria dhe largpamësia ato që do ju bëjnë të arrini sa më lart. Do jeni edhe të matur dhe nuk do ju besoni verbërisht atyre që do ju thonë kolegët. Financat do i keni shumë të mira, por të tjerët do i bëni të kuptojnë të kundërtën.

VIRGJËRESHA 

Falë Hënës dhe Diellit që kësaj here do jenë bashkëpunues, ju do jeni më të qartë dhe do i pranoni gabimet që keni bërë. Dhe këtë gjë do e bëni për çdo fushë jo vetëm për sektorin financiar. Nëse keni një lidhje do mendoheni gjithmonë para se të flisni apo para se t’i kërkoni diçka partnerit për të mos e vënë atë në siklet. Nga ana tjetër nuk do e fajësoni atë për ndonjë problem që do ju ndodhë, por do reflektoni dhe do pranoni edhe gabimet tuaja. Për beqarët, do të jetë një moment për të shfrytëzuar sharmin tuaj aktiv dhe jo pasiv. Do të keni mundësinë të hidhni hapin e parë: në vend që të prisni që të viheni re, gjeni guximin dhe nisuni për të folur me ata që tërheqin interesin tuaj. Një qëndrim pozitiv do të hapë derën për njohuri të reja. Në punë gjërat do funksionojnë shumë më mirë nga më parë dhe do ndiheni të kënaqur. Për financat nuk do shqetësoheni sepse do jenë goxha të mira.

PESHORJA 

Të sigurt në vetvete, por aspak arrogantë, sot gjërat kanë për t’iu ecur më së miri. Ju të dashuruarit do merrni kënaqësi të forta nga marrëdhënia që keni krijuar. Partneri do dijë përherë si t’iu mbajë në pëllëmbë të dorës dhe si t’iu dashurojë me pasion. Në mbrëmje temperaturat do rriten edhe më shumë. Për beqarët do të jetë një Ditë spektakolare, dhe plot energji. Prisni rezultate të shkëlqyera në aspekte të ndryshme të jetës së përditshme. është koha për të parë përpara dhe për t'u rinovuar si mendërisht ashtu edhe fizikisht, Yjet po ju shtyjnë të ndryshoni: veproni menjëherë. Sipas Horoskopit vip, Në punë do analizoni me kujdes çdo gjë dhe do i kaloni pa u lodhur sfidat që do ju dalin para. Në planin financiar do jeni me fat dhe nuk do gjendeni në vështirësi.

AKREPI 

Mërkuri dhe Neptuni do ju japin shumë forcë gjatë kësaj dite. Shpesh do kaloni nga mbrojtja në sulm. Nëse keni një lidhje dita do jetë e ndarë më dysh. Mëngjesi dhe dreka do jenë të këndshme dhe pa debate, ndërsa mbrëmja disi e tendosur. Kujdes me fjalët që do thoni. Ju beqarët ka shumë mundësi të dashuroheni me zërin e dikujt dhe do i qëndroni pas derisa ta bëni për vete. Sot thjesht sa do i jepni shkëndijat e para të pëlqimit. Në punë mos u ndalni për asnjë moment. Duke qëndruar ne veprim do krijoni opinion të mirë dhe askush nuk do mund t’iu bjerë në qafë. Me financat do jeni tej mase të kujdesshëm dhe gjendja do ketë përmirësime të vogla.

SHIGJETARI 

Nëse nuk do ndiheni të sigurt, sot do shmangni gjithçka dhe as nuk do tentoni. Për ju që keni një lidhje komunikimi do jetë thuajse i vdekur. Marrëdhënia me partnerin nuk do jetë e kënaqshme dhe nuk do arrini dot të sqaroheni për asgjë, dhe Pasdite do ju pushtojë mërzitja. Nëse jeni Beqarë, atmosfera e kësaj periudhe do bazohet në besimin reciprok. Përfitoni nga qetësia për të reflektuar mbi atë që mund të përmirësojë jetën tuaj emocionale. Mendoni me kujdes përpara se të merrni ndonjë vendim. Ju e dini që “reflektimet” flasin më shumë se fjalët, fokusohuni tek angazhimet. Në punë mos prisni që të gjithë t’iu mbështesin dhe t’iu shtrojnë qilimat më të mirë që ju të ecni lirshëm. Mblidhni forcat dhe përgatituni për sfida. As sektori i financave nuk ka për të qenë i lehtë për t’u menaxhuar.

BRICJAPI 

Sot nuk do jeni në humor shumë të mirë dhe shpesh do ju mungojë koherenca. Pritet një ditë mjaft e vështirë, ndaj është më mirë të mos përballeni me situata kritike apo më komplekse se zakonisht. Nëse keni një lidhje mundohuni të mendoni më shumë për të ardhmen dhe t’i përkushtoheni më tepër atij që keni në krah. Po e latë pas dore për të plotësuar disa qejfe personale do e humbni atë dhe do pendoheni për gjithë jetën. Nëse jeni Beqarë shmangni nismat apo diskutimet e paarsyeshme që mund të kthehen në konflikte. Do të ndjeni nevojën për liri dhe do të mos keni nevojë t'i përgjigjeni askujt. Gjërat mund të përmirësohen nëse nuk i afroheni çdo gjëje në mënyrë agresive. Mos ndiqni këto këshilla të çmendura, mirë? Në punë nuk do e keni të lehtë të dilni nga vështirësitë ku jeni futur dhe nga ana tjetër askush nuk do ju mbështesë. Në planin financiar do jeni goxha të kursyer dhe do i merrni përfitimet më vonë.

UJORI 

Sot nuk do i kaloni etapat me nxitim, përkundrazi do tregoheni të matur dhe të kujdesshëm përherë. Ju të dashuruarit do përdorni çdo lloj mjeti dhe mënyre për ta mbajtur pas vetes atë që keni në krah. Pasditja dhe mbrëmja kanë për të qenë të veçanta dhe të mbushura me surpriza. Ju beqarët do tregoheni më të civilizuar dhe do pranoni të dilni me disa persona edhe pa ju dhënë siguri se mund të filloni një lidhje. Në fakt më mirë është të njiheni me disa e më pas të përzgjidhni më të përshtatshmin. Në punë, po nuk i respektuat procedurat dhe detyrat që iu janë dhënë nuk keni për të arritur askund. Venusi do ju sjellë pak fat me financat, por gjithsesi duhet të jeni të kujdesshëm.

PESHQIT 

Sot do përfitoni nga rrezet e ngrohta të Diellit për ta shijuar jetën dhe për të dalë nga monotonia. Nëse keni një lidhje qielli juaj i dashurisë nuk do ketë asnjë re. Do merreni vesh shumë mirë me partnerin dhe së bashku do krijoni ambientin e duhur për t’u dashuruar plot pasion. Nëse jeni beqarë, nuk do jeni shumë të motivuar për ta kërkuar dashurinë, por ajo do vijë tek ju si me magji. Në punë do jeni shumë të fiksuar pas detajeve dhe mund të qëndroni edhe orë të zgjatura për të bërë me të mirën. Vërtet do lodheni, por do fitoni simpatinë e shefit dhe nesër edhe para më shumë. Buxheti do jetë në gjendje goxha të qëndrueshme.

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post