Ja cila është dhuntia juaj fizike bazuar në shenjën tuaj të zodiakut

Të kuptuarit e cilësive tuaja është shumë e rëndësishme sepse duke i vlerësuar këto dhurata mund t'i përdorni ato në favorin tuaj dhe në avantazhin tuaj. Duke e vlerësuar veten, nuk ke asgjë për të humbur, përkundrazi, duhet të fitosh një jetë më të mirë.

DASHI

Dashi është një shenjë shumë me ndikim. I vendosur dhe i orientuar drejt qëllimit kur diçka është në mendjen e tij, askush nuk mund ta ndalojë atë. Është një shenjë shumë e guximshme, nuk e lë veten të frikësohet nga asgjë dhe arrin të kapërcejë të gjitha pengesat që i dalin në rrugën e saj dhe këtë e bën edhe kur ato duken të pakapërcyeshme dhe edhe kur të tjerët në vend të saj heqin dorë. Dhurata e tij fizike janë këmbët e tij . Përveçse ka një pamje të mrekullueshme të këmbëve, Dashi zakonisht ecën në një mënyrë të veçantë, të hijshme dhe të gjithë i kanë zili.

DEMI

Demi është një shenjë shumë e besueshme. Është një shenjë shumë e sigurt në vetvete dhe e di saktësisht se çfarë duhet të bëjë dhe kur ta bëjë pa kërkuar miratimin apo këshillën e askujt. Demi dëshiron një jetë të qetë pa probleme dhe konflikte. Sa i përket dhuratës fizike, vendlindja e Demit ka flokë të bukur që janë gjithmonë perfekt dhe me shkëlqim dhe janë flokët e tij që tërheqin vëmendjen e të tjerëve.

BINJAKET

Binjakët janë një shenjë që thith gjithçka, një pus i pashtershëm njohurish dhe gjithmonë në kërkim të stimujve të rinj që e bëjnë të ndërgjegjshëm për gjithçka që lidhet me botën dhe funksionimin e saj. Binjakët është një person llafazan dhe shumë i zoti në komunikim, për më tepër ai është një person që nuk mërzitet kurrë dhe me të argëtimi është absolut dhe i garantuar. Kjo shenjë ka edhe një dhunti fizike dhe ka të bëjë me këmbëtBurri dhe gruaja e Binjakëve dallohen për këmbët e tyre te bukura, një armë që ata përdorin për të ndezur dëshirën.

GAFORRJA

Gaforrja është një shenjë shumë empatike dhe shumë e ndjeshme. Nuk mund të lidhet emocionalisht me askënd dhe është shenjë qe kujdeset gjithmonë për të dashurit e tij/saj duke e bërë të ndihet e sigurt. Është një shenjë qe di të dëgjojë dhe di të kujdeset për ata që do. Dhurata e tyre fizike ka të bëjë me buzët, kjo shenjë dallohet zakonisht nga buzët që shkelqejne dhe këto buzë kanë aftësinë për të puthur shumë dukshëm.

LUANI

Luani është një shenjë shumë ekscentrike dhe është i gatshëm të bëjë gjithçka për të mbledhur komplimente dhe admirim, kjo shenjë jeton me zë të lartë sepse jeton për të lartësuar audiencën e saj. Kjo shenjë mbledh hitet sepse sjellin duartrokitje ndaj tyre. Dhurata e tij fizike ka të bëjë me sytë, Luani ka sy intensivë dhe një vështrim karizmatik, pavarësisht nga ngjyra e këtyre syve, këto sy hipnotizojne të gjithë ata qe e rrethojne.

VIRGJERESHA

Virgjëresha është një shenjë shumë e zene. Ai/ajo është aq i mbingarkuar dhe i fiksuar pas përsosmërisë, saqë është një person jashtëzakonisht i vështirë për t'u dashuruar. Përsosmëria nuk ekziston dhe ne të gjithë jemi të mrekullueshëm pikërisht për shkak të papërsosmërive tona, por Virgjëresha thjesht nuk mund ta pranojë këtë. Shifra e tij është gjithmonë shumë e lartë, është pothuajse e pamundur të ndihesh i vlerësuar nga kjo shenjë. Dhurata e saj fizike ka të bëjë me tërheqjen, kjo shenjë arrin të tërheqë këdo dhe është shumë magjepsëse.

PESHORJA

Ashtu siç sugjeron simboli që e përfaqëson, te lindurit ne Peshore është gjithmonë në kërkim të vazhdueshëm për ekuilibrin, thelbësor për ta bërë atë të jetojë në një mënyrë harmonike dhe të relaksuar. Peshorja është e pakrahasueshme në këtë, nëse do të hynte në një vend ku të gjithë po debatojnë me njëri-tjetrin është e vetmja shenjë e aftë për të rivendosur paqen në pak sekonda duke përdorur fjalë magjike. Sa i përket dhuratës së tij/saj fizike, ai gjithashtu ka këmbë fantastike të forta, të bukura, asimetrike që janë vërtet unike.

AKREPI

Akrepi është shenja më misterioze e Zodiakut. Një shenjë e errët që tenton të mos tregojë të gjithë veten. Akrepat kanë aftësinë për ta jetuar jetën me pasion dhe janë të vetëdijshëm për pasigurinë e jetës, ndaj shijojnë çdo moment të mundshëm. Dhurata e tyre fizike ka të bëjë me te pasmet, zakonisht është krejtësisht e tonifikuar mire dhe tërheq miliona shikime.

SHIGJETARI

Këtë herë jemi përballur me shenjën më pozitive të Zodiakut që ka një aftësi të jashtëzakonshme për të qëndruar gjithmonë optimiste. Është një shenjë që infekton me energjinë dhe dëshirën e saj për aventura. Shigjetarit i pëlqen të ndajë përvojat e tij/saj me të tjerët. Sa i përket dhuntisë së tij/saj fizike, askush nuk di të veshë rroba te bukura si shigjetari, kane një fizik që i jepet vetes për të përmirësuar çdo veshje.

BRICJAPI

Bricjapi, nga ana tjetër, është shenja më punëtore e Zodiakut, në fakt ai gëzon një reputacion të shkëlqyer në një nivel profesional, ku është gjithmonë i drejtë dhe i përgjegjshëm. Sa i përket fizikut, ai ka duar të lakmueshme, ato janë gjithmonë të këndshme të buta dhe të bukura.

UJORI

Njerëzit e lindur nën shenjën e Ujorit janë të pavarur, të lirë dhe rebelëAta kurrë nuk lejojnë askënd t'u thotë se çfarë të bëjnë dhe si ta bëjnë atë dhe qëndrojnë larg nga të gjithë njerëzit që përpiqen t'i shtypin në një farë mënyre. Ata janë njerëz origjinalë, unikë, pothuajse të pakuptueshëm por aspak egoistë. Ndërsa dhuntia e tyre fizike është barku i skalitur dhe eshtë pika e fortë e Ujorit. Tregojnë dhe te pasme shumë tërheqëse dhe një kërthizë shumë të bukur.

PESHQIT

Shenja më e ndjeshme dhe më ëndërrimtare e të gjithë zodiakut. Të lindurit e Peshqve lundrojnë gjithmonë në një dimension tjetër dhe janë njerëz shumë kreativë, dhuntia fizike e peshqve është qafa, ata kanë një qafë gjithmonë proporcionale dhe të bukur që tërheq shikimet dhe puthjet.

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post