Ja kush janë gjashtë femrat më të djallëzuara të zodiakut

Të qenit shumë i mirë në jetë nuk shpërblehet gjithmonë. Shumë njerëz përfitojnë nga zgjuarsia dhe zemra e madhe e njerëzve të mirë. Të gjithë duhet të jemi pak djallëzor, të mbrojmë interesat tona dhe të mos lejojmë askënd të na shkelë. Femrat e renditjes së sotme janë shumë të afta në këtë.
Do t'i shihni të përkulen, por nuk do të thyhen kurrë. Femrat e këtyre shenjave janë kokëfortë dhe të vendosura. Ata nuk e lejojnë veten të mashtrohen ngatë-tjerët, për disa janë të këqija, në realitet këto shenja të zodiakut thjesht mbrojnë veten.

1. DASHI   

Gruaja e kësaj shenje zjarri është e pakontrollueshme dhe e paepur. Kokëfortë dhe impulsive është një shoqe e dashur por nëse tradhtohet nuk fal. Hakmarrja e saj do të vijë papritur dhe do të jetë shumë e hidhur. Gruaja Dashi lufton armiqtë e saj me qëllim që t'i asgjësojë ata. Edhe pse në dukje ajo është një person i shoqërueshëm, kurrë mos e lini të zhgënjehet nga ju një grua Dashi, ajo është shumë e aftë të manipulojë të tjerët nëse ka një qëllim për të arritur. 

2. GAFORRJA   

Gruaja Gaforre është empatike dhe shumë e ndjeshme. Një nga dëshirat e saj më të mëdha të lindura është të ketë një familje. Kjo grua ka shumë kohë por kur i bëhet padrejtësi zemërimi i saj shpërthen dhe hakmarrja e saj merr përmasa epike. E meta e tyre më e madhe është të qenit dyshues, ata mund të jenë në gjendje të shohin një tradhti ose plan të keq edhe atje ku nuk ka. Nëse ajo bën një gabim, është e gatshme të ndryshojë mendje, por së pari duhet t'i tregoni asaj se nuk ka asgjë për t'u frikësuar. Gaforrja është padyshim një grua e komplikuar. 

3. LUANI   

Gruaja Luan  pëlqen intrigat dhe sfidat. Nuk ka frikë nga asnjë kundërshtar. Ajo ka një karakter shumë të përqendruar tek vetja dhe është gjithmonë e bindur se ka të drejtë. Të kesh për të thënë diçka me një Luan është rraskapitëse sepse ata nuk lëshojnë kurrë pe. Përveçse janë femra jashtëzakonisht kokëforta, ato punojnë me shumë imagjinatë duke ushqyer egon e tyre tashmë të madhe. 

4. VIRGJËRESHA   

Gruaja Virgjëresha shfaqet e turpshme dhe me mënyra dashamirëse, në realitet pas kaq sinqeriteti fshihet një grua që nëse do mund të jetë më dinakja në botë. Pas asaj fasade të butë fshihet një grua kritike që mund të bëhet armike e përbetuar e kujtdo që kundërshton qëllimet e saj. Asnjëherë mos e nënvlerësoni atë si armike, ajo është e gatshme të bëjë gjithçka. 

5. AKREPI   

Gruaja Akrep është helmuese, vdekjeprurëse, shkatërruese ashtu si kafsha që e përfaqëson atë. Ajo është një mike besnike dhe e mirë, por kur i bëhet padrejtësi nuk fal. Përpara armiqve të saj ajo lëshon gjithë agresionin forcën dhe neverinë e saj për t'i frikësuar ata. Ajo është një e dashur  e butë dhe e përkushtuar, por shumë xheloze. Asnjëherë mos ushqeni dyshimet e saj nëse nuk doni të shihni anën e saj shpërthyese, shkatërruese dhe vdekjeprurëse. 

6. PESHQIT 

E fundit në listë, por jo më pak e keqja në këtë renditje është gruaja e Peshqve. Në përgjithësi shumë e ndjeshme dhe e ëmbël, ajo e lë atmosferën e saj të dhembshur dhe vetëmohuese kur e lë veten të rrëmbehet nga pesimizmi i saj i lindur. Ajo është një grua që përjeton keq çdo dështim të vogël. Meqenëse e ka të vështirë të mbajë këmbët në tokë, të menaxhosh jetën e saj reale është një detyrë shumë e vështirë dhe ky dekurajim e bën atë të ndihet një person i keq dhe herë pas here një demonstrim i kësaj mënyre të qenurit.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post