Tërheqës, erotikë dhe idealë, Ja cilët janë meshkujt më të zjarrtë sipas astrologjisë

DEMI, mashkulli ideal

I ndikuar tej mase nga Venusi, perëndesha greke e dashurisë, shenja e Demit mishëron sensualitetin dhe dëshirat. Herë posesivë e herë shume të përkujdesur, meshkujt demi janë partnerë plot gjallëri. Në trup janë në përgjithësi muskulozë dhe të gjatë, ndërsa në shtrat dinë ta bëjnë partneren të ndihet si mbi re. Ata i respektojnë shume dëshirat e asaj që kanë në krah dhe i ofrojnë gjithë ngrohtësinë e dëshiruar.

AKREPI, tërheqësi erotik

Edhe pa bërë asgjë, meshkujt e shenjës së akrepit i tërheqin jashtëzakonisht femrat. Ata janë sharmantë e kanë personalitet. Kënaqja e partneres për ta nuk është një detyrë, por dëshirë e zjarrtë. Këtyre meshkujve nuk ju pëlqen aspak joshja artificiale, pasi e adhurojnë natyralitetin. Të kesh një lidhje me ta do të thotë të futesh në një univers të veçante ku mbizotëron qetësia dhe emocionet.

BRICJAPI, të zjarrtët nën akull

Meshkujt e shenjës së Bricjapit janë pasionante dhe i kushtojnë rëndësi jetës seksuale, por kanë një defekt: shpesh fiksimi tek e shkuara mund t’i bëjë përsëritës dhe te mërzitshëm. Ata preferojnë femrat serioze dhe të sigurta në vetvete. Me femrat bricjap dhe virgjëreshë shkojnë shumë, por me ato të shenjës së luanit kalojnë më shumë momente pasionante në shtrat.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post