Horoskopi javor nga 1 deri me 7 maj 2023: Venusi hyn në Gaforre!

Këtë javë planeti Venus do të braktisë shenjën e Binjakëve për të hyrë në atë të Gaforres, duke sjellë fat në dashuri për të gjitha shenjat e ujit dhe më gjerë... Po ju, çfarë shenje jeni? Zbuloni me Horoskopi.vip se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

DASHI: Frenoni instinktin tuaj...

Dashi i dashur, fatkeqësisht këtë javë planeti Venus do të ndalojë së vepruari në favorin tuaj dhe do t'ju kthejë shpinën, duke sjellë pak tension në jetën tuaj në çift… E marta, e mërkura dhe e enjtja, me hënën në opozitë, do të jenë veçanërisht nervoze: kini kujdes të mos veproni shumë impulsivisht, mund të thoni gjëra për të cilat do të pendoheni! Hëna me fat , megjithatë, të dielën.

DEMI: Një lajm i mirë në horizont!

Të dashur Demi, këtë javë - duke filluar nga e diela - planeti Venus do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj, gati t'ju dhurojë një muaj maj të gjithë në emër të dashurisë! Ndërkohë, kujdes ditët e  premte dhe të shtunën, kur hëna në opozitë mund të sjellë tensione në familje. Lajme të mira në zyrë/pune dhe mundësi të reja në horizont të garantuara nga planeti Mërkuri, i cili shkëlqen në lidhje.

BINJAKET: Mos hezitoni!

Të dashur Binjakë, përpiquni të shfrytëzoni sa më shumë ndikimin e favorshëm të Venusit, i cili do të qëndrojë në lidhje me shenjën tuaj deri të dielën: nëse keni një çështje të rëndësishme ose në pritje për t'u marrë me partnerin tuaj, mos e shtyni atë dhe veproni sa me shpejt! Lajmet e mira mund të vijnë në vendin e punës falë favorit të Jupiterit . Ditë me fat, me një hënë të bukur në krah: e martë, e mërkurë dhe e enjte.

GAFORRJA: Mirë se erdhe, Venus!

Te dashur Gaforre, këtë javë planeti Venus do të hyjë në shenjën tuaj! Duke filluar nga e diela, për ju do të fillojë një periudhë e puthur nga fati në fushën e ndjenjave: lidhja juaj do të bëjë hapa të mëdhenj, ndërsa – nëse jeni beqar – mund të takoni vërtet personin e duhur… Lajme të mira vijnë edhe në fushën e punës, me një Mërkur të bukur aktiv në favorin tuaj, edhe nëse për një kthesë të vërtetë do t'ju duhet të prisni gjysmën e dytë të muajit…

LUANI: Tensione në punë...

I dashur Luan, këtë javë mund të hasni disa pengesa të vogla në ne vendin e punes/zyrë, veçanërisht në pjesën e dytë të javës: Mërkuri në një pozicion të pafavorshëm krijon konflikte dhe tensione me shefat dhe kolegët. Pavarësisht kësaj, megjithatë, do të mund të mbështeteni në mbështetjen e Jupiterit, i cili do t'ju garantojë fitoren në planin afatgjatë. Ditët me fat: e martë, e mërkurë, e enjte. Ditët te keqija: të premten dhe të shtunën.

VIRGJERESHA: Shkëlqyeshëm!

E dashur Virgjëreshë, këtë javë planeti Venus më në fund do të ndalojë së penguari jetën tuaj të dashurisë dhe do të fillojë ta favorizojë atë! Në fakt, duke nisur nga e diela, dashuria do ju buzëqeshë dhe për ju do fillojë një periudhë në të cilën do të jetë e mundur të rregulloni marrëdhëniet me dikë ose të gjeni një ekuilibër të ri në çift. Fusha e punës është gjithashtu me fat, me një Mërkur të këndshëm në krah. Dite e mire: e hënë. Ditë e keqe: e diel.

PESHORJA: Hëna kujdeset për ju!

Peshore të dashura, duke filluar nga e diela do t'ju duhet të përballeni me tranzitin e pafavorshëm të Venusit, i cili në javët në vijim mund t'ju sjellë një kohë të vështirë... Marsi, gjithashtu i pafavorshëm, ju bën të ndiheni të lodhur dhe veçanërisht me gjakftohtësi. Mos u shqetësoni shumë: nga gjysma e dytë e majit do të jetë shumë më mirë! Ndërkohë, shijoni një hënë të bukur me fat të martën, të mërkurën dhe të enjten.

AKREPI: Rroftë Venusi!

Te dashur Akrep, këtë javë planeti Venus do të jetë sërish aktiv në favorin tuaj , i gatshëm t'ju dhurojë një muaj maj të gjithë në emër të dashurisë! Jeta juaj sentimentale do jetë intensive dhe pasionante, ndërsa në jetën tuaj të punës mund të ketë disa vështirësi të vogla, për shkak të kundërshtimit të Mërkurit të cilit - për fat të keq - nga mesi i muajit do t'i bashkohet edhe Jupiteri... Hëna me super fat  të enjten- premten dhe të shtunën.

SHIGJETARI: Në dashuri kthehet qetësia...

I dashur Shigjetar, edhe pak ditë durim dhe – duke filluar nga e diela – planeti Venus nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj! Dhimbjet e dashurisë së periudhës së fundit do të jenë vetëm një kujtim i largët dhe do të mund të gjeni qetësinë tuaj në kontekstin e ndjenjave. Një kënaqësi e madhe do të ketë edhe në punë, e garantuar nga një Jupiter i bukur . Ditë e keqe: e hënë. Dita me fat: e diel.

BRICJAPI: Përballë Venusit...

I dashur Bricjap, fatkeqësisht të dielën Afërdita do të hyjë në kundërshtim me shenjën tuaj ... Për ju do të fillojë një periudhë e vështirë ndjenjash: planeti i dashurisë do të nxjerrë në sipërfaqe tensione dhe pakënaqësi të heshtura prej kohësh në marrëdhënien tuaj... dhe ndoshta ka ardhur vërtet koha për t'u përballur me ta! Pak më shumë durim në punë : nga gjysma e dytë e majit gjithçka do të jetë shumë më mirë!

UJORI: Javë romantike...

I dashur Ujor, deri të dielën mund të mbështeteni në favorin e Venusit : planeti i dashurisë është gati t'ju dhurojë një javë romantike të mrekullueshme. Hëna me fat të martën, të mërkurën dhe të enjten, kur mund të merrni lajme të mira... Hëna në një pozicion të pafavorshëm , megjithatë, mes të premtes dhe të shtunës. Në punë mund të përjetoni një tension te vogel për shkak të kalimit negativ të Mërkurit.

PESQIT: Synoni lart!

Të dashur Peshq, jini të durueshëm edhe për disa ditë - duke filluar nga e diela - Afërdita do t'ju buzëqeshë përsëri! Periudha e fundit nuk ka qenë e lehtë përsa i përket ndjenjave, por së shpejti planeti i dashurisë do t'ju sjellë kënaqësi të madhe. Dhe do të ketë edhe kënaqësi nga pikëpamja profesionale: ju keni Saturnin në shenjën tuaj, Merkurin në favor dhe Jupiteri së shpejti do të vijë në anën tuaj. Synoni lart!

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post