Superhëna e plotë në Bricjap e 13 korrikut 2022 ndikon në horoskopin e të gjitha shenjave duke sjellë pasuri dhe stabilitet

Hëna e Plotë përfaqëson një fazë në të cilën përforcohen të gjitha energjitë që përbëjnë fushën energjetike të Botës. Nga baticat e deri tek rritja e bimëve dhe e flokëve, gjithçka nxit. Është nga kohët më arkaike që njeriu e njeh këtë potencial në Hënën e Plotë, edhe duke vëzhguar sjelljen e natyrës përreth. Tek gratë në moshë të lindjes dhe veçanërisht të lidhura me ritmet e Kozmosit , kjo fazë korrespondon me atë të fertilitetit. Por nxitja krijuese e Hënës nuk është e kufizuar në atë që është organike.

Është e mundur t'i referohemi shpirtit, si dhe planit material dhe financiar, mbi të gjitha, nëse sateliti ynë magjik arrin plotësinë e tij në yjësinë e Bricjapit. Kjo është arsyeja pse Super Hëna e Plotë në Bricjap është bartëse e bollëkut dhe stabilitetit afatgjatë dhe si ndikon në të gjitha shenjat nga pikëpamja ekonomike. Arketipi i Bricjapit në fakt lidhet drejtpërdrejt me planetin Saturn dhe me perëndinë greke Chronos, mjeshtër i kohës. Ajo që ndodh në këtë Hënë mishëron me besnikëri tiparet karakteristike të kësaj shenje në dukje të ngurtë dhe dimërore, e cila megjithatë rezervon shumë surpriza.

Bricjapi është një shenjë serioze dhe e kujdesshme, por duke qenë i ankoruar thellë në tokë, ai i do kënaqësitë e jetës. Prandaj, ai nuk e përçmon pasurinë, të ndërtuar me durim dhe punë të mundimshme.

Është shenjë se mbi të gjitha ai di të ndërtojë perandori të qëndrueshme. Me këtë qëndrim ai do të ndikojë në të gjithë qiellin.

Ja pse superhëna e plotë në Bricjap e 13 korrikut 2022 ndikon në horoskopin e të gjitha shenjave duke sjellë pasuri dhe stabilitet

DASHI: Për Dashin, kjo Hënë do të jetë veçanërisht e rëndësishme. Do të ketë situata financiare që do të duhet të rivlerësohen me kujdes, në mënyrë që të përballojnë rezultatet e pritura. Hëna e Plotë në Bricjap do t'i japë Dashit një durim që zakonisht i mungon dhe shumë këmbëngulje. Është e mundur që një situatë pune tashmë e ndenjur të mbyllet në favor të mundësive më joshëse.

DEMI: Demi po përjeton një moment interesant plot mundësi dhe ide fituese. Do ketë lajme të mira, me takime të frytshme dhe situata pune që do zhbllokojnë. Është koha për t'u larguar nga modelet e kaluara, të cilat nuk i përkasin më. 

BINJAKËT: Binjakët e fillojnë korrikun me çështje të mëdha ekonomike, të cilat mund të ndezin diskutime. Ftohtësia dhe autoriteti i Bricjapit, megjithatë, mund t'i bëjë ata të fitojnë nga çdo polemikë. 

GAFORRJA: Gaforrja rreth ditës së 13-të do të dëshirojë të mbyllet me të shkuarën, edhe në fushën profesionale. Dhe do të jetë mirë që ta bëjë këtë, në mënyrë që të projektohet menjëherë në projekte të reja dhe fitimprurëse.

LUANI: Luani do të jetë në gjendje të kapërcejë nervozizmin dhe të konsolidojë çështjet e paqëndrueshme ekonomike, edhe duke marrë kontrata më të mira. 

VIRGJËRESHA: Virgjëresha, e etur për risi, do të jetë në gjendje të përfitojë nga njohuritë e reja që do ta çojnë atë në rrugë të tjera profesionale. 

PESHORJA: Peshorja do të ketë një mënyrë për të marrë përgjegjësi, edhe me akses në avancimin në karrierë. 

AKREPI: Për Akrepin do të jetë një muaj i paqëndrueshëm emocionalisht, por financiarisht i mirë, veçanërisht pas datës 15.

SHIGJETARI: Shigjetarët do të kenë mundësinë e tyre të madhe për të rivlerësuar jetën e tyre të përditshme dhe për të pasuruar projektet e tyre me konkretitet. 

BRICJAPI, nuk ka nevojë të thuhet, me këtë Hënë do të puthet fjalë për fjalë nga Fati. 

UJORI: Ujoret do i bejne te frytshme idete e tyre dhe do mund te bejne shume para. 

PESHQIT: Peshqit do të jetojnë të shkujdesur falë fitimeve të reja, të cilat heqin disa teka dhe korrigjojnë borxhet e vjetra.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post