Horoskopi i dashurisë për muajin shkurt 2024 për të gjitha shenjat

DASHI

Beqarët: Hapeni zemrën ndaj surprizave të shkurtit

Jeni një Dash në kërkim të dashurisë? Shkurti mund t'ju befasojë me magjinë e tij romantike. Merrni një pushim nga aventurat tuaja të zakonshme dhe shikoni më nga afër mjedisin tuaj. Ju mund të zbuloni se dashuria është më afër se sa mendoni. Ndoshta, pikërisht në rrethin tuaj të përditshëm, është dikush që thjesht pret që sinjali juaj të afrohet.

Këshilla dashurie: Hëna e plotë tek Virgjëresha më 24 shkurt është koha ideale për introspeksion. Rishikoni emocionet tuaja, organizoni ndjenjat tuaja dhe dëgjoni zemrën tuaj. Ky mund të jetë çelësi për të kuptuar se çfarë po kërkoni vërtet në një marrëdhënie.

Dashi në çift: Ekuilibri midis dashurisë dhe karrierës

Për Dashin në çift, muaji fillon me një theks të fortë në karrierë, falë ndikimit të Marsit tek Bricjapi. Kjo mund t'ju kërkojë të balanconi me kujdes jetën tuaj të punës dhe dashurisë. Megjithatë, me kalimin e Marsit në Ujor, nga data 10 në 20 Shkurt, dhe lidhjen e tij me Venusin , atmosfera do të bëhet më romantike. Kjo është koha ideale për të planifikuar takime të veçanta, ndoshta duke u përshtatur me veshjet tuaja për një mbrëmje elegante.

Këshilla për çiftet: Mbani mend. Jini kreativë dhe të zhytur në mendime në përgatitjet tuaja për pushime, duke i treguar partnerit tuaj se sa shumë kujdeseni për këto raste të veçanta. Kjo mund të forcojë lidhjen dhe të sjellë gjallëri të re në marrëdhënien tuaj.

DEMI

Demi në kërkim të dashurisë: Përcaktoni atë që dëshironi

Nëse jeni një Dem në kërkim të dashurisë, është thelbësore të merrni një moment për të reflektuar mbi atë që kërkoni nga një partner. Bëni një listë të cilësive të dëshiruara; nëse jeni duke kërkuar për dikë të sjellshëm dhe të qëndrueshëm ose një personalitet të paparashikueshëm për të sjellë aventura në jetën tuaj. Mbani mend këto cilësi ndërsa eksploroni faqet e takimeve, ato mund t'ju ndihmojnë të gjeni atë që dëshironi më afër se sa mendoni.

Këshillë: Nëse takoni dikë që nuk përputhet me pritshmëritë tuaja, mos e humbni kohën tuaj. Vazhdoni kërkimin tuaj për të gjetur shpirtin tuaj binjak.

Demi në një marrëdhënie: aventurë dhe romancë

Për Demat që janë në një lidhje, Afërdita në Ujor do të sjellë një frymë aventureske në jetën tuaj, veçanërisht rreth Ditës së Shën Valentinit. Konsideroni të planifikoni një pushim energjik ose një natë jashtë rutinës. Kjo është koha e përkryer për të pasur përvoja të reja me partnerin tuaj.

Këshillë për çiftet: Hëna e re e 9 shkurtit në Ujor është koha ideale për të planifikuar aktivitete argëtuese për muajt e ardhshëm. Mendoni për diçka të veçantë, si një vizitë në një park ujor ose një koncert, për të erëzuar marrëdhënien.

BINJAKËT

Binjakët në kërkim të dashurisë: Afërdita në Ujor ndez komunikimin

Nëse jeni një Binjak në kërkim të dashurisë, përfitoni nga ndikimi pozitiv i Venusit tek Ujori. Kjo periudhë është ideale për shoqërim dhe komunikim aktiv. Konsideroni mbajtjen e ngjarjeve sociale, të tilla si një festë, veçanërisht rreth Hënës së Re më 9 shkurt. Është një kohë e mirë për të takuar njerëz të rinj.

Këshillë për beqarët: Ndërsa eksploroni marrëdhënie të reja, është thelbësore të ruani kufijtë tuaj personalë. Mos lejoni që të mbingarkoheni nga nevoja për të kënaqur të tjerët në kurriz të vlerave dhe dëshirave tuaja.

