Horoskopi i seksit: Si do të jetë muaji TETOR nën çarçafë, Ai-Ajo

DASHI – AI – Për sa kohë që Afërdita kalon tranzitin e Luanit, do të vazhdoni të përjetoni intimitetin përmes artit dhe shprehjes krijuese, duke krijuar vepra arti ose projekte erotike së bashku me partnerin tuaj. Liria e shprehjes do t'ju bëjë shumë seksi, edhe kur Marsi nuk garanton një formë të shkëlqyer fizike. Në çdo rast, partnerja juaj nuk do të zhgënjehet nga ju.

AJO – Të gjithë e dinë që ju jeni një joshëse e pamatur dhe do të rrezikoni edhe në tetor për sa kohë që Marsi është në Peshore. Ju pëlqen loja e joshjes dhe pushtimit, kaloni shumë kohë duke flirtuar dhe duke krijuar një kimi të fortë me partnerin. Ndiheni të eksituar emocionalisht dhe fizikisht nga arti i joshjes. Ata që ju kanë me vete do të jenë me fat.

DEMI – AI – Afërdita këtë muaj do t’ju ​​çlirojë nga aspekti i saj disonant. Do i kaloni ditët në mënyrë të strukturuar me partneren, duke respektuar rutinat dhe zakonet e përbashkëta. Do të ndiheni emocionalisht të qëndrueshëm dhe fizikisht të kënaqur duke ruajtur ritme qetësuese. Marsi në Akrep, megjithatë, do të testojë rezistencën tuaj. Keni nevojë për më shumë energji.

AJO – Këtë muaj do t’i përkushtoheni zbulimit të vendeve të reja, restoranteve dhe eventeve kulturore me partnerin tuaj. Eksplorimi i situatave të reja së bashku do të lindë dëshira të reja tek ju. Afërdita do t'ju ndihmojë të bëni ato më të ëmblat. Nga ana tjetër, Marsi mund t'ju zhgënjejë nën çarçafë sepse partneri juaj nuk do të jetë në gjendje të mbajë të njëjtin ritëm si ju. Gjithçka do të bëhet më mirë.

BINJAKËT – AI – Shpirti juaj i lirë do të ndeshet me disa rezistenca këtë muaj. Ju dëshironi të eksploroni marrëdhënie të shumta në mënyrë etike dhe konsensuale, duke investuar kohë dhe energji në lidhje të shumta. Do të ndiheni të përmbushur emocionalisht nga shumëllojshmëria e marrëdhënieve dhe do të ndiheni të përfshirë fizikisht me partnerë të ndryshëm. Por e dashura juaj nuk është dakord.

AJO – Të sillesh si intelektual edhe në dhomën e gjumit nuk është gjithmonë e dobishme. Do të përfshiheni në biseda dhe diskutime të thella me partnerin tuaj për tema filozofike, politike apo kulturore. Do të ndiheni të stimuluar emocionalisht nga lidhja juaj mendore, por seksualisht do të ketë shumë probleme që do t'ju duhet t'i zgjidhni disi.

GAFORRJA – AI – Është krejt e natyrshme që gjatë aktit seksual të fokusoheni te empatia dhe lidhja emocionale, duke kënaqur dëshirat dhe nevojat e partneres. Këtë muaj do të ndiheni veçanërisht të përmbushur në ofrimin e kënaqësisë. Kur Marsi të hyjë në Akrep, do t'ju bëjë një nga të dashuruarit më seksi në të gjithë Zodiakun.

AJO - Afërdita, me hyrjen e saj në Virgjëreshë, do t'ju sugjerojë të eksploroni tantra me partnerin tuaj, duke u angazhuar në seanca të ngadalta dhe të thella intimiteti për të rritur lidhjen dhe kënaqësinë. Do të kaloni momente shumë të këndshme që vështirë se do t'i harroni. Marsi premton shfaqje që shkojnë shumë përtej asaj që mund të imagjinoni.

LUANI – AI – Pjesa fillestare e muajit sigurisht që do të jetë më emocionuese se ditët e mbetura. Do të angazhoheni të mbroni dhe kujdeseni për partneren tuaj edhe gjatë aktit seksual, duke i dhënë një ndjenjë sigurie dhe emocione që ajo nuk do t'i harrojë. Me hyrjen e Marsit në Akrep, do të prireni të mbivlerësoni forcat tuaja fizike. Çdo gjë do të shkojë mirë.

AJO –  Afërdita në shenjën tuaj do ju bëjë magjepsëse në fillim të muajit. Më pas diçka do të ndodhë: qëndrimi i partnerit do t'ju duket mungesë respekti dhe do të filloni të tërhiqeni nga përparimet e tij. Marsi në Akrep do ta bëjë të vështirë bashkëjetesën dhe erosi do të priret të shuhet ose të flejë. Kjo është një fazë kalimtare, e destinuar për t'u rikuperuar.

VIRGJËRESHA – AI – Me Venusin në shenjën tuaj për pjesën më të madhe të muajit, do të mund t’i kushtoni kohë përkëdheljes dhe kujdesit për partneres tuaj me masazhe, përkëdhelje dhe vëmendje delikate. Do të ndiheni të dashur dhe të kënaqur. Marsi në Akrep gjithashtu do t'ju shtyjë të provoni diçka të re për të qeshur, shaka dhe argëtuar edhe në dhomën e gjumit.

AJO – Pas dhjetë ditëve të para të muajit (afërsisht), Afërdita në shenjën tuaj dhe Marsi në Akrep do të sjellin furi në sferën e erosit. Ju do të eksploroni seksualitetin me partnerin tuaj duke provuar pozicione të reja, lojëra me role ose lodra seksi. Do të ndiheni se keni krijuar një lidhje më intime me të dhe do arrini të shprehni të gjitha fantazitë tuaja.

