Horoskopi Ditor e Merkure 17 janar 2024

DASHI

Përqendrohuni në angazhimet më të rëndësishme dhe lërini të tjerat mënjanë tani për tani. Hëna këtë ditë do ju bëjë edhe më të ndjeshëm ndaj botës që ju rrethon. Nga ana tjetër nuk do e humbisni asnjë moment realizmin dhe do jeni të vëmendshëm. Jupiteri do të influencoje jetën tuaj në çift. Ky planet i fatit do favorizoje marrëdhënien që keni krijuar duke ju bërë më bashkëpunues me njëri-tjetrin. Ju beqarët duhet te tregoheni pak të matur në çështjet e dashurisë. Nuk është dita e duhur për t’u angazhuar seriozisht kështu që shihni vetëm t’ia kaloni sa më mirë. Në punë do ju duhet të bëni disa rregullime te vogla që gjërat t'iu ecin më natyrshëm. Situata financiare do jetë e kënaqshme, kështu që ju mund të bëni edhe ndonjë shpenzim më tepër.

DEMI

Plutoni ju jep një bukuri magnetike që ju bën më joshëse se kurrë. Mos harxhoni më energji në histori të vjetra. Gjatë gjithë kësaj dite do bëni gjithçka që të përshtateni me situatat që do ju vijnë. Në asnjë moment nuk do shkoni kundër rrymës. Ju të dashuruarit do mundoheni të arrini harmoninë në çift më shumë sesa të kaloni një ditë plot pasion. Do bëni gjithashtu përpjekje të bashkëpunoni e të flisni më shumë me partnerin. Sipas Horoskopi.vip ju beqarët do keni shumë takime, por nuk do keni dëshirë të krijoni një lidhje serioze. Nga fundi i ditës ky mendim edhe mund të ndryshojë. Në punë shefat do ju përkrahin në iniciativat e reja që doni të ndërmerrni dhe do ju përgëzojnë mjaft. Kjo do jetë një shtysë edhe më e madhe për të bërë gjithçka edhe më mirë. Financat, edhe pse do shpenzoni goxha, do jenë të mira.

BINJAKËT

Në familje, një problem duhet përballuar menjëherë, pa alarme të panevojshme dhe duke u përpjekur për të hyrë në thelb të çështjes pa hezitim. Nëse nuk arrini dot të bëni lëshime dita e sotme ka për të qenë e vështirë. Kujdes edhe me impulsivitetin e kokëfortësinë. Ju që jeni në një lidhje, do keni vështirësi për ta kuptuar partnerin. Ai nuk do dijë çfarë të bëjë që të afrohet dhe situata nuk do jetë ashtu si duhej të ishte. Nëse përpiqeni pak gjërat mund të fillojnë të rregullohen nga fundi i ditës. Nëse jeni vetëm, ju pret një takim i mrekullueshëm kështu që përgatituni. Në punë përpiquni të jeni më bashkëpunues me kolegët edhe pse e dini që ata nuk janë të besueshëm e madje servile. Sot për sot nuk keni zgjidhje tjetër. Në planin financiar, Merkuri do iu sjellë fat. Më të mëdhenjtë e familjes do iu japin ndihmën e tyre.

GAFORRJA

Me Hënën përballë Plutonit, dita do jetë e rëndë për detyra që do t'ju vjedhin shumë forca. Për fat të mirë, do të rimbusheni së shpejti. Hëna është në treshe me Neptunin. Shmangni sa më shumë kokëfortësinë sot sepse do futeni në probleme pa rrugëzgjidhje. Ambienti yjor do favorizojë dashurinë për ju që keni një lidhje. Nëse tregoheni të matur do mund të gjeni edhe pasionin dhe sensualitetin. Mosmarrëveshjet e kohëve të fundit do të harrohen menjëherë. Ju beqarët do jeni plot sharm dhe do keni fat në dashuri. Kujdes nga xhelozia e disa personave që iu rrethojnë. Në punë do vazhdoni të përparoni në rrugën e suksesit. Shumica e kolegëve dhe shefave do ju adhurojnë, por ka dhe nga ata që nga zilia nuk do ju përgëzojnë. Në planin financiar do iu jepen shumë mundësi për të rregulluar çdo gjë dhe këmbëngulja do jetë një pikë e fortë.

LUANI

Dita e sotme do jete e kënaqshme, por si gjithmonë ju do kërkoni gjithnjë e më shumë. Arritja e majave dhe kënaqësitë e mëdha janë përherë ëndrrat tuaja. Nëse keni një lidhje partneri juaj do jetë me shumë fat pasi do i shtoni dëshirën për të jetuar. Do ndiheni të dy mirë dhe do keni surpriza. Ju beqarët do mendoni se dashuria është një lloj sëmundje nga e cila më në fund do prekeni. Në punë Venusi do ju ndihmojë të veproni me shumë kujdes dhe të mateni para se të hidhni hapa. Do negocioni edhe me kolegët. Financat shumë persona do mundohen t’ua destabilizojnë. Mundohuni te mos i besoni askujt përveç vetes tuaj dhe bëni çmos për të rregulluar problemet.

VIRGJËRESHA

Do të takoni njerëz të rinj. Do bëni takime të dobishme për të zgjidhur çështjet e pazgjidhura ose për të nisur bashkëpunime të reja për të ardhmen. Nga ana tjetër ruani sa më shumë gjakftohtësinë. Ju që keni një lidhje keni për të kaluar një krizë të rëndë dhe do keni ndryshime në jetën tuaj. Shumica e konflikteve do jenë për shkak të mungesës së komunikimit. Nëse jeni beqarë dhe keni rënë në dashuri me dikë që prej shumë kohësh sot do keni një ditë me fat. Ndjenjat do keni mundësi t’i shprehni më tepër. Në punë do ju duhet edhe më shumë maturi. Këshillave të familjarëve duhet t'ua vini veshin, ndërsa të disa kolegëve dyshues jo dhe aq. Në planin financiar mundohuni të ruani një ekuilibër dhe mos bëni shumë shpenzime.