Binjakët në çift: Eksperimentim dhe Komunikim

Për Binjakët në një lidhje, Venusi tek Ujori sugjeron që të gjeni kohë për përvoja të reja dhe stimuluese. Bërja e kuizeve, udhëtimet jashtë qytetit ose eksplorimi i hobeve të reja mund të jenë mënyra të shkëlqyera për të lulëzuar marrëdhënien tuaj. Sipas Horoskopi.vip  Është gjithashtu e rëndësishme të gjesh kohë për të komunikuar me partnerin, edhe nëse janë biseda të lehta e të përditshme.

Këshillë për çiftet: Përfitoni nga muaji shkurt për të provuar aktivitete që nuk i keni menduar kurrë më parë. 29 shkurti mund të jetë një ditë ideale për të kaluar në përvoja të pazakonta dhe të guximshme.

GAFORRJA

Gaforrja në kërkim të dashurisë: Dëgjoni zemrën tuaj

Nëse jeni një Gaforre në kërkim të dashurisë, detyra juaj për muajin shkurt është të dëgjoni zemrën tuaj. Me hyrjen e Diellit tek Peshqit në fund të muajit, ndjehuni të inkurajuar për të hedhur hapin e parë drejt një takimi. Sipas Horoskopi.vip  Nëse nuk keni ende dikë në mendje, atmosfera romantike e shkurtit mund të jetë mundësia e duhur për të filluar komunikimin dhe caktimin e takimeve online.

Këshilla për beqarët: Zgjidhni cilësinë mbi sasinë në marrëdhëniet tuaja të dashurisë. Një admirues i vetëm që është krejtësisht i pajtueshëm me ju vlen më shumë se një grup adhuruesish.

Gaforrja në çift: Vlerësoni marrëdhënien tuaj

Nëse jeni në një lidhje, merrni një moment për të menduar për ta balancuar atë. Nëse e gjeni veten duke bërë më shumë seç duhet pa marrë shumë si përgjigje, është koha për të ribalancuar gjërat. Merrni parasysh të bëni një hap prapa dhe ta lini partnerin tuaj të tregojë më shumë iniciativë në gjestet e dashurisë. Komunikoni hapur për dëshirat dhe pritshmëritë tuaja në marrëdhënie.

Këshillë për çiftet: Shkurti nuk është vetëm për romancë, por edhe për të ndarë gëzimet e vogla të përditshme. Përfshini partnerin tuaj në aktivitete shtëpiake, të tilla si pastrimi së bashku ose bërja e një torte. Këto momente të përbashkëta mund të jenë po aq të çmuara sa edhe gjestet më tradicionale romantike.

LUANI

Luani në kërkim të dashurisë: Muaji me fat me Venusin në Ujor

Për Luanët në kërkim të dashurisë, shkurti premton të jetë një muaj me fat. Me Venusin në Ujor, atraktiviteti juaj do të jetë në kulmin e saj, duke tërhequr vëmendjen kudo që të shkoni. Përdorni logjikën dhe vëzhgoni veprimet e njerëzve për të bërë zgjedhje të mençura dhe jo joserioze.

Këshillë për beqarët: Para se të bini në dashuri, sigurohuni që të merrni trajtimin që meritoni. Kërkoni një marrëdhënie të ekuilibruar ku plotësohen nevojat tuaja.

Luani në Çift: Gëzim dhe Argëtim

Luanët në çift mund të presin një shkurt plot gëzim dhe kënaqësi. Gjeni kohë për të flirtuar me partnerin tuaj, pavarësisht nga kohëzgjatja e marrëdhënies suaj. Përjetoni diçka të veçantë për ditën e Shën Valentinit, ndoshta një aventurë ekstreme ose një udhëtim spontan.

Këshillë për çiftet: Gjatë sezonit të Peshqve, që fillon më 20 shkurt, mirëkuptimi i ndërsjellë do të jetë veçanërisht i fortë. Përdoreni këtë lidhje për të përgatitur një surprizë të paharrueshme për 23 shkurt.

VIRGJËRESHA

Virgjëresha në kërkim të dashurisë: Shoqërueshmëri dhe iniciativë

Nëse jeni një Virgjëreshë në kërkim të dashurisë, Afërdita në Ujor do të sjellë një frymë shoqërueshmërie. Përfitoni nga daljet me miqtë për të vizituar vendet e modës. Mos hezitoni të hidhni hapin e parë nëse dikush ju tërheq vëmendjen, pasi iniciativa juaj do të vlerësohet.

Këshillë për beqarët: Edhe nëse përfundoni duke gjetur vetëm miq, mos u shqetësoni. Miqësitë e nisura këtë muaj mund të jenë të gjata dhe mund të çojnë në ndryshime pozitive në jetën tuaj.

