Horoskopi javor 23-29 maj 2022

Horoskopi javor 23-29 maj 2022: Marsi hyn tek Dashi, Merkuri dhe Venusi tek Demi!

Këtë javë planeti Mars do të hyjë në shenjën e Dashit, ndërsa planeti Venus dhe planeti Mërkuri do të hyjnë në atë të Demit... Po ju, çfarë shenje jeni? Zbuloni me ne se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!

DASHI: Mirë se erdhe, Mars!

Dash i dashur, këtë javë festoni hyrjen në shenjën tuaj të planetit Mars , planetit par excellence të Dashit! Në periudhën e ardhshme do të jetë e pamundur të ndaloni apo edhe të guxoni t'ju kundërshtoni: karizma dhe vullneti juaj do të ngrihen lart! Afërdita qëndron në lidhje deri të premten, duke ju dhuruar emocione të bukura në sferën sentimentale. Ditë super-fat të mërkurën dhe të enjten! Ju beqarët do jeni pafund joshës dhe tërheqës prandaj do e gjeni edhe personin që do iu përshtatet me tepër. Shumë gjera do ndryshojnë për ju duke filluar nga dita e mërkurë. Në planin financiar do jeni më me fat se kurrë më parë, prandaj gjendja do përmirësohet tej mase. Shëndeti mund të ketë shqetësime të vogla ditët e para, por situata do përmirësohet menjëherë. Në pune do ketë ndryshime rrënjësore, kështu që bëhuni gati. Edhe të papunët do marrin lajme pozitive.

DEMI: Mirësevini, Mërkuri dhe Venusi!

Të dashur Dem, këtë javë do të shihni hyrjen në shenjën tuaj të dy planetëve , Venusit dhe Mërkurit, të cilët në periudhën e ardhshme do t'ju japin gëzime të mëdha dhe kënaqësi të mëdha, si në sferën profesionale ashtu edhe në atë emocionale. Për më tepër, mes të premtes dhe të dielës, hëna do të qëndrojë gjithashtu në shenjën tuaj , e gatshme për t'ju garantuar një fundjavë pa dyshim me fat. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mos u shqetësoni. Për beqarët, së shpejti mund të lindin dashuri të reja...

BINJAKËT: Marsi është me ju!

Të dashur Binjakë, këtë javë - duke filluar nga e marta - planeti Mars do të pushojë së vozituri kundër jush dhe do të fillojë të veprojë në favorin tuaj, i gatshëm për t'ju dhënë shumë energji, grintë dhe forcë fizike në javët në vijim. Mërkuri braktis shenjën tuaj për t'u zhvendosur tek Demi, por do të ketë mundësi të mira: tani që Jupiteri është kthyer në anën tuaj , do të lulëzojnë mundësi interesante për punë. Kjo do jetë me të vërtetë një javë fantastike dhe e mbushur me alegri. Ju që jeni në një lidhje mund të vendosni edhe data për fejesa, martesa apo edhe zgjerim në familjeje. Më e rëndësishmja është që do përjetoni emocione pozitive. Ju beqarët që nuk besoni në dashuri me shikim të parë, këtë javë do surprizoheni pa masë.

GAFORRJA: një psherëtimë lehtësimi!

E dashur Gaforre, këtë javë më në fund dhimbjet tuaja të dashurisë do të marrin fund ! Duke filluar nga e shtuna, planeti Afërdita do të kalojë në shenjën “mik” të Demit, gati për t’ju ​​dhuruar emocione të bukura dhe – për beqarët – takime për t’u mbajtur mend. Fundjavë me fat në përgjithësi, me një hënë të bukur gati për të ndriçuar në favorin tuaj. Marsi, për fat të keq, do të marrë një pozicion të pafavorshëm dhe mund t'ju sjellë pak stres. Ka mundësi që nga mesi i javës të bini kokë e këmbë në dashuri me disa persona dhe mund të ndërmerrni hapa të mëdha. Financat do jenë të begata. Edhe gjendja shëndetësore do të jetë shumë e mirë dhe do ndiheni energjikë. Në punë do jeni të përgjegjshëm dhe nuk do bëni gabime aspak.

LUANI: fitorja do të jetë e juaja!

I dashur Luan, fatkeqësisht këtë javë si planeti Venus ashtu edhe planeti Mërkuri do të zënë një pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj: në javët në vijim mund të përjetoni momente tensioni , si në shtëpi ashtu edhe në zyrë. Sidoqoftë, mos u shqetësoni shumë: mbani mend se Jupiteri më në fund do të kthehet në anën tuaj dhe fitorja përfundimtare do të jetë e juaja! Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat, ato të së mërkurës dhe të enjtes. Ndërsa ju beqarët gjithashtu do mbështeteni nga yjet dhe do afroheni më tepër me personin që keni rënë kokë e këmbë në dashuri. Financat në përgjithësi do jenë të stabilizuara megjithatë nuk duhet të rrezikoni shumë duke shpenzuar shuma marramendëse. 

VIRGJËRESHA: lajm i mirë!

