Horoskopi: nga kush ose nga çfarë duhet të shkëputeni?

Ja se si çdo shenjë e horoskopit mund të arrijë mirëqenien duke hequr dorë nga një zakon ose situata të caktuara

Horoskopi na kujton se ka momente në jetë kur ndiejmë nevojën për t'u shkëputur nga ajo që na streson dhe harxhon kohën dhe energjinë tonë.  Ndonjëherë, thjesht thyerja e një zakoni të vogël negativ mund t'ju bëjë menjëherë të ndiheni më mirë.
Horoskopi dhe yjet sugjerojnë se nga çfarë (ose kush) duhet të largohet çdo shenjë horoskopi në mënyrë që të pushojë vërtet dhe të jetojë më në paqe me veten e tyre.

DASHI – Duhet të shmangni absolutisht takimet me njerëzit me të cilët punoni. Në fakt, do të rrezikonit të flisnit për punën edhe në momentet kur do të ishte më mirë të argëtoheshit, të shëtisnit ose thjesht të shijonit një gotë verë të mirë. Presionet ekonomike dhe ato të punës nuk ju ndihmojnë të lini vend në mendjen tuaj dhe të planifikoni një të ardhme të lavdishme. Relaksohuni dhe merrni disa momente për veten tuaj, për dashurinë dhe miqtë tuaj!

DEMI – Angazhimet familjare po ju thithin shumë energji dhe ndonëse nuk është e mundur të shpëtoni nga përgjegjësitë tuaja (nuk është në natyrën tuaj), duhet të gjeni një mënyrë për të qenë sa më shpesh larg shtëpisë. Trajtojeni veten me udhëtime të vogla jashtë qytetit me miqtë ose partnerin tuaj. Mund të jetë gjithashtu një mënyrë për të rikthyer pak gjallëri dhe lëvizje në jetën bashkëshortore.

BINJAKËT – Do të dëshironit të merrnit tre muaj pushim për t'u shkëputur nga puna dhe gjithçka që sillet rreth saj. Ju thjesht nuk e kuptoni se si problemet mund të shfaqen papritur, njëri pas tjetrit. Edhe nëse jeni të detyruar të bëni sakrifica dhe lëshime, kjo nuk do të thotë se nuk duhet t'i jepni vetes kohë për një aperitiv apo pushime të pakujdesshme në shoqërinë e miqve tuaj.

GAFORRJA – Mbyllni sytë dhe mendoni për diçka nga e cila do të dëshironit të largoheshit plotësisht: mendimet negative dhe vetëgjyqësia janë padyshim të larta në listën tuaj. Lëshoni menjëherë çdo gjë që ju çon në anët e errëta të mendjes suaj. Kultivoni dashurinë për veten dhe mirësinë duke pranuar të metat tuaja dhe duke festuar cilësitë tuaja pozitive. Ka vërtet më shumë nga sa mund të imagjinoni.

LUANI – Edhe nëse nuk jeni plotësisht të vetëdijshëm për këtë, sigurisht që mund t’i lejoni vetes të shkëputeni për disa ditë nga puna dhe përgjegjësitë: kushtojini pak kohë që të shkëputeni plotësisht dhe t’i jepni vetes pushime rigjeneruese. Partneri juaj me siguri do të kënaqet me një vendim të këtij lloji dhe ju do të gjeni një mënyrë për ta bërë jetën tuaj sentimentale dhe seksuale edhe më të mirë dhe më të kënaqshme.

VIRGJËRESHA – Po të largohesh nga shqetësimet dhe stresi si thua? Mundohuni të hiqni dorë nga çdo gjë që mund t'ju shqetësojë tani, veçanërisht mendimet negative. Në vend të kësaj, përqendrohuni në momentin aktual dhe gjërat pozitive rreth jush. Ka kaq shumë, dhe nëse qëndroni larg disa njerëzve negativë, do të jeni në gjendje të shihni të gjithë magjinë rreth jush.

PESHORJA – Ka diçka nga e cila duhet të hiqni qafe sa më shpejt të jetë e mundur: perfeksionizmi: Ndaloni së kërkuari përsosmërinë në çdo aspekt të jetës suaj. Pranoni se është normale të bëni gabime dhe të mësoni nga përvojat. Të jetosh në të tashmen dhe të shikosh të ardhmen me optimizëm mund të sjellë lumturi dhe qetësi më të madhe. Pra, kultivoni vetëbesimin tuaj dhe përgatituni për të kaluar ditë të lumtura dhe emocionuese.

AKREPI – Duhet absolutisht të shkëputeni nga pritshmëritë dhe presionet sociale. Lironi veten nga gjithçka që mund t'ju rëndojë në këtë moment të jetës tuaj. Jini autentikë dhe jetoni sipas vlerave dhe dëshirave tuaja personale. Shmangni të krahasoni vazhdimisht veten me të tjerët. Përqendrohuni në udhëtimin tuaj individual dhe në rritjen personale, në vend të konkurrencës. Guximi!

SHIGJETARI – Ju duhet seriozisht të shkëputeni nga stresi dhe problemet familjare: nuk keni më kohë për veten tuaj! Ju duhet të krijoni të paktën disa për të bërë atë që doni. Kultivoni hobi, pasione dhe aktivitete që ju sjellin gëzim dhe ju lejojnë të shprehni krijimtarinë tuaj. Lërini mënjanë shqetësimet tuaja për momentin. Nëse vërtet duhet të përballeni me një lëvizje, do ta bëni atë më të qetë.

BRICJAPI – Largohuni nga marrëdhëniet toksike ose negative që mund të ndikojnë në mirëqenien tuaj emocionale. Mundohuni ta rrethoni veten me njerëz pozitivë që ju mbështesin dhe ju frymëzojnë. Vetëm për shkak se jeni ndjerë të tërhequr nga një lloj partneri në të kaluarën nuk do të thotë që nuk mund të vazhdoni tani. Mbyllja e skajeve të lirshme mund të jetë e dobishme për të pastruar pak hapësirë ​​dhe për të mirëpritur dikë të ri në jetën tuaj.

UJORI - Do të duket absurde ose e pamundur për t'u zbatuar, por duhet të shkëputeni nga teknologjia dhe pajisjet elektronike: të bëni një pushim nga celulari, iPad, bisedat dhe rrjetet sociale mund t'ju lejojë seriozisht të rizbuloni një lidhje më të thellë me veten dhe me realitetin. botë. Do të duhej një fundjavë e zhytur në natyrë, për të medituar dhe pushuar vetëm ose me disa njerëz.

PESHQIT - Nuk po kaloni një kohë veçanërisht argëtuese dhe, për t'u ndier më në harmoni me veten, duhet të largoheni shpejt nga rutinat monotone: thyeni rutinën e jetës tuaj të përditshme, duke kërkuar përvoja dhe sfida të reja. Përjetoni gjëra të reja që mund të sjellin gëzim dhe argëtim në jetën tuaj. Ju gjithashtu mund të vendosni të shoqëroheni me njerëz që janë të ndryshëm nga ata me të cilët jeni mësuar.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post