Sipas zodiakut, ja cila është arsyeja se përse partneri mund t’iu tradhtojë

 DASHI

Fajtor i gëzuar; ai tradhton për argëtim

Tradhtia është si një aventurë për të. Ai takon njerëz të rinj, tradhton partnerin e tij dhe nuk ndjehet keq për këtë, në fakt ai e bën atë të duket si faji i viktimës. Ai do të fajësojë partnerin e tij dhe endet pa ndjenja faji. Shqetësimi është zero për të.

DEMI

Dashnor i vërtetë; ai tradhton sepse është me të vërtetë i dashuruar

Demi kokëfortë është një nga shenjat që rrallë tradhton dhe nëse ai e bën këtë do të thotë se ai nuk ekziston më në jetën e tij. Demi jep më së miri veten në marrëdhënie dhe kur zgjedh një tjetër, kjo do të thotë se ai është vërtet i dashuruar me atë person. Megjithatë, mund të pendohet me kalimin e kohës.

BINJAKËT 

Dashnor poligam; ai tradhton me të parën që i del përpara

Një Binjak merr kontakt me këdo në çdo rast duke të sikletosur, madje edhe me vëllain tuaj ose me mikun tuaj më të mirë. Mos u shqetësoni, ju ndoshta do të kapni atë në flagrancë dhe në qoftë se ju largoheni do të ndjehet aq i mërzitur sa që mund të bëjë çdo gjë për të ndryshuar mendjen tuaj.

GAFORRJA

Tradhtar i tmerrshëm; ai tradhton për të gjetur personin që e plotëson atë

Gaforrja nuk është i mirë porsa i përketë tradhëtisë sepse ekspozohet menjëherë. Është i ndjeshëm dhe gjithmonë kërkon që dikush ta plotësojë atë dhe kjo është arsyeja pse tradhton partnerin e vet. Por ai mërzitet kur i bën dëm partnerit të tij dhe ky është shkaku i pendesës së tij.

LUANI

Tradhtari dembel; ai në përgjithësi nuk tradhton kurrë

Luani urren komplikimet në jetë dhe shmang tradhtinë me çdo kusht. Kjo nuk është nga besnikëria, por më tepër është mosdashja e tij ndaj dramës gjë që e bën atë të qëndrojë larg nga tundimi. Luani gëzon një marrëdhënie afatgjatë, të lumtur dhe paqësore me partnerin e tij.

VIRGJËRESHA

Profesori i tradhtarëve; ai tradhton, duke marrë të gjitha masat paraprake

Gënjeshtar i shkëlqyer, Virgjëresha është një profesionist kur është fjala për tradhtinë. Ai mund të dalë me ju dhe katër persona të tjerë në të njëjtën kohë pa ju bërë të ndiheni të shpërfillur. Ai i merr të gjitha masat e tij dhe tradhtia është dizajnuar në mënyrë të përkryer që do të jetë e vështirë për ta kuptuar atë.

PESHORJA

Profesor i mashtrimit; zakonisht tradhton për të manipuluar

Ai është një mjeshtër në mashtrimin e njerëzve dhe mund të vazhdojë të mashtrojë me tre ose më shumë njerëz për vite me radhë. Është manipulues si natyrë dhe ka një kujtesë të mirë. Ai kurrë nuk do të marrë përgjegjësinë për veprimet e tij, sepse beson se çdo gjë, e mirë apo e keqe, ndodh për një arsye. Megjithatë, përfundon me të kuptuarit se ai i ka bërë lëmsh gjërat.

AKREPI

Tradhtari i rrallë; ai zakonisht nuk e tradhton partnerin e tij

Ai është një dashnor i pasionuar. Ai e di se si lëndohesh nëse humbet të dashurin dhe prandaj rrallë tradhton. Përkundrazi, shenja të tjera lehtë e tradhtojnë atë. Nëse Akrepi do të tradhtonte ndonjëherë, do të ishte i sinqertë në lidhje me të.

SHIGJETARI 

“Playboy”; ai tradhton sepse e konsideron atë një lojë

Për Shigjetarin e egër, dashuria është një lojë. Ai shpesh flirton me më shumë se një partner. Ai bie shumë në dashuri me dikë tjetër përveç partnerit të tij dhe mund të kalojë nga njëri në tjetrin për disa javë. Ndonjëherë ai pendohet.

BRICJAPI 

Tradhtari fizik; ai tradhton në terma fizikë

Bricjapi pëlqen të tradhtojë dhe është gjithashtu një ekspert në këtë. Ai nuk shqetësohet nga veprimet e tij. Është e vështirë për ta kapur atë ndërsa ai e bën këtë dhe sapo ta keni zbuluar, ai ka alibi të mjaftueshme për të justifikuar veprimin e tij dhe të falet. Kryesisht, ajo/ai tradhton fizikisht duke vazhduar ta dojë partnerin.

UJORI

Tradhtari emocional; ai tradhton sepse ai do të provojë gjëra të reja

Ujori gjithmonë lëviz nga një person në tjetrin, duke i  provuar njerëzit e rinj. Atij i pëlqen të eksplorojë emocionet dhe nëse është kapur duke tradhtuar, nuk i intereson. Ai zakonisht është egoist nga natyra dhe nuk i pëlqen të respektojë vlerat morale.

PESHQIT

Hajduti tradhtar; ai mashtron dhe ikën

Peshku ekstravagant është ekspert në tradhti. Ashtu si një hajdut, ai mund të planifikojë tradhtinë e tij aq mirë sa që viktima mbetet në errësirë ​​për një kohë të gjatë. Ndërsa tradhton, ai e bën partnerin e tij të besojë se ai është i vetmi person i veçantë në jetën e tij.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post