Horoskopi javor 9 - 15 Maj 2022

DASHI: Vota 7-të . 

Horoskopi i javës zbulon një fillim në rritje, me kulmin pozitiv ditën e mërkurë. Disa pasiguri në familje gjatë fundjavës, ndoshta për shkak të problemeve për t'u zgjidhur mes prindërve dhe fëmijëve. Periudha në ditët e mbetura është më e qetë, sigurisht e lehtë për të mbajtur nën kontroll vrullësinë, dhe  lodhjen. Nëse jeni ende beqarë dhe po kërkoni dikë, do keni plotësim të dëshirave. Në planin financiar do mbështeteni mjaft nga yjet. Bëni ato shpenzime që keni menduar sepse gjendja do jetë e mirë. Shëndeti nuk do jetë i keq. Përveç një nervoziteti të sjellë nga Urani, në përgjithësi do jeni në formë të shkëlqyer. Venusi do iu mbrojë edhe nga sëmundjet që po qarkullojnë. Puna do ecë goxha më mirë.

Renditja:

• dita me fat: e mërkurë 11 maj;
• ★★★★★ E martë 10 (Jupiteri në shenjë) dhe e enjte 12;
• ★★★★ e hënë 9 dhe e premte 13;
• ★★★ E shtunë 14 maj;
• ★★ E diel 15 maj.

DEMI: Vota 5-së

Në buxhet një javë jo shumë pozitive , e qeverisur nga një tabelë astrale sigurisht jo e njëanshme. Le të themi se në tërësi do t'ju duhet të "hapni sytë" në pjesën fillestare dhe të fundit të javës, ndërkohë të përpiqeni të përfitoni nga ditët pozitive duke parë renditjen më poshtë. Ju beqarët do kaloni momente mjaft delikate, por në fund keni për të gjetur personin që do ju përshtatet në çdo pikë. Sipas Horoskopit.vip buxheti nuk do jetë në gjendjen më të mire të mundshme. Mos bëni gabim të jepni para hua sepse do ju duhen për vete. Shëndeti do ketë shqetësime. Mund të jeni nervozë, mund të keni dhimbje muskujsh dhe probleme me gjumin.

Renditja:

• ★★★★★ E hënë 9 maj;
• ★★★★ E martë 10, e shtunë 14 dhe e diel 15;
• ★★★ E enjte 12 dhe e Premte 13;
• ★★ E mërkurë 11 maj.

BINJAKËT: Vota 6 -të .

Shtatë ditët e ardhshme duken mjaft të mira, veçanërisht në fund të periudhës javore. Një shënim i vogël për të hënën dhe të martën, ditët e vetme në të cilat duhet të lini mënjanë nxitimin dhe dëshirën për ta tepruar me shakatë me miqtë dhe familjen.

Sidoqoftë, nuk jeni të bindur të vazhdoni një lloj pune që po bëni ose jeni duke pritur për një detyrë në ngritje. Nëse jeni në një lidhje do kaloni një javë shumë pasiononte dhe me dëshira pak ekstreme. Nëse ju japin kënaqësi mos e privoni veten. Do keni shumë imagjinatë. Ju beqarët do keni një javë të mbushur plot me takime. Mund të mos ketë dashuri të vërtetë, por shumë aventura të këndshme. Me paratë duhet të tregoheni të matur. Mos jepni hua sepse do mbeteni edhe për vete keq. Shëndeti nuk do jetë dhe aq i mirë. Do jeni në ankth ditën e martë. Por gjithsesi le të bëjmë një bilanc të situatës suaj të yjeve më poshtë.

Renditja:

• Dita me fat e premte 13 maj;
• ★★★★★ E shtune 14 dhe e diel 15;
• ★★★★ E mërkurë 11 dhe e enjte 12;
• ★★★ E hënë 9 maj;
• ★★ E martë 10 maj.

GAFORRJA: Vota 6-të . 

Horoskopi i javës e sheh periudhën të gjithë ose pothuajse të shënuar në mjaftueshmëri. Megjithatë, shtatë ditët e ardhshme nuk do të mungojnë të rezervojnë disa surpriza të këndshme, veçanërisht të martën dhe të dielën, të vetmet ditë me pesë yje. Le të përpiqemi t'u japim fjalën parashikimeve të shprehura nga yjet e përditshme. Nëse jeni në një lidhje nuk duhet të shqetësoheni aspak sepse planetët do mendojnë për gjithçka. Marrëdhënia me partnerin ka për të qenë e mrekullueshme. Ju beqarët do afroheni akoma më shumë me disa persona që keni pëlqyer prej kohesh dhe do siguroheni se ata janë të duhurit apo jo.