E dashur Virgjëreshë, më në fund këtë javë planeti Mars nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj! Pas ca kohësh do të ndjeni një lulëzim të mirë energjie në ju dhe pak nga pak do të rikthehet edhe shpirti proaktiv dhe dëshira për të bërë. Afërdita dhe Mërkuri gjithashtu kthehen për t'ju buzëqeshur këtë javë, të gatshëm për t'ju dhënë kënaqësi të mëdha në punë dhe emocione për t'u mbajtur mend në kontekstin e ndjenjave. Ju beqarët do keni një javë të zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Do ju duhet të prisni ende disa kohë për të bërë ndryshime.

PESHORJA: lajme të mira dhe të këqija...

Të dashur Peshore, lajme të mira dhe të këqija ju presin këtë javë .E mira është se - duke filluar nga e shtuna - planeti Afërdita nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj: në javët e ardhshme, të paktën në planin emocional, do të përjetoni një rikuperim të mirë pas një periudhe të vendosur të tensionuar. Lajmi i keq është se planeti Mars do të jetë në opozitë: përgatituni të ndjeni pak më shumë stres. Për ju beqarët gjithçka do varet nga sjellja juaj. Po u treguan të hapur dhe po nuk kërkuat perfeksionin keni për ta gjetur personin e duhur. Gjendja e financave do konsolidohet tej mase. Do jeni më të qetë kur të shpenzoni. As shëndeti nuk do ketë shqetësime, përkundrazi do jeni energjikë dhe plot imunitet. 

AKREPI: Afërdita dhe Mërkuri në kundërshtim…

I dashur Akrep, fatkeqësisht kjo javë është planeti Venus ashtu edhe planeti Mërkur do të vijnë në kundërshtim me shenjën tuaj këtë javë. Një periudhë mjaft e tensionuar po ju hapet si nga pikëpamja profesionale ashtu edhe nga ajo sentimentale. Ditët e së premtes, të shtunës dhe të dielës – në të cilat edhe hëna do të jetë përballë – do të jenë veçanërisht delikate: kini kujdes të mos thoni gjëra për të cilat mund të pendoheni dhe të mos merrni vendime të nxituara. Edhe Shëndeti për fat të keq nuk do jetë i mirë. Do keni dhimbje grykësh, dhimbje koke dhe do jeni pa fuqi. Bëni vizita tek mjeku dhe merrni kura vitaminash. 

SHIGJETARI - një energji e bukur!

I dashur Shigjetar, këtë javë planeti Mërkur më në fund do të pushojë së qeni në opozitë me shenjën tuaj: duke filluar nga e hëna do të mund të ndjeni më pak stres në vendin e punës dhe një situatë komplekse mund të zhbllokohet. Ditët më me fat të javës do të jenë ato të së mërkurës dhe të enjtes, me një hënë të bukur të favorshme. Edhe Marsi kthehet në anën tuaj dhe ju jep një energji të këndshme. Vetëm ju beqarët do jeni të ndjeshëm dhe ka rrezik të bini pre e çdokujt që do iu joshë. Kujdes me hapat sepse më pas nuk do ketë më kthim mbrapa

BRICJAPI: Marsi i pafavorshëm ...

I dashur Bricjap, këtë javë planeti Venus dhe planeti Mërkur do të rikthehen në favor të shenjës suaj, të gatshëm për t'ju dhënë lajme të mira në periudhën e ardhshme për sa i përket punës dhe pak më shumë qetësi në fushën e ndjenjave. Në vend të kësaj, kushtojini vëmendje planetit Mars, i cili do të bëhet i pafavorshëm duke filluar nga e marta dhe mund t'ju sjellë pak më shumë lodhje në javët e ardhshme. Ju beqarët do jeni flirtues në pafundësi dhe do e keni shumë më të thjeshtë ta bëni për vete këdo që do pëlqeni.

UJORI: momente tensioni...

I dashur Ujor, këtë javë për fat të keq fillimisht planeti Mërkur dhe më pas planeti Venus do të pushojnë së favorizuari dhe do të fillojnë të vendosin pengesa: mund të përjetoni momente tensioni në zyrë/punë ose të keni disa zënka të tjera me partnerin. Për fat të mirë, mund të mbështeteni tek planeti Mars sërish aktiv në favorin tuaj, gati për t'ju dhënë energji të re. Vini bast gjithçka në ditët e hënës me fat , ato të së mërkurës dhe të enjtes. Ju beqarët duhet të tregoheni sa më realistë dhe nuk duhet të kërkoni gjëra të pamundura. Shëndeti do jetë i mirë. Edhe nëse keni qenë me grip apo keni pasur shqetësime të ndryshme, do ndiheni disi më të qetë.

PESHQIT: shkëlqyeshëm!

Të dashur Peshq, java juaj fillon në mënyrë të shkëlqyer : jo vetëm që do të keni një hënë të bukur me fat në lidhje të hënën dhe të martën, por gjithashtu mund të mbështeteni në favorin e Mërkurit dhe atë të Venusit: të dy këta planetë më në fund do të jenë aktivë. në favorin tuaj, gati për t'ju dhënë shumë lajme të bukura si në fushën e ndjenjave ashtu edhe në atë profesionale. Fundjavë padyshim romantike. Ju beqarët do keni ditë pozitive dhe nga mesi i javës mund të takoni edhe persona interesantë. Në planin financiar do ketë veçse përmirësim të situatës dhe do arrini t'i kryeni disa shpenzime më tepër nga zakonisht. Shëndeti nuk do jetë në formën më të mirë.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post