këto shenja janë aq magjepsëse sa është praktikisht e pamundur t'i rezistosh sharmit të tyre (meshkujt)

DEMI

Sharmi i Demit është i lidhur ngushtë me natyrën e tij të sinqertë dhe spontane , e cila e lejon atë të jetë i papërmbajtshëm edhe kur kritikon hapur dikë. Por jo vetëm. Të lindurit e kësaj shenje, në fakt, shoqërohen lehtësisht me këdo dhe janë gjithmonë të qetë edhe në situatat më të vështira, duke treguar një vetëkontroll vërtet unik.

BRICJAPI

Edhe pse mund të duket si një shenjë e ftohtë dhe e shkëputur, Bricjapi është në fakt një shenjë shumë e ndjeshme dhe e ëmbël , por preferon ta rezervojë butësinë e tij për njerëzit që e meritojnë dhe që bien gjithmonë në këmbët e tij pasi zbulojnë botën e tij të brendshme të pabesueshme.

AKREPI

Ne e dimë mirë se si Akrepi është një shenjë misterioze, sikur ka gjithmonë diçka për të fshehur. Dhe është pikërisht kjo atmosferë e misterit që e bën atë vërtet të papërmbajtshëm në sytë e të tjerëve që nuk mund të bëjnë gjë tjetër veçse të varen nga buzët e tij.

BINJAKËT

Përveçse bën miq praktikisht me këdo në vetëm 5 minuta, Binjakët i magjepsin të gjithë me magnetizmin e tyre intelektualNë fakt, kësaj shenje i pëlqen të komunikojë si për të treguar njohuritë e tyre, ashtu edhe për të mësuar diçka të re. Dhe kështu, me pak fjalë, askush nuk mbetet imun ndaj sharmit të Binjakëve.

LUANI

Dhe në vend të parë në këtë renditje speciale mund të ishte vetëm Luani! Kjo shenjë, në fakt, e di që është shumë sensuale dhe tërheqëse, por ajo që të habit është natyraliteti me të cilin nxjerr në pah këto cilësi pavarësisht masakrës së zemrave që mund të shkaktojë. Edhe nëse ata që kanë lindur nën shenjen e luanit janë egoistë, pak rëndësi ka: sharmi i tyre mbetet i pandryshuar. 

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post