Renditja:

• ★★★★★ E martë 10 dhe e diel 15;
• ★★★★ e hënë 9, e mërkurë 11 dhe e shtuna 14;
• ★★★ E enjte 12 maj;
• ★★ E premte 13 maj.

LUANI: votoni 6-të . 

Jo shumë keq periudha e ardhshme në analizë. Të vlerësuara nga horoskopi me një pozitivitet mesatar, ditët më të pëlqyeshme për ju do të jenë ato të fillimit dhe të fundit të Javës, duke lënë jashtë pjesën qendrore të prekur nga ngjarje jo shumë të favorshme. Periudha e mirë për shitje apo edhe për kontrata apo marrëveshje të reja pune ose jo, shpenzime shtëpie deri në verë. Nëse jeni në një lidhje dhe partneri është autoritar do e keni paksa më të vështirë, por jo të pamundur. Mos u dorëzoni asnjë çast. Ju beqarët do keni gjithë kohës njohje të reja, por takimi vendimtar do ndodhë ditën e premte.

Renditja:

• Dita me fat e diel 15 maj;
• ★★★★★ E premte 13 dhe e shtunë 14;
• ★★★★ E hënë 9 dhe e enjte 12;
• ★★★ E mërkurë 11 maj;
• ★★ E martë 10 maj.

$ads={1}

VIRGJËRESHA: Vota 9-të . 

Horoskopi për javën 9-15 maj tregon se ditët në vazhdim janë më se të mira. Përveç atyre të së shtunës dhe të dielës, të vlerësuara si jo shumë pozitive, ato të mbetura nëse gërmohen mirë nuk do të dështojnë të japin kënaqësi të mira. Le të përpiqemi t'i japim vlerë ditëve në vijim. Deri të premten çdo ditë do të jetë me fat! Ju beqarët duhet të shihni rreth e rrotull kudo që të shkoni sepse personat interesant mund të shfaqen papritur nga e hëna deri të premten.

Renditja:

• Dita me fat e martë 10 maj (hëna në shenjë);
• ★★★★★ e hënë 9, e mërkurë 11 dhe e enjte 12;
• ★★★★ E premte 13 maj;
• ★★★ E shtunë 14 maj;
• ★★ E diel 15 maj.

PESHORJA: Vota 10 . 

Javë e madhe . E enjtja do të jetë një ditë e përkryer për t'iu përkushtuar projekteve që kërkojnë përqendrim dhe pasqyrë: në fakt do të jeni të talentuar me një intuitë të madhe.

Për t'i bërë ato funksionale, veproni ndërmjet mëngjesit të së martës dhe të enjtes, kur Hëna në shenjën tuaj do të nxjerrë në pah anën tuaj më agresive dhe iniciative. Deri të shtunën pasdite, pra, do të kujdeseni për përgatitjen e metodës që mund t'ju lejojë të zhvilloni idetë tuaja në mënyrë konkrete. Të dielën (me meritë) do të argëtoheni.

Renditja:

• Dita me fat e enjte 12 maj (hëna në shenjë);
• ★★★★★ E mërkurë 11, e premte 13, e shtune 14;
• ★★★★ E hënë 9, e martë 10, e diel 15.

♏ AKREPI: klasa 10-të . 

Mbi të gjitha, java juaj do të jetë një përgatitje e gjatë për ardhjen e Hënës në shenjën tuaj. Periudhë intensive dhe kërkuese që do të përjetojë shkëlqimin e saj maksimal të shtunën dhe të dielën. Do të pajiseni falë energjive të mëdha logjike dhe materiale që Dielli, Mërkuri dhe Plutoni do të transmetojnë ditët e mëparshme, me ide dhe zgjidhje të afta për t'i hapur rrugën planetit të kuq (dhe energjisë së tij të madhe). Më pas, nga fundjava, Marsi do të ndihet me nxitim, me nevojën për të vënë gjithmonë në lojë pasionet, ndjenjat dhe nevojat tuaja të së tashmes. Së fundi, të dielën, përfitoni sa më shumë nga miqësia e hënës së plotë për t'i dhënë vetes një ditë të krijuar vetëm dhe vetëm me gjëra të bukura, të lehta dhe argëtuese. Ti e meriton.

Renditja:

• Dita me fat e shtunë 14 maj (hëna në shenjë);
• ★★★★★ E enjte 12, e premte 13, e diel 15;
• ★★★★ e hënë 9, e mërkurë 11;
• ★★★ E martë 10 maj.

♐ SHIGJETARI: Vota 6-të.

