Horoskopi, në pritje të vitit 2024: si do të jetë sfera e dashurisë dhe seksit

Horoskopi na zbulon se si do të jenë muajt e ardhshëm për secilën shenjë të zodiakut sa i përket sfera e dashurisë dhe seksit Çdokush do të donte të dinte dhe ky kuriozitet ka tendencë të rritet kur përfundon një vit dhe hapet një i ri, plot mundësi dhe shpresa.e ardhmja sentimentale tranzitet astrologjike të 2024 do të sjellin lajme të mëdha: Yjet ato do të ndriçojnë jetën e të gjithëve!

DASHI - Edhe në dashuri shumë situata do të fillojnë të zhvillohen në vitin 2024. Plutoni në Ujor do të sjellë takime të reja interesante dhe ata që janë beqarë do të mund të llogarisin edhe te Jupiteri. nga muaji maj, për njohje me dikë në rrjetet sociale. Në jetën bashkëshortore, një rënie e epshit mund të ndihet vetëm pas muajit qershor 2024, kur Lilith (hëna zezë) do të hyjë në Peshore dhe do t'i bëjë më të shpeshta tradhtitë.

DEMI - Pjesa e parë e vitit do të jetë më interesante se e dyta kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës. Jupiteri në shenjën tuaj do t'ju bëjë të ndiheni më të sigurt dhe Lilith (hëna zezë)  në Virgjëreshë do të krijojë situata emocionuese dhe intriguese në sferën e erosit. Atëherë nuk do të shfaqen probleme të veçanta, por mund të rrezikoni të bini në rutinën e zakonshme, duke shkaktuar zbehjen e ndjenjës që ju bashkon me partnerin.

BINJAKËT - Me Saturnin dhe Neptunin tek Peshqit, koha për dashuri nuk do të jetë kurrë e mjaftueshme sepse do t'ju kërkohet të angazhoheni në fusha të tjera të jetës. Megjithatë, sharmi juaj do të vazhdojë të rritet sepse Plutoni do t'ju bëjë magnetik dhe seksi. Në gjysmën e dytë të vitit mund të mbështeteni edhe te Jupiteri dhe Lilith (hëna e zezë) për t'ju frymëzuar dhe përjetuar momente të paharrueshme dhe të nxehta edhe në sferën e erosit. 

GAFORRJA - Plutoni do të braktisë shenjën e Bricjapit në janar dhe, pas shumë vitesh, do të jeni në gjendje të hiqni një peshë gjigante që po ndikonte në marrëdhëniet tuaja. Paranoja do të zhduket dhe do ndiheni gjithnjë e më shumë të kuptuar dhe të dashur nga partneri ose nga ndonjë i njohur i ri që do të punojë për t'ju pushtuar. Në gjysmën e dytë të vitit, Lilith (hëna e zezë) në Peshore do të sjellë një shpërthim pasioni (seks) brenda shtëpisë.

LUANI - Hyrja e Plutonit në Ujor nuk funksionon në favorin tuaj kur bëhet fjalë për sferën sentimentale. Mund të përfundoni në krahët e një narcisisti ose të zbuloni anët e errëta të partnerit tuaj që gjithmonë i kishit injoruar. Nuk do të jetë gjithmonë e lehtë të gjesh ekuilibrin e duhur. Jupiteri tek Binjakët, nga maji, mund të ndërhyjë në miqësitë tuaja dhe ta kthejë një në dashuri. Mos u largo!

VIRGJËRESHA - Me Saturnin dhe Neptunin në kundërshtim nga shenja e Peshqve, nga njëra anë do të humbisni veten në imagjinatën tuaj dhe në pritjet tuaja më romantike dhe nga ana tjetër. do bëheni jashtëzakonisht selektivë dhe kritikues ndaj partnerit apo kujtdo që guxon t’i afrohet botës së emocioneve tuaja. Kryesisht do të ndiheni të tërhequr nga njerëzit më të vjetër se ju në moshë, me të cilët, deri në qershor, seksi do të jetë i shkëlqyeshëm.

PESHORJA - Plutoni në Ujor do të sjellë një shpërthim pasioni në jetën tuaj dhe do ta bëjë sferën sentimentale shpërthyese dhe tërheqëse. Bëhuni gati për të përjetuar emocione të forta me partnerin tuaj të zakonshëm ose për të pasur takime të reja që do ta kthejnë jetën tuaj përmbys. Jupiteri tek Binjakët, duke nisur nga muaji maj, do të favorizojë arratisjet romantike dhe do ju vërë në kontakt me persona të huaj për të cilët do të ndjeni një tërheqje shumë të fortë.

AKREPI - Saturni te Peshqit do të jetë një garanci e qëndrueshmërisë për shumë histori dashurie që vazhdojnë prej disa kohësh. Romanca nuk do mungojë dhe Neptuni tek Peshqit do ju bëjë të ndjeni një lidhje të thellë shpirtërore që ju bashkon me partnerin. Me Plutonin tek Ujori mund të lindin probleme, të cilat do të krijojnë pakënaqësi në rastin e bashkëjetesës së parakohshme ose do t'ju mungojnë miratimin e familjes. Rezistoni dhe do fitoni!

SHIGJETARI - Tashmë prej disa kohësh po merreni me Saturnin dhe Neptunin në aspekte disonante. Nuk do të jetë e lehtë të rindërtoni jetën tuaj pas një ndarjeje, veçanërisht nëse ka fëmijë të përfshirë. Plutoni do t'ju bëjë të ndjeni nevojën për aventura të reja në emër të mendjelehtësisë, por nga maji Jupiteri do t'i bëjë takimet tuaja më pak emocionuese sesa pritej. Do të jetë e nevojshme të veprohet me realizëm dhe konkretitet.

BRICJAPI - Në vitin 2024 nuk do të ketë më Pluton në shenjën tuaj për t'ju dhënë sharm dhe karizëm, por deri në maj mund të mbështeteni te Jupiteri për të përjetuar dashurinë në një dashuri pasionante dhe tërheqëse. Urani në Dem mund të sjellë edhe dashuri me shikim të parë që do t'ju kthejë përmbys jetën. Ju madje mund të mendoni të keni edhe një fëmijë. Lilith (hëna e zezë) nga muaji qershor do të sjellë tensione dhe xhelozi të vogla.

UJORI - Dëshiron të biesh në dashuri dhe të përjetosh një dashuri emocionuese? 2024 është viti i duhur. Sipas Horoskopi.vip Plutoni në Shenjën tuaj do t'ju bëjë të parezistueshëm, simpatik dhe seksi. Në jetën tuaj në çift do të arrini një mirëkuptim të shkëlqyer erotik me partnerin dhe gjithçka do të përmirësohet më tej me hyrjen e Jupiterit te Binjakët (maj) dhe Lilithit (hëna e zezë) në Peshore (qershor). Do të ndiheni të dëshiruar dhe të dashur si kurrë më parë.

PESHQIT  - Romanca është një pjesë integrale e jetës suaj dhe me Neptunin në Shenjën tuaj do të vazhdoni të ëndërroni gjatë vitit 2024. Saturni do t'ju mbajë me këmbë në tokë dhe do t'ju çojë në zgjedhje të mençura dhe të menduara, veçanërisht nëse jeni beqar. Nuk do të keni më frikë të jeni vetëm dhe mbi të gjitha nuk do të kënaqeni veten me gjithkënd. Ndërsa Jupiteri tek Binjakët, nga muaji maj do të shtyjë disa fejesa ose bashkëjetesa.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post