Arratisje dashurie: 12 destinacione ëndrrash, një për secilën shenjë të zodiakut

Rizbuloni pasionin tuaj duke udhëtuar! Mësoni të dëgjoni nevojat e partnerit tuaj (ose tuaj) duke u mbështetur te yjet dhe zbuloni arratisjen e përsosur romantike për ju. 

DASHI: MARRAKESH 

Dashi është një nga shenjat më të zjarrta dhe magjepsëse të Zodiakut. Në kërkim të vazhdueshëm për aventura dhe sfida të reja, edhe në dashuri dashi dëshiron të testohet. Një joshëse e madhe, dashi pelqen karakteret e forta që janë të vështira për t'u pushtuar. Për të mahnitur një Dashi, Sipas Horoskopi.vip destinacioni i përsosur është Marrakesh! Një qytet magjik, plot histori dhe sharm, i cili do të testojë mirëkuptimin dhe bashkëpunimin tuaj. 

DEMI: KODRAT TOSKANE (TOSCANA)

Demi është një shenjë besnike dhe e dashur. Shumë e lidhur me familjen dhe vendin e tij të lindjes, Demit i pëlqen të ndajë shijet dhe kënaqësitë më të bukura të traditës së një vendi. Romantik dhe pasionant, Demi do ta lërë veten të pushtohet edhe nga destinacionet më të thjeshta dhe më të lehta për t'u arritur. Kodrat toskane, të tilla si Val d'Orcia ose Maremma toscana, do të jenë arratisja juaj romantike e ëndrrave!

BINJAKET: LONDËR

Binjakët, intelektualët kureshtarë, duan të udhëtojnë për kënaqësinë e zbulimit dhe dijes. Të lindurit në këtë shenjë pëlqejnë qytetet ku takohen tradita dhe inovacioni. Qytete kozmopolite si Londra: plot muze, histori dhe kultura të ndryshme që ndërthuren. Sillni partnerin tuaj Binjakët në Londër dhe nuk do të mërziteni asnjë ditë!

GAFORRJA: NAPOLI dhe Ishujt e saj

Për të lindurit në shenjën e Gaforres, Napoli është si një shtëpi e dytë. Mirëpritës, i ngrohtë dhe bujar; Një arratisje në këtë qytet është ajo që duhet për të bërë të lumtur një gaforre. Njerëzit e kesaj shenje janë gjithashtu shumë empatikë dhe të ndjeshëm. Shpesh të prirur ndaj dramës, në Napoli ata do të gjejnë kuzhinën e diellit, detit dhe mesdheut: çfarë u nevojitet për të rifituar besimin dhe mendjelehtësinë në marrëdhënien e tyre!

LUANI: BARCELONA

Gjithmonë plot energji, ekstravagante dhe madje pak mendjemadhe... Të  përballesh me një Luan nuk është aspak e lehtë!. Ata janë shpirtra të lirë që nuk u pëlqen të kalojnë kohë në shtëpi, por, përkundrazi, të qenit pranë njerëzve dhe të argëtohen është ajo që i bën ata kaq intrigues dhe të dëshiruar!. Sillni luanin tuaj në Barcelonë! Qyteti romantik dhe i ri që nuk fle kurrë!. Do të jetë një arratisje e paharrueshme!

VIRGJERESHA: HOTELE WELLNESS në Zvicër!

Qendrat e Wellness, Spas dhe hotelet Wellness në malet e mrekullueshme zvicerane. Larg kaosit, rreziqeve dhe stresit... këtu Virgjëreshat mund të harrojnë kërkimin e tyre (ndonjëherë maniakal) për kontroll dhe përsosmëri mbi gjithçka. Shpeshherë shumë të zënë me organizimin e pushimeve të tyre për të shmangur çdo lloj ngjarjeje të papritur, me këtë rast Virgjëreshave nuk do t'u duhet të bëjnë asgjë veçse ta lënë veten të përkëdhelen dhe të dashurohen!

PESHORJA: PARIS

Peshorja është një nga shenjat më romantike të Zodiakut. Parisi nuk është vetëm qyteti më romantik në botë, por është gjithashtu një qytet që fiton zemrat dhe magjeps sytë e shikuesit. Të lindurit në shenjën e Peshores janë të pajisur me një shije të madhe estetike, dashamirës të vërtetë të së bukurës dhe për këtë mbeten të magjepsur dhe të hutuar nga bukuria, eleganca dhe klasi i Parisit. 

AKREPI: PRAGË

Praga është si Akrepi: misterioze, tërheqëse dhe sensuale. Një qytet plot stimuj, muzikë dhe ambiente të bukura të mbushura ku mund të zhyteni në intimitet për të folur dhe dëgjuar muzikë të mirë. 

SHIGJETARI: ATHINË

Shigjetarët duan të ndajnë njohuritë me partnerin e tyre. Athina e pasur me histori dhe tradita, do të jetë ikja perfekte për të pushtuar të lindurit e kësaj shenje. Shigjetarët janë solar dhe të gjallë: në Athinë do të gjejnë të gjithë diellin dhe jetën e natës që duan!

BRICJAPI: TOKIO

Qytet ambicioz, ashtu si ata! Në jetë, si dhe në dashuri, Bricjapët duan të ëndërrojnë të mëdha. Bricjapët në krah të tyre kërkojnë njerëz të gatshëm dhe të vendosur që nuk kanë frikë të shtyjnë veten përtej zonës së tyre të rehatisë.

UJORI: AMSTERDAM

Ujori është një person largpamës dhe shumë mendjehapur! Në Amsterdam, Ujori do të jetë në gjendje të ndihet i lirë të shprehë veten dhe dashurinë e tij 100%. Do të jetë një aventurë kushtuar muzikës, artit dhe relaksimit të livadheve dhe përrenjve!

PESHQIT: ROMA

Qyteti i njerëzve romantikë që duan të ëndërrojnë! Një arratisje në Romë duhet të konsiderohet e detyrueshme për ata që kanë lindur nën këtë shenjë. Pushimi juaj romantik do të jetë si një histori në librat e historisë: pasioni dhe erosi mund të gjenden në Romë!

$ads={2}Post a Comment

Previous Post Next Post