Edhe pse në këtë periudhë ndiheni mjaft praktik, luftarak dhe të vendosur, të enjten Saturni mund të komplikojë ndjeshëm marrëdhënien tuaj me punën ose me detyrat tipike të periudhës. Me pak fjalë, është më mirë të mbani nën kontroll fjalët dhe gjuhën, sepse yjet do të kërkojnë pak kujdes nga ju. Në disa raste, do ta gjeni veten duke u përballur me njerëz shumë aktivë, plot energji, të aftë për t'u përfshirë vërtet në çdo çështje: me pak fjalë, mund t'ju duhet të bëni kujdes nga dikush që do të ketë më  shumë energji se ju.

Në botën e dashurisë, diçka do të fillojë të lëvizë dhe zgjidhja e një problemi në marshonin tuaj  ka të ngjarë të rregullohet.

Renditja:

• ★★★★★ E hënë 9, e shtunë 14;
• ★★★★ E martë 10, e premte 13, e diel 15;
• ★★★ E mërkurë 11 maj;
• ★★ E enjte 12 maj 2022.

♑ BRICJAPI: Vota 8-të . 

Disi yjet do t'ju ndihmojnë të komunikoni me kë apo çfarë ju pëlqen më shumë që ju kënaqeni. Ose, më thjesht, gjithmonë do të dini se si të gjeni mënyra për ta bërë të lehtë marrëdhënien tuaj me ata që doni. Do të ndodhë edhe të martën, kur Hëna të largohet nga Luani, duke ulur paksa tonin emocional. Dhe pastaj të enjten, kur Mërkuri do t'ju përshëndesë me idetë e tij tani më pak të shpeshta dhe brilante. Do të përgjigjeni me buzëqeshje, duke u kujdesur që të mbani gjithmonë lart tonin gjatë javës. Deri të dielën, kur treshja e Hënës në Akrep do t'ju çojë në planetin e energjisë, të fortë dhe të ngarkuar për të përballuar një javë që premton të jetë shumë shumë e mirë.

Renditja:

• Dita me fat e hënë 9 maj;
• ★★★★★ E martë 10, e mërkurë 11;
• ★★★★ E enjte 12, e diel 15;
• ★★★ E premte 13 maj;
• ★★ E shtunë 14 maj 2022.

UJORI: Vota 6-të . 

Këtë javë nuk keni pse të futeni në polemika të panevojshme. Mund të organizoheni, por duhet të parashikoni edhe një diferencë të papritur. Lidhjet që kanë lindur tani janë të vështira për t'u menaxhuar, mos bëni zgjedhje impulsive në dashuri. Në vend të kësaj, favorizohen studentët dhe të gjithë njerëzit që duhet të përballen me teste shkollore. Nëse jeni duke kërkuar një lidhje, mund të shikoni përreth dhe të sepse kjo javë ka shumë mundësi të bëheni çift.

Për çiftet që tashmë janë të konsoliduar me njëri-tjetrin, ngjarjet e bukura do të ndodhin në ditët në vijim. Mos i shtyni zgjedhjet e rëndësishme. Sepse do të rikuperohen në këto ditë. Nëse jeni ndjerë pak i shtyrë në muajt e fundit, tani mund ta kompensoni më javën që vjen

Renditja:

• ★★★★★ E hënë 9, e martë 10;
• ★★★★ E mërkurë 11, e enjte 12, e premte 13;
• ★★★ E diela 15 maj;
• ★★ E shtunë 145 maj 2022.

PESHQIT: Vota 6-të . 

Ka shumë mundësi për të pasur situata të mira, kushtojini vëmendje çështjeve që mund të dalin gjatë javës, dhe çështjeve që kanë mbetur pezull. Periudha është gjithashtu e mirë për martesë, bashkëjetesë apo takime të rëndësishme për jetën. Ju nuk duhet të nënvlerësoni mundësitë e reja - kjo është një javë mjaft intriguese për të bërë miq ose për të nxitur kontakte të reja. Periudha e paqëndrueshme duket se ka kaluar vërtet dhe një lajm i mirë mund të vijë së shpejti. Nëse keni probleme financiare, mund të bëni një pushim nga punët, gjë që është e dobishme për të reflektuar. Dikush, nga ana tjetër, do të përjetojë pak lodhje ose monotoni. Për beqarët, nuk këshillohet të mendojnë se vetëm është më mirë.

Renditja:

• ★★★★★ E enjte 12, e diel 15;
• ★★★★ E Mërkure 11, E Premte 13, E Shtune 14;
• ★★★ E martë 10 maj;
• ★★ E hënë, 9 maj 2022.

Post a Comment

Previous Post Next Post