Horoskopi hënor janar 2023: ndizet pasioni!

Hënat e zjarrit (te Dashi, Luani dhe Shigjetari) në fakt do të kenë mundësi të shkëlqyera, por ftesa për moderim është e domosdoshme. Hena e ajrit (te Binjakët, Peshorja dhe Ujori) do të jenë në formë të shkëlqyer dhe mund të nisin një projekt të bukur. Hënat në vështirësi do të jenë më shumë ato të tokës (Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi) për të cilat në vend të kësaj do të ishte i dëshirueshëm një hap vendimtar. Më në fund hënat e ujit (te Gaforrja, Akrepi, Peshqit) do të kërkojnë përgjigje dhe mund të gjejnë atë që kërkojnë.
NËSE KENI HËNËN NË DASH
Në janar do të jetë e vështirë të mbani larg padurimin. Ditë pas dite do të ndjeni një energji të bukur të rritet, por edhe dëshirën për të revolucionarizuar gjithçka që keni mbajtur deri më tani për një mijë arsye. Këshilla ime, megjithatë, është të vazhdoni me kujdes dhe me ndihmën e dikujt që di më shumë se ju. Kërkoni këshilla edhe nëse nuk duhet ta lini veten të ndikoheni shumë. Ndriçimet mund të mbërrijnë pas datës12-të, me Marsin që të rifillojë lëvizjen e tij të drejtpërdrejtë dhe të ndriçojë Hënën tuaj. Një rrugë e mesme duket e nevojshme të paktën derisa të kuptoni potencialin real të një historie ose projekti.
NËSE KENI HËNËN NË DEM
Fillimi i vitit 2023 do të përkojë me fillimin e një rruge ndryshimi të thellë që do të prodhojë rezultate afatgjata: dhe kjo është gjëja e parë që duhet të dini. Favorizohen hapat e fortë por duhet të jeni të kujdesshëm për të lëvizur pa shkaktuar dëme dhe pa debate. Mbi të gjitha duhet të matni fjalët që do të përdorni nga data e 23 janar e tutje, sepse do të dhembin si thika. Prandaj, mund ta gjeni veten të përfshirë në situata që nuk janë shumë të thjeshta. Zgjidhja është të shprehni mendimet tuaja me buzëqeshje pa i imponuar ato me çdo kusht. Dhe kjo do të jetë më e lehtë për ju pas datës 19-të me Merkurin e drejtpërdrejtë. Dhe akoma më shumë nga data 22, me Uranin në shenjën tuaj që do të bëhet sërish aleati juaj.
NËSE KENI HËNËN NË BINJAKËT
Hëna juaj mund të jetë një nga protagonistët e muajit të parë të 2023-shit. Por me një kusht: duhet të ndiqni atë që ndjeni dhe jo atë që vendosni në kokën tuaj sikur të ishte një mantra. Ndonjëherë (jo shpesh, në fakt), ndodh që ju të fiksoheni te njerëzit, ndjesitë dhe evolucionet dhe nuk ndjeni asgjë tjetër. Kjo do t'ju bëjë të humbni fleksibilitetin që ju veçon. Megjithatë, sipas horoskopit të henes te janarit 2023, duhet të jeni më të kujdesshëm. Përpara datës 12 mund të ngurtësoheni dhe të bëheni të padepërtueshëm. Por ditë pas dite, për fat të mirë, qielli duket se i jep vetes disa mundësi të mira. Jini gati për të revolucionarizuar diçka të rëndësishme në të tashmen tuaj.
NËSE KENI HËNËN NË GAFORRE
Zjarri i Jupiterit ndez nevojën për të kthyer gjithçka. Dhe ju duhet t'i premtoni qiellit që të shikojë me kujdes përpara jush, jo prapa ose shumë larg në të ardhmen. Është diçka afër që duhet ndryshuar, ose ndoshta thjesht rishikuar. Por do ta kuptoni duke filluar nga data 12-të me Marsin i cili rifillon lëvizjen e tij të drejtpërdrejtë nga sektori i dymbëdhjetë, që është vendi i transformimit të brendshëm. Duket e sigurt që duhet të lini diçka në fushë, por jam i sigurt se do të gjeni shumë më tepër në kohët në vijim. Nga 21 janari mund të merrni vendime të rëndësishme.
NËSE E KENI HËNËN NË LUAN
Horoskopi henor për janarin 2023 shpall perspektiva të shkëlqyera për Hënën tuaj. Me një kusht: duhet të jeni gati të ndani suksesin tuaj me dikë që mund të jetë shumë i ndryshëm nga ju ose ndoshta të ketë qëllime larg nga tuajat. Dhe megjithëse mund ta bindni veten se mund t'i bëni të gjitha vetëm, që nga data 12 ndjeshmëria juaj do t'ju bëjë të kuptoni se kjo rrugë nuk do t'ju çojë drejt fitores. Kështu që? Kërkoni aleatë dhe luftoni për një qëllim të përbashkët, social dhe jo vetëm personal. Mos harroni, ndër të tjera, se për ju kjo është një betejë jo vetëm për muajin janar, por për të gjithë vitin 2023. Nga data 22, Urani do të mbështesë strategjitë dhe projektet fituese që shpëtojnë dikë, ndoshta veten tuaj por edhe të gjithë planetin.
NËSE E KENI HËNËN NË VIRGJËRESHË
Muaj i mrekullueshëm janar me mundësi të korrjes së një rezultati për të cilin keni punuar muajt e fundit dhe ju ka kushtuar shumë energji. Megjithatë, do t'ju them menjëherë se mund të keni një rezultat shumë të ndryshëm. Kjo sidomos duke filluar nga data 12, me Marsin i cili do të rifillojë rrugën e tij qiellore dhe ndoshta do t'ju detyrojë të përshtateni me rrethanat, të cilat nuk i kishit marrë parasysh. Megjithatë, horoskopi henor për janarin 2023 konfirmon se situata juaj astrale është stimuluese, edhe nëse mund të nevojiten disa kompromise. Gjithçka, megjithatë, në funksion të një pranvere vërtet të kënaqshme si nga perspektiva personale ashtu edhe nga ajo profesionale.