Virgjëresha në Çift: Eksplorimi dhe Ndarja

Për Virgjëreshat në çift, këshilla e këtij muaji është të dilni dhe të eksploroni vende të reja. Edhe nëse udhëtimi nuk është në planet tuaja, gjithmonë ka përvoja të reja për të shijuar në qytetin tuaj. Konsideroni të shkoni në klube ose të planifikoni një mbrëmje romantike si një mënyrë për të festuar ditën e Shën Valentinit.

Këshillë për çiftet: Hëna e Plotë në shenjën tuaj më 24 shkurt do të jetë një ditë veçanërisht pasionante, perfekte për një takim të veçantë.

PESHORJA

Peshorja në kërkim të dashurisë: Koha për veten

Nëse jeni një Peshore në kërkim të dashurisë, shkurti mund të mos jetë muaji i duhur për t'u fokusuar në marrëdhënie të reja. Në vend të kësaj, përqendrohuni në projektet personale, të tilla si marrja e një kursi trajnimi, eksplorimi i hobive të reja ose leximi i librave të zhvillimit personal. Sipas Horoskopi.vip  Shpesh, kur e zhvendos vëmendjen te vetja, dashuria shfaqet papritur.

Këshilla për beqarët: Mendoni se çfarë dëshironi vërtet. Të bëni një pushim për t'u përqëndruar tek vetja mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet.

Peshorja në çift: Kuptimi dhe surprizat

Për Peshoret në çift, Marsi në Bricjap mund të sjellë disa tensione në gjysmën e parë të muajit. Shmangni debatin për çështje të vogla dhe tregohuni të hapur me partnerin tuaj. Në gjysmën e dytë të shkurtit surprizoni njëri-tjetrin me gjeste dashurie, të cilat jo domosdoshmërisht duhet të jenë materiale.

Këshillë për çiftet: Mos harroni se një marrëdhënie është një rrugë e dyanshme. Tregoni dashurinë tuaj përmes gjesteve kuptimplota dhe veprimeve të përbashkëta.

AKREPI

Akrepi në kërkim të dashurisë: Kërko për harmoni

Nëse jeni një Akrep në kërkim të dashurisë, fokusi juaj për muajin shkurt duhet të jetë gjetja e harmonisë së brendshme. Kaloni kohë në aktivitete që ju relaksojnë dhe ju bëjnë të lumtur, të tilla si meditimi, joga ose shoqërimi me miqtë. Të duash veten është hapi i parë për të qenë të dashur nga të tjerët.

Këshilla për beqarët: Është koha të lini dramën dhe të kërkoni një lidhje më të ndritshme dhe më krijuese. Gjeni ekuilibrin e brendshëm për të tërhequr llojin e marrëdhënies që dëshironi.

Akrepi në çift: Investoni në romancë

Për Akrepat në një lidhje, kjo festë e Shën Valentinit është një mundësi për të investuar në romancë. Mos kini frikë të shpenzoni pak më shumë, ndoshta në një darkë të veçantë ose një dhuratë domethënëse. Kjo është koha për të shprehur dëshirat tuaja dhe për të forcuar lidhjen me partnerin tuaj.

Këshillë për çiftet: Sigurohuni që partneri juaj të ketë në mendje edhe gjeste luksoze për ditën e Shën Valentinit. Bërja e një sugjerimi mund të shmangë zhgënjimin dhe të krijojë pritshmëri reciproke për një festë vërtet të veçantë

SHIGJETARI

Shigjetari në kërkim të dashurisë: Jini të shoqërueshëm dhe të hapur

Nëse jeni një Shigjetar në kërkim të dashurisë, Afërdita në Ujor do të favorizojë marrëdhëniet tuaja të dashurisë nga gjysma e dytë e muajit. Gjëja kryesore është të jesh social dhe të pranosh ftesa nga miqtë. Mos e izoloni veten në shtëpi; dilni dhe takoni njerëz të rinj.

Këshilla për beqarët: Edhe nëse nuk prisni të takoni dashurinë gjatë këtyre daljeve, kujdesuni për pamjen tuaj. Mund të lini një përshtypje të parë të rëndësishme për partnerin tuaj të ardhshëm.

Shigjetari në çift: Harmonia familjare dhe festimet e përbashkëta

Për Shigjetarët në një marrëdhënie, me Venusin në Ujor, kjo është një kohë ideale për t'u përqëndruar në shtëpinë dhe interesat e përbashkëta. Nëse partneri juaj nuk dëshiron të marrë pjesë në aventurat tuaja, drejtojeni entuziazmin tuaj drejt miqve, duke i dhënë hapësirë ​​partnerit tuaj.