PESHORJA – AI – Për ju, erosi këtë muaj do të jetë një lloj strehimi artistik. Ju do të përdorni artin, fotografinë ose filmat erotikë si një mjet për të shprehur seksualitetin me partneren tuaj, duke krijuar një atmosferë mbështjellëse dhe tërheqëse. Me Venusin në fushën e dymbëdhjetë, mund ta gjeni edhe veten të përfshirë në marrëdhënie klandestine, të cilat duhet të mbahen sekret.

AJO – Këtë muaj do të gjeni kënaqësi duke investuar kohën tuaj për të krijuar tension seksual dhe dëshirë afatgjatë me partnerin ose një kërkues të ri, duke planifikuar momente intime dhe duke mbajtur gjallë pasionin. Do të ndiheni thellësisht të përfshirë dhe të emocionuar nga ndërtimi gradual i kënaqësisë. Do të mbledhni fruta shumë të ëmbla.

AKREPI – AI – Për ju, kënaqësia duhet të përjetohet lirshëm. Më në fund Afërdita këtë muaj do të pushojë së qeni armiqësore ndaj jush dhe Marsi do të ndezë libidon tuaj. Do të përjetoni vërtet seksualitet pa frenime, duke kërkuar kënaqësi dhe ekstazë në çdo moment të përbashkët me partneren. Venusi gjithashtu mund t'ju shtyjë në krahët e një miku të dashur.

AJO – Jeni një mbështetëse e madhe e shëndetit seksual dhe, me Venusin disonant prej kohësh, keni arritur të kuptoni se çfarë është e dobishme për të gjetur harmoninë në sferën e erosit. Jeni të përkushtuar për të ruajtur shëndetin e mirë seksual duke edukuar veten dhe duke u konsultuar me profesionistë për të siguruar përvoja të kënaqshme seksuale. Marsi do t'ju kënaqë.

SHIGJETARI – AI – Me Venusin në Luan, në pjesën e parë të muajit do të vini në praktikë artin e joshjes, duke luajtur me pamjet sensuale, fjalët dhe gjestet për të krijuar një atmosferë dëshire të vazhdueshme. Do të gjuani për situata stimuluese, por zjarri do të shuhet me hyrjen e Venusit në Virgjëreshë. Një marrëdhënie toksike ndikon edhe në sferën seksuale.

AJO – Me Venusin disonant që nga java e dytë e muajit, do të merrni masa paraprake për të siguruar një praktikë të sigurt seksuale, duke përdorur mbrojtjen dhe duke komunikuar hapur me partnerin tuaj për testet seksuale. Ju dëshironi të qëndroni të qetë dhe në të njëjtën kohë të ndjeheni të lirë të jetoni intimitetin tuaj pa bërë premtime të përjetshme. Gjithçka do të jetë mirë.

BRICJAPI – AI – Me Venusin në fushën e nëntë, këtë muaj mund ta gjeni veten duke menaxhuar një marrëdhënie në distancë përmes përdorimit të mjeteve dixhitale, duke eksperimentuar me seksualitetin përmes bisedave intime dhe video thirrjeve provokuese. Marsi në Akrep do ju bëjë veçanërisht transgresivë dhe partnerja juaj do të befasohet këndshëm.

AJO - Me Venusin në Virgjëreshë, këtë muaj do të kënaqeni duke eksploruar kënaqësinë përmes stimulimit ndijor, duke përdorur vajra aromatike, pupla ose pëlhura të buta. Do të ndiheni emocionalisht të përfshirë dhe të kënaqur përmes zbulimit të shqisave. Partneri do jetë një bashkëpunëtor i çmuar dhe besnik. Së bashku do të kombinoni të gjitha llojet e gjërave.

UJORI – AI – Së pari Venusi dhe më pas Marsi do t’ju ​​ngacmojë dhe do t’ju ​​pengojë të përjetoni seksualitetin ashtu siç dëshironi. Do të përfshiheni në biseda të thella për erosin me partneren tuaj, duke eksploruar dëshirat dhe fantazitë intelektualisht dhe emocionalisht. Do të ishte një turp i vërtetë nëse fjalët nuk do të shndërroheshin në veprime. Duhet më shumë angazhim.

AJO  – Afërdita këtë muaj do të ketë për detyrë të shërojë plagët tuaja seksuale apo emocionale nga e kaluara. Do të keni mundësi të punoni së bashku me partnerin në lidhjen tuaj, duke përballuar dhe kapërcyer së bashku çdo sfidë që lidhet me mungesën e kohës që arrini t'i kushtoni njëri-tjetrit. Kimia është e drejtë dhe ju ndjeni një tërheqje të fortë.

PESHQIT – AI – Ndarja e fantazive seksuale përmes shkrimit apo rrëfimit të historive erotike, duke ushqyer imagjinatën dhe dëshirën e partnerit do t’ju ​​bëjë një tregimtar seksi. Me Venusin në Virgjëreshë për pjesën më të madhe të muajit, megjithatë, duket se nuk mund të gjeni partneren e duhur për të ndarë çdo gëzim të vogël.

AJO  – Romanca juaj këtë muaj do të duhet të përballet me tranzitin disonant të Venusit. Ju dëshironi të kaloni ditët tuaja duke ëndërruar për dashuri të madhe, duke shkruar poezi dhe duke planifikuar takime romantike. Do të ndiheni të frymëzuar emocionalisht dhe fizikisht të emocionuar për të takuar partnerin tuaj ideal, por dikush do ju zhgënjejë. Shikoni.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post