3 shenjat e Horoskopit në të cilat posesiviteti dhe xhelozia janë në një nivel tjetër

Posedimi nuk është gjëja më e mirë, megjithatë ka nga ato shenja të zodiakut që kanë një tendencë shtesë për të pretenduar atë që besojnë se është “e tyre”. Ato do t’ju tregojnë në çdo mënyrë, pyetja është se deri në çfarë mase, ju mund ta toleroni atë. Pra, kush janë këto shenja që priren të jenë më posesive dhe lehtësisht xheloze?

DEMI

Demi mund të jetë në krye, pasi ata janë shumë posesiv dhe të vendosur në atë që duan. Shumë e përshkruajnë atë si materialist dhe kjo ndodh sepse ai i do gjërat që i përkasin, diçka që u transmetohet edhe njerëzve me të cilët shoqërohet. Ai është gjithashtu dyshues dhe ka shumë gjasa të bëjë gjithçka për të parandaluar çdo pabesi dhe situatë që do ta bëjë atë xheloz.

GAFORRJA

Gaforrja është edhe më keq kur bëhet fjalë për xhelozinë. Është një shenjë me emocione të forta, e cila kur i “ngjitet dikujt, i ngjitet për mirë”. Gaforrja gjithashtu mund të ketë pasiguri të shumta dhe intensive, gjë që i bën ata të kontrollojnë vazhdimisht partnerin e tyre. Dhe kjo pasi ajo nuk është aspak i kënaqur me idenë se partneri do të dorëzohet dhe do ta lërë në një moment. Gaforrja do përpiqet me kontroll të vazhdueshëm të jetë një hap përpara.

AKREPI

Fjalët si dyshimi, xhelozia, posesiviteti, kontrolli, monitorimi dhe pasiguria mund të jenë padyshim në personalitetin e një Akrepi. Po flasim për një person që dëshiron të jetë në kontroll total dhe nuk mund të përballojë tradhtinë dhe pabesinë. Shanset janë që ai të gjejë një mënyrë për t’u hakmarrë ndaj jush nëse e lëndoni. Shenjë po aq e dyshimtë, e cila vështirë se mund të kontrollojë ndjenjat e xhelozisë dhe posesivitetit.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post