Çfarë janë të afta të bëjnë për dashurinë shenjat e horoskopit?

DASHI

Elementi juaj është zjarri: Ju jeni jashtëzakonisht të nxehtë dhe të pasionuar dhe nganjëherë ju rrezikoni të shkëmbeni dëshirën me një rënie në dashuri. Dihet fakti se pasionet zgjasin për aq kohë sa një zjarr kashte. Jeni me iniciativë dhe gjithmonë doni të organizoni diçka të re për ta bërë partnerin me fat. Ju keni instinkt të fortë mbrojtës. I jepeni atij plotësisht dhe jeni shumë bujar edhe seksualisht. Por gjëja më e mirë është që, kur bini në dashuri me të vërtetë, mund të jeni edhe besnikë!

DEMI – 

Që të biesh në dashuruar, duhet të kalojë një kohë shumë e gjatë, që vetëm një partner shumë i durueshëm ose shumë i dashur mund të durojë. Por sapo të ndizni zjarrin e dashurisë, ta mbyllni atë është e pamundur (ose pothuajse). Ti bie në dashuri shumë rrallë dhe, kur ta bësh, mund të jetë përgjithmonë. Pas pushtimit, ju bëheni edhe më xheloz dhe posedues dhe tentoni të monitoroni partnerin në të gjitha rrjetet shoqërore në të cilat ai është i regjistruar. Për ju, seksi ka rëndësi të madhe në një marrëdhënie dhe, nëse jeni në dashuri, ju humbni çdo tabu.

BINJAKËT

Ju nuk jeni një person i qëndrueshëm dhe, madje edhe në tregimet e dashurisë, ju tentoni të kaloni nga njëri në tjetrin me lehtësi ekstreme. Kështu që shpesh mund të thuash “të dua” pa e besuar atë, dhe vetëm për shkak se rrethanat e kërkojnë atë. Ju pëlqen të bëni shaka duke rënë në dashuri dhe ju rrezikoni të mos e vini re, edhe kur jeni vërtet në dashuri. Nëse bie në dashuri ju bëheni xheloz dhe ju kapeni tek partneri si pika juaj e vetme e referimit. Megjithatë, nuk ndaloni flirtimin me të tjerët.

GAFORRJA – 

Ju duhet të bini në dashuri vazhdimisht sepse përndryshe ju shkoni në krizë totale. Ju keni nevojë për dashuri. E nëse një histori mbaron, shkoni në kërkim për një partner të ri për të dhuruar dashurinë tuaj dhe me të cilin do të përpiqen për të filluar një familje. Jeni shumë të kuptueshëm, por edhe në dashuri, gjendja juaj është e paqëndrueshme dhe humbni veten në ankesa të panevojshme. Është e rëndësishme për ju që të konfirmoni që partneri juaj ju do dhe presni shumë herët të njohë të gjithë të afërmit tuaj.

LUANI – 

Jeni shumë të ngrohtë dhe kur bini në dashuri jeni gati të bëni gjithçka për partnerin tuaj. Nuk kënaqeni lehtë dhe jeni gati të prisni para se të takoni “njeriun e duhur”. Plotësoni partnerin, si simbol të dashurisë suaj dhe përpiqeni ta mbani me vete për të treguar dashurinë tuaj në publik. Ndjeheni më të qetë kur shënoni menjëherë territorin dhe bëheni të ashpër nëse dikush guxon ta pushtojë atë. Ju dëshironi të jetoni në dritën e diellit: Historitë klandestine nuk janë për ju.

VIRGJËRESHA– 

Vetëm një dashuri shumë e madhe mund të jetë në gjendje t’ju zbusë dhe t’ju bëjë më pak të shqetësuar. Kur bini në dashuri, veçanërisht në fillim, bëhesh shumë tolerant, kujdesesh dhe kujdesesh për partnerin tënd me përkushtim ekstrem. Pas fazës fillestare të rënies në dashuri, megjithatë, bëheni një rreshter i gruas dhe përpiqeni të impononi rregullat dhe zakonet tuaja.

PESHORJA – 

Të jesh çift nuk do të thotë gjithmonë të jesh i dashuruar dhe ti je dëshmia e gjallë e kësaj. Ju nuk pëlqeni të jeni vetëm dhe jeni të gatshëm të jeni përkohësisht të kënaqur me partnerët të cilët vetëm pjesërisht ju kënaqin. Është e vështirë të biesh në dashuri sepse je shumë kritik dhe strikt. Kur ju bini në dashuri, është e qartë nga fakti se bëheni të gatshëm të hiqni dorë nga vetja dhe nisni të organizoheni për të plotësuar të gjitha (ose shumicën) e kërkesave të partnerit, duke përfshirë edhe ato seksuale.

AKREPI

Për ju nuk ka masa gjysmë: Ose e doni ose e urreni njëri-tjetrin dhe anasjelltas. Ju jeni jashtëzakonisht dyshues dhe, nëse nuk bini në dashuri, nuk i zbuloni askujt e as partnerit asgjë për jetën tuaj private. Nëse jeni të dashuruar, jepni besim të plotë, por kërkoni sinqeritet të plotë. Në këmbim, ofroni të gjithëve!

SHIGJETARI – 

Ti je një vullkan i energjisë! Nuk bini lehtë në dashuri.  Po kur bini në dashuri? Kur nisni të ndani seksin nga ndjenja dhe më në fund takoni një person që mund të përfshijë në mënyrë të përsosur të dy rolet e përshkruara. Ju jeni një shoqërues shumë i pranishëm, i dashur dhe i pasionuar. Megjithatë, besnikërinë mezi mund ta garantoni.

BRICJAPI – 

Ndoshta ju i përkisni shenjës që bie në dashuri me të gjitha vështirësitë. Dhe kjo nuk është çështje e kohës ose e pritjeve të gjata: Me ju duhet të përqendrohen në ngrohtësi dhe pasion. Vetëm një partner tepër i ngrohtë dhe i fortë mund të të bëjë që të shkriheni dhe të ulni mburojën që mbani për të ndarë botën e emocioneve tuaja nga bota reale. Kur bini në dashuri, ju keni një shprehje më të butë, më pak të ashpër në fytyrën tuaj. Edhe nëse nuk e shprehni dashurinë tuaj me fjalë, e bëni me veprime konkrete.

UJORI – 

Çfarë do të thotë të jesh i dashuruar? Ju shpesh e pyesni veten, por ju mund të jepni vetëm përgjigje abstrakte. E keni shumë të vështirë për të kuptuar se si ndiheni me partnerin tuaj. Bota e emocioneve tuaja është e koduar dhe mundësia për të hyrë në të mund të konsiderohet një mrekulli e vërtetë. Çfarë ndodh kur bini në dashuri? Si me magji e gjeni veten të angazhuar zyrtarisht ose madje edhe me unazë në gisht. Edhe frika e humbjes së lirisë zhduket, sepse e kuptoni se nuk varet nga marrëdhëniet tuaja!

PESHQIT – 

Sytë zemër dhe fluturat në stomak: Këto janë simptomat tuaja klasike të rënies në dashuri. Ju bini në dashuri shumë lehtë. Kështu që nganjëherë ju vazhdoni të bini në dashuri me partnerët me të cilët keni qenë shumë vite më parë dhe me të cilët nuk keni më marrëdhënie seksuale. Kjo është e rrezikshme sepse mund t’ju bëjë të jetoni më shumë në botën tuaj imagjinare romantike sesa në realitet. Një grua Peshk, në dashuri është pothuajse një bekim: Ju i jepni partnerit tuaj bujarinë, mirësinë, pasionin, dashurinë dhe përkushtimin!

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post