NËSE E KE HËNËN NË PESHORE
Janar të zënë, i dashur. Do të kuptoni se disa çështje në jetën tuaj të tanishme duhet të adresohen, dhe ndoshta të hidhen poshtë nëse jeni të mërzitur. Arritja në këtë pikënisje të re nënkupton një ndryshim të prioriteteve dhe një ngadalësim vendimtar në hapjen tuaj ndaj të tjerëve dhe sakrificën tuaj të zakonshme pasuese. Nga data 12 Marsi i elementit tuaj do t'i japë një energji të bukur Hënës suaj dhe Jupiteri do të vazhdojë t'ju bëjë të kuptoni se cilët njerëz të mbani dhe cilët të largoni. Nga data 21 janar, hëna e re duket se tregon një rilindje personale vendimtare.
NËSE KENI HËNËN NË AKREPI
Vraponi drejt dritës dhe kapërceni pengesat e së tashmes që duken të përbëra nga njerëz dhe përvoja që i keni vlerësuar gabim ose i keni marrë lehtë. Muaji janar mund të përkojë me një rilindje dhe një vendim të guximshëm në lidhje me personin tuaj. Për shembull, ju mund të ndryshoni shtëpinë, punën, pamjen ose qëndrimin tuaj ndaj të tjerëve ose ndaj vetes. E gjithë kjo do të jetë gjithnjë e më shumë një domosdoshmëri dhe nga data 12 edhe një prioritet. Arkivoni atë që nuk funksionon dhe mos i jepni energji një marrëdhënieje që është ndalur ose është rraskapitur. Nga data 21, me hënën e re dhe në rritje ju duhet të kërkoni bazën tuaj, ndoshta duke i dhënë më shumë besim dikujt.
NËSE KENI HËNËN NË SHIGJETARI
Jupiteri i elementit tuaj vrapimi i shpejtë në drejtim të suksesit dhe ndërtimit është një garanci suksesi. Horoskopi juaj hënor për janarin 2023 duket i mbushur me mundësi dhe ide të reja. Për të përfituar sa më shumë nga e gjithë kjo, duhet të përvetësoni një qëndrim të hapur dhe bashkëpunues, duke shmangur kritikat e tepërta. Hëna juaj do të jetë e lumtur të gjejë miq dhe kontakte të reja për projekte ambicioze. Mbani nën kontroll, megjithatë, supozimin dhe pjesën tuaj që merr gjithçka si të mirëqenë pa e vënë veten në provë. Dashuria fillon nga miqësia. Dhe nëse është personi i duhur, në fund të muajit por tashmë nga data 21 e në vazhdim, do ta kuptoni lehtësisht. Afërdita thotë kështu, në një pozicion të shkëlqyer gjatë gjithë muajit.
NËSE KENI HËNËN NË BRICJAPI
Hëna juaj, e mësuar të marrë rezultate me lehtësi të madhe, duhet të ngadalësojë dhe të fokusohet në një projekt, histori ose ndryshim që do të kërkojë vëmendjen tuaj të plotë. Muaji janar është i mbushur me qëllime të mira dhe takime të këndshme për aq kohë sa jeni më të gatshëm të përballeni me njëri-tjetrin. Pjesa e juaja që mbyllet dhe nuk pranon kompromise duhet të vendoset në nje dosje dhe të lihet aty derisa të kuptoni se keni bërë zgjedhje të balancuara. Marsi i cili rifillon garën qiellore nga sektori i gjashtë duket se ju jep një mundësi të mirë profesionale dhe mund ta shfrytëzoni me gëzim.
NËSE E KENI HËNËN NË UJOR
Sipas horoskopit henor të janarit 2023, qielli është i gjithi në anën tuaj. Ju mund të mbështeteni në mbështetjen e shumë planetëve dhe kjo megjithatë – siç e dini është një premtim. Duhet të vendosni pasionin në të: dhe kjo është pengesa e parë që duhet kapërcyer. Ka shumë njerëz që presin një dremitje nga ju, një zhbllokim. Dhe do të jeni në dispozicion për ta bërë këtë vetëm nga data 12 janar me Marsin e drejtpërdrejtë dhe akoma më shumë, nga data 21, me formimin e hënës së re në shenjën tuaj. Rruga për të ndjekur nuk është e lehtë, por duket se rrëzon disa nga siguritë tuaja. Pra, mos e dramatizoni dhe rimendoni të tashmen duke shmangur të njëjtat gabime pa pushim.
NËSE KENI HËNËN NË PESHQIT
Dera që mund të hapet gjerësisht sipas horoskopit tuaj henor për janarin 2023, do t'ju japë një vështrim të shkurtër të një rruge të re dhe të papritur, e cila megjithatë mund të merret vetëm me guxim dhe pak pafytyrësi. Hëna juaj duhet të marrë një qëndrim të ri ndaj të tjerëve, duke filluar me ato letra me vlerë të reja që duhet të kishit ndërtuar vitin e fundit. Vështirësitë do të shkrihen si bora në diell nëse tregoheni të guximshëm dhe ndiqni rrugën që kalon nga instinkti dhe jo më nga frika e zakonshme. Marsi, i cili rifillon drejtimin e tij nga sektori i katërt, ju kërkon të thjeshtoni gjithçka që jetoni duke filluar nga e tashmja.
$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post