Horoskopi Ditor e Marte 20 shkurt 2024

DASHI

Nëse nuk tregoheni striktë dhe të matur gjërat do marrin tatëpjetë gjatë kësaj dite. Mbani një anë të caktuar përherë dhe mos bini pre e fjalëve të ëmbla të disave. Një krize n çift do e prishë gjithë ditën sot. Mos vazhdoni më me kokëfortësinë tuaj sepse situata rrezikon të përkeqësohet edhe më shumë. Mundohuni t’i sqaroni gjërat sepse asgjë nuk është e pazgjidhshme. Ju beqarët do ndihmoheni mjaft nga planetët për të mos qenë më vetëm. Në punë priten ndryshime të mëdha, prandaj do ju duhet shumë mund për t'u përshtatur. Për planin financiar perspektivat janë të shkëlqyera. Nëse iu duhet të bëni një investim bëjeni pa u menduar gjatë.

DEMI

Vendosmëria juaj as nuk lëkundet aspak sot. Do jeni të bindur për çdo hap dhe nuk do ju trembet syri aspak. Ju të dashuruarit do qëndroni edhe më shumë kohë me atë që doni dhe do përjetoni vetëm emocione pozitive. Sot do ndiheni gati edhe për të marrë disa vendime përfundimtare për të cilat më parë nuk keni mundur dot. Ju beqarët do preferoni të njihni sa më shumë persona e më pas të vendosni çfarë do bëni. Në punë do jeni profesionistë dhe do ua mbushni mendjen eprorëve për t’iu vendosur në një post të ri. Sipas Horoskopit, në planin financiar nuk do keni asnjë problem sepse dini gjithmonë si të veproni.

BINJAKËT

Do jeni edhe më të zgjuar gjatë kësaj dite dhe do dini përherë si të veproni në çdo lloj rasti. Ju të dashuruarit do jeni romantikë pafund dhe do krijoni një ambient si në përralla. Partneri do magjepset edhe njëherë pas jush dhe do ju dashurojë pa kushte. Ju beqarët do jeni më entuziastë dhe të gatshëm për të njohur sa më shumë persona. Sot do mjaftoheni me kaq dhe nuk do hidhni hapa më tej. Në punë mund të bëheni paksa xhelozë për arritjet e kolegëve dhe do guxoni diçka gjigande. Paratë do i keni më shumë nën kujdes dhe situata nuk do ketë probleme.

GAFORRJA

Sot do jeni shumë më të hapur dhe tolerues falë ndikimit të madh të planetëve. Nëse keni një lidhje, mundohuni të gjeni sa më shumë momente të lira për t’i kaluar me atë që keni në krah në mënyrë që marrëdhënia mes jush të përmirësohet akoma më shumë. Po arritët të flisni edhe për disa pengje të pazgjidhura, një etapë e re e shumë ë bukur do fillojë për ju. Ju beqarëve do ju pëlqejë të rrezikoni dhe mund të joshni dikë që është i zënë. Në punë do ndiheni herë pas here nën presion dhe të lodhur, por nuk do dorëzoheni për asnjë çast. Me financat duhet thjesht të mos tregoheni impulsivë dhe gjithçka do.

LUANI

Nuk do jeni gjithë kohës realistë gjatë kësaj dite dhe kjo mund të shkaktojë probleme të vogla. Ju që keni një lidhje do e filloni ditën me debate për paratë e përbashkëta. Pranojini gabimet sa më parë nëse doni që marrëdhënia të mos përkeqësohet. Ju beqarët nuk do jeni me këmbë në tokë dhe kjo ka për t’iu sjellë probleme në të ardhmen. Për fatin e mirë në punë do jeni disi më kreativë nga dje. Do ju vihen më në pah meritat. Nga ana tjetër do e shihni të udhës edhe shmangien e debateve me kolegët. Gjendja financiare do jetë shumë më e qetë se disa ditë më parë.

VIRGJËRESHA

Sot do influencoheni për keq nga disa planetë dhe do ndiheni të paralizuar e tërësisht të pafuqishëm. Ju të dashuruarit ka rrezik të mendoni të krijoni një lidhje të fshehte. Kjo është diçka shumë e gabuar e cila do sjellë pasoja shumë të rënda. Ju beqarët nuk do keni dëshirë për të njohur persona të rinj sepse ndiheni mire ashtu si jeni. Në punë mos e kundërshtoni në çdo moment shefin tuaj sepse ai nuk do jetë gjithmonë në humor dhe mund t'i prishni punë vetes. Merrini gjërat sa më shtruar. Financat nuk do jenë të qëndrueshme dhe për shkak të borxheve që keni për të paguar dhe disa faturat, gjendja do përkeqësohet edhe me tepër.