PESHORJA

Jupiteri, simbol i ligjit, në orbitë të heshtur, nuk jep shumë për të bërë për ju. Mos u përfshini në çështje ligjore dhe shmangni nënshkrimin e kontratave. Duhet të luftoni më shumë sot dhe gjithmonë duhet t'iu shkoni gjërave deri në fund. Po latë diçka pas dore asgjë nuk do ju realizohet në kohë. Ju të dashuruarit do keni një ditë përgjithësisht të qetë dhe pa probleme. Gjithsesi bëni kujdes me ato që do thoni për të mos nxitur konflikte. Ju beqarët do flirtoni së tepërmi. Nëse pëlqeni një lidhje të qëndrueshme do ju realizohet dëshira. Sipas Horoskopi.vip në punë mund të keni debate të vogla me disa kolegë që duan t'iu marrin pozicionin që keni dhe do shpërqendroheni. Në planin financiar duhet të bëni shumë kujdes. Planetët mund të ndikojnë negativisht tek ju dhe do ju nxitin të bëni gabime të njëpasnjëshme.

AKREPI

Jupiteri në shenjën miqësore të Peshqve ju mbështet në moral dhe në projekte të rëndësishme. Udhëtimet kulturore dhe ato të kohës së lirë janë interesante. Përfitoni prej tij! Venusi dhe Jupiteri ju mbrojnë dhe ju gëzojnë: mund të mbështeteni në miqësi dhe kontakte konstruktive. Nëse keni një lidhje Marsi do e mbrojë lidhjen tuaj. Ai do ju bëjë më joshës dhe do zgjojë pasionin. Pas kaq kohësh do arrini lumturinë e kërkuar. Për ju beqarët nuk do jetë një ditë shumë e lehtë. Do keni disa takime, por nuk do gjeni personin që po kërkoni dhe mund të mërziteni pak. Në punë do dini si të veproni në çdo rast dhe për ju asgjë nuk do jetë e pamundur. Kritikat e ziliqarëve as nuk do ju bëjnë përshtypje. Në planin financiar duhet të tregoheni më vigjilentë sepse do jetë një situate paksa delikate. Kujdes edhe me shpenzimet.

SHIGJETARI

Ka mundësi që dita e sotme të jetë disi delikatë për ju dhe në disa momente mund të ndiheni të pasigurt. Ju që keni një lidhje nuk do jeni shumë diplomatë dhe të qenit të drejtpërdrejtë mund të sjellë debatet të herëpashershme. Nëse jeni beqarë më në fund do mund të shpreheni lirisht dhe ka gjasa të marrin përgjigje pohuese nga dikush. Në punë mundet edhe të mërziteni duke bërë gjithë kohës të njëjtat gjëra. Pranojini propozimet e reja pa ju dridhur qerpiku. Yjet do ua mbrojnë gjithë kohës të ardhurat dhe ky sektor do jetë plotësisht i mbrojtur. Lejojini vetes edhe ndonjë shpenzim për qejfin tuaj.

BRICJAPI

Dita e sotme ka për të qenë shumë herë më e mirë nga më parë kështu që lëreni veten të lirë dhe bëni atë që do ndieni. Për ju të dashuruarit do jetë ditë e favorshme dhe mjaft e privilegjuar. Nuk do keni mosmarrëveshje me partnerin dhe do i shihni gjërat me largpamësi. Ju beqarët do hallakateni kot së koti dhe nuk do e ndryshoni as sot statusin tuaj. Në punë sado që të mundoheni nuk do arrini atë që doni. Gjithësesi avantazhi është se do e merrni çdo gjë me pozitivitet. Shpenzimet kontrollojini me kujdes pasi në të kundërt situata do ju dalë jashtë kontrollit tërësisht. Ndihmën e miqve duhet ta pranoni sepse do ju duhet.

UJORI

Ditë monotone ka për të qene kjo e sotmja për të gjithë. Edhe nëse keni një lidhje do ja lini gjërat kohës dhe herë pas here do ndiheni keq, pa dëshirë për të vazhduar dhe mund të mbylleni në vetvete. As ju beqarët nuk do keni fat në dashuri, kështu që ju duhet të prisni edhe pak për ndryshime. Më mirë ta kaloni kohën e lirë me miqtë e ngushtë sepse nuk keni për t’u mërzitur. Në punë keni për të korrur ato që keni mbjellë. Nëse keni bërë përpjekjet e duhura çdo gjë do ju ecë më së miri. Marsi do ju nxitë të tregoheni dorëlëshuar me shpenzimet dhe gjendja ka për të pasur goxha tronditje.

PESHQIT

Planetët do ua bëjnë çdo gjë të mrekullueshme sot dhe në çdo moment do përjetoni kënaqësi të papërshkrueshme. Venusi do jetë planeti që do ketë ndikimin më të madh tek jeta juaj në çift dhe do ju bëjë të përjetoni emocione shumë të forta. Zemra e beqarëve nuk do ndihet mirë as sot. Mërzitja do i pushtojë herë pas here, por nuk do kenë çfarë të bëjnë tjetër veçse të presin. Në punë, nëse ju duhet të jepni përgjigje për disa propozime, kërkoni disa orë kohë për reflektim. Në planin financiar nuk ka për të ndikuar asnjë planet kështu që situata do varet plotësisht nga mënyra sesi ju do menaxhoni.

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post