Shenjat e zodiakut me të cilat mund të grindeni lehtësisht

Disa prej tyre, në veçanti, janë të njohur për tipare të veçanta që i bëjnë të dallueshme për një arsye që i bashkon: ato janë ndër shenjat e zodiakut me të cilat mund të grindeni lehtësisht . Uji, ajri, zjarri, toka, secili prej këtyre elementeve përmban një shenjë ose shenja me të cilat të arrihet në një përplasje shpesh duket e pashmangshme. Cilat janë ato dhe pse debati me ta është pothuajse i natyrshëm? Këtu është një përmbledhje argëtuese mbi temën.

DEMI

Të vendosur, këmbëngulës dhe adhurues të mëdhenj të shtëpisë, njerëzit e shenjës astrologjike të Demit janë besueshmëri të personifikuar, por nëse besimi i dhënë nuk vlerësohet, gjërat ndryshojnë! Kokëfortë dhe nervoze që mund të pushtojë, shenja e horoskopit Demi është padyshim një me të cilën mund të debatoni më shpesh. Të vendosur në pozicionet e tyre, njerëzit e Demit vështirë se do ta pranojnë se e kanë gabim dhe diskutimet me ta mund të vazhdojnë për një kohë të gjatë.

AKREPI

“Ju keni lindur gjithmonë në shenjën e gabuar dhe të jeni në botë në mënyrë dinjitoze do të thotë të korrigjoni horoskopin tuaj ditë pas dite”.

Por ky nuk është rasti me Akrepin , ose të paktën, nuk është ashtu siç mendon një Akrep! Të guximshëm, magjepsës dhe intuitivë, të lindurit në shenjën e Akrepit në fakt mëkatojnë një të metë të vogël: arrogancën. Të sigurt për veten e tyre dhe krenarë për karakterin e tyre, gjatë një debati ata do të priren të pranojnë se janë në gabim dhe në një impuls supozimi madje do të jenë gati të nxjerrin në pah strehën e tyre. Kjo është arsyeja pse debati me një Akrep nuk është aspak i rrallë.

LUANI

Dhe nëse luani është mbreti i pyllit, shenja e zodiakut me të njëjtin emër është - dhe ai është shumë krenar dhe i vetëdijshëm për këtë - mbreti i zodiakut. Udhëheqësit natyralë, të pasionuar dhe me inteligjencë të mprehtë, të lindurit e shenjës së Luanit e gjejnë dimensionin e tyre ideal në situata të konfrontimit verbal, atë në të cilin tregojnë me krenari manen e liderit të tyre metaforik. Adhurues të krahasimeve dhe diskutimeve, ata janë veçanërisht tregimtarë dhe janë të prirur ndaj shpërthimeve të zemërimit . Sherret me një shenjë kaq vendimtare dhe centralizuese janë në rendin e ditës!

BINJAKET

Mjeshtra të retorikës, folës të shkëlqyer dhe protagonistë të mëdhenj të bisedave për temat dhe temat më të ndryshme, Binjakët udhëhiqen nga Mërkuri. Çfarë do të thotë kjo? Fakti që Mërkuri ka vendbanimin e tij në shenjën e Binjakëve, kontribuon dhe jo pak në forcimin e aftësive të të folurit dhe dialektike të shenjës. Në thelb, fillimi i një konfrontimi verbal me një Binjak do të thotë të humbasësh në fillim. Për këtë arsye është padyshim një nga shenjat e zodiakut me të cilën mund të debatoni më lehtë.

DASHI

Të sinqertë, të sinqertë, të sinqertë dhe me energji për të kursyer , të lindurit në shenjën e Dashit kanë shumë përparësi, por nëse ka një defekt që i karakterizon, është nervozizmi. Dhe nga ana tjetër, si mund të mos jetë aq e ditur që është një shenjë kardinale e Zjarrit të sunduar nga Marsi, planeti i luftës? Po, Dashi pëlqen të luftojë , pa dyshim! Sipas horoskopi.vip. Ata gjejnë në përballjen verbale forcën e tyre dhe mundësinë për të shprehur plotësisht vendosmërinë e tyre dhe prirjen e natyrshme për konflikte dhe mosmarrëveshje. Si të shmangni përplasjen me ta? Parandalimi i çdo debati, sepse e dini, parandalimi është më i mirë se kurimi dhe pas një lufte me një Dashi, shërimi mund të jetë vërtet i vështirë.

GAFORRJA

A do ta kishit thënë ndonjëherë këtë? Emocionalë, tepër të ndjeshëm , bujarë, Gaforret njihen për mirësinë dhe disponueshmërinë e tyre. Pra, çfarë po bëjnë ata në listën e shenjave të zodiakut për të debatuar më lehtë? E thjeshtë, pas kësaj natyre delikate dhe të butë, mund të fshihen bomba reale me kohë. Të prekur shpesh nga një ndjenjë e lindur dhe e lavdërueshme drejtësie, ata të shenjës së Gaforres mund të vijnë për të mbrojtur veten dhe të tjerët duke shpërthyer në një përzierje emocionesh që arrin të qetësohet me kalimin e kohës. Nuk janë të rralla rastet kur një person i kësaj shenje mund të ndyjë për disa ditë. Sidoqoftë, mos u shqetësoni, nuk duhet shumë për të rivendosur besimin me një Gaforre. Durimi dhe takti janë armët e duhura për ta rikthyer atë.

Shpërthyese, luftarake, elokuente dhe shpesh të afta për të kthyer përmbys një argument, këto shenja të zodiakut tregohen nga yjet si më të prirurat për grindje . Dhe nëse i besoni apo jo horoskopit, disa nga tiparet e karakterit për të cilat kemi folur mund të çojnë vërtet, më shumë se të tjerat, në lindjen e polemikave dhe diskutimeve. Zgjidhja për t'i shmangur ato? Angazhohuni në komunikim efektiv duke shmangur argumentet sterile dhe duke u angazhuar në biseda të qarta, të balancuara dhe me ndërveprim pozitiv. Ose të paktën duke u përpjekur, na thonë yjet!

© Të gjitha të drejtat e rezervuara

$ads={2}


Foto credits: Shutterstock


Post a Comment

Previous Post Next Post