PESHORJA

Do jeni në humorin e duhur gjatë kësaj dite dhe do bëni që gjithçka t’iu ecë si duhet. Jeta juaj në çift do shkojë më së miri. Planetët e dashurisë, Marsi dhe Venusi do të influencojnë mjaft në këtë sektor. Herë sensuale e herë sentimentale ju do e bëni të lumtur partnerin dhe veten tuaj. Ju beqarët do jeni shumë tërheqës sot dhe do merrni propozime. Sipas Horoskopit, ka mundësi te gjendeni para një zgjedhjeje të sikletshme. Mendohuni mirë në mënyrë që të merrni vendimin e duhur. Në punë ndiqni intuitën sepse ajo do ju çojë në drejtimin e duhur. Nga ana tjetër, vendosmëria dhe këmbëngulja do ju ndihmojnë të arrini majat. Jupiteri do iu ndihmojë me financat dhe gjithçka do shkojë mirë.

AKREPI

Sot të gjithë do ju ndihmojnë e do ju mbështesin dhe kjo do ua mbushë zemrën me gëzim të madh. Ju të dashuruarit do keni shumë dëshirë të përjetoni emocione të fuqishme. Venusi do ua japë këtë mundësi dhe do kaloni një ditë të veçantë pranë atij që doni. Në disa momente pasioni mund të arrijë edhe kulmin. Edhe për ju beqarët do jetë një ditë shumë e mirë për te projektuar të ardhmen. Në punë do i keni të gjitha mjetet për të arritur atë që dëshironi dhe askush nuk do ju ndalojë dot. Financat do jenë të mira, por ju do bëni shpenzime të pamenduara mirë dhe gjendja do dobësohet shpejt.

SHIGJETARI

Ka mundësi që sot të përhumbeni në mendimet tuaja dhe ndonjëherë edhe të mërziteni pse gjërat nuk do ju ecin si i kishit planifikuar. Kujdes nga kapricot në jetën tuaj në çift sepse ato mund t’iu sjellin disa konflikte me atë që keni në krah. Nëse keni krijuar një familje dhe keni fëmijë mundohuni të merreni pak më shumë me ta. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër. Shpirti juaj binjak ndodhet shumë afër dhe po iu pret. Në punë përgatituni të kaloni një ditë të ngarkuar. Mund t’iu kërkohen edhe të bëni zgjedhje. Planetët nuk do iu ndihmojnë me financat. Ata mund t’iu shtyjnë edhe për shpenzime të mëdha.

BRICJAPI

Mërkuri do e favorizojë qëndrueshmërinë gjatë kësaj dite dhe do ju nxitë të jeni edhe më eksperimentues. Nëse keni një lidhje mos i shkoni kot së koti kundër atij që keni në krah, por reflektoni pak dhe do e kuptoni se në fakt keni të njëjtat ide dhe mendime. Ju beqarët do keni takime të përshpejtuara dhe as vetë nuk do e kuptoni sesi do ju ndryshojë rrjedha e jetës. Në punë aftësia që keni për t’u përshtatur e për të folur hapur do ju ndihmojë të ecni akoma më përpara. Sektori i financave do jetë më i bllokuar dhe do gjendeni herë pas here në vështirësi.

UJORI

Sipas Horoskopit gjërat nuk do ju ecin mirë gjatë kësaj dite. Nëse keni një lidhje do e kundërshtoni për çdo gjë njëri-tjetrin dhe nuk do arrini dot të merreni vesh qetësisht. Secili do këmbëngulë me të vetat dhe nuk do gjeni një zgjidhje. Ju beqarët ka rrezik të mos veproni me mendje dhe do bëni gabime të pafalshme. Në vend që jeta t’iu përmirësohet, sot do fillojë t’iu ndërlikohet edhe më tepër. Në punë do ndiheni të demoralizuar pa filluar ende ato që keni bërë dhe mezi do shtyni ditën. Problemet financiare do ju shtojnë ankthin dhe merakun gjatë gjithë kohës.

PESHQIT

Një pjesë e ëndrrave do fillojnë t’iu realizohen gjatë kësaj dite dhe ju do ndiheni edhe më mirë. Nëse keni një lidhje do e dëgjoni shumë partnerin dhe do bëni më shumë ato që do ju thotë ai sesa ato që do mendoni vetë. Mbrëmja ka për të qenë edhe më e zjarrtë falë ambientit romantik që do krijojë ai që ju dashuron. Ju beqarët do filloni të ndjeni për një koleg apo për një shok të vjetër. Në punë do ju paraqitet një mundësi shumë e mirë, të cilën nuk duhet ta humbisni për asnjë lloj arsyeje. Do hidhni hapa para në karrierë. Financat do jenë të sigurta dhe goxha të mira.

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post