Këshillë për çiftet: Kaloni pushimet e shkurtit së bashku, është një kohë e përkryer për të ndarë ëndrrat dhe planet e së ardhmes. Për Shigjetarët me fat, këto ëndrra shpesh kanë një tendencë për t'u realizuar.

BRICJAPI

Bricjapi në kërkim të dashurisë: Zgjedhja nga disa opsione

Nëse jeni një Bricjap në kërkim të dashurisë, Marsi në shenjën tuaj dhe Hëna e Plotë në Virgjëreshë do t'i japin shtysë jetës tuaj të dashurisë. Merrni parasysh të bëni takime të shumta për të pasur mundësinë të zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri. Këshillë nga Horoskopi.vip Mos harroni gjithashtu të kujdeseni për veten, pasi kjo është thelbësore para çdo gjëje tjetër.

Këshillë për beqarët: Këtë muaj përpiquni të jeni më pak kontrollues dhe të fokusoni energjinë tuaj në biznes apo projekte personale.

Bricjapi në çift: Pasioni dhe intimiteti

Për Bricjapët në një lidhje, Marsi në shenjën tuaj mund të rrisë sensualitetin dhe pasionin. Përdoreni këtë energji për të eksploruar fantazitë e përbashkëta me partnerin tuaj dhe për të forcuar lidhjen tuaj intime.

Këshillë për çiftet: Konsideroni organizimin e një fotosesioni romantik ose provokues në çift si një mënyrë e veçantë për të festuar së bashku 14 shkurtin.

UJORI

Ujori në kërkim të dashurisë: sharm dhe tërheqje

Nëse jeni një Ujor në kërkim të dashurisë, përgatituni për një kohë emocionuese! Me hyrjen e Venusit në shenjën tuaj më 16 shkurt, sharmi juaj do të jetë në kulmin e tij, duke tërhequr vëmendjen e shumë njerëzve. Përdoreni këtë periudhë për të tërhequr një marrëdhënie që pasqyron ëndrrat dhe dëshirat tuaja.

Këshillë për beqarët: Me Diellin, Venusin, Mërkurin dhe Marsin në shenjën tuaj, dhe Hënën e Re gjithashtu duke e kaluar atë, ju ndjeni mbështetjen e planetëve. Tani është koha për të hedhur hapa vendimtarë drejt dashurisë.

Ujori në çift: Biseda dhe ndryshime produktive

Për Ujorët në një lidhje, ky muaj premton të jetë përrallor. Përdorni sharmin tuaj për të zhvilluar biseda produktive për të ardhmen së bashku. Nëse doni të bëni ndryshime në marrëdhënien tuaj, tani është koha ideale.

Këshillë për çiftet: A jeni në dijeni të traditës sipas së cilës një grua mund të propozojë martesë më 29 shkurt? Ju mund të konsideroni përdorimin e kësaj date për ta çuar marrëdhënien tuaj në një nivel të ri.

PESHQIT

Peshqit në kërkim të dashurisë: Ka ardhur koha juaj

Për peshqit në kërkim të dashurisë, fundi i shkurtit shënon fillimin e një periudhe të favorshme, me Diellin që hyn në shenjën e Peshqve. Do të jetë një kohë me fat, veçanërisht nëse filloni të vlerësoni veten. Edhe nëse shfaqja e iniciativës nuk është tipike për Peshqit, të paktën guxoni me një buzëqeshje ose një vështrim.

Këshillë për beqarët: Është koha e përkryer për të krijuar një hartë dëshirash. Aktivitetet magjike si kjo janë veçanërisht të dobishme për Peshqit dhe i ndihmojnë ata të realizojnë ëndrrat e tyre.

Peshqit si çift: Romancë dhe tërheqje

Për Peshqit në një lidhje, prisni një rritje të romancës, veçanërisht pas festës së Shën Valentinit. Do të ndiheni veçanërisht tërheqës dhe partneri juaj me siguri do ta vërë re. Kaloni më shumë kohë së bashku këtë muaj, duke diskutuar jo vetëm ngjarjet aktuale, por edhe ëndrrat dhe planet tuaja për të ardhmen.

Këshillë për çiftet: 23 shkurti mund të jetë dita më romantike e muajit. Përgatitni diçka të veçantë për të surprizuar dhe magjepsur partnerin tuaj./Horoskopi.vip

 

Post a Comment

Previous Post Next Post