Horoskopi javor 25 Prill 1 Maj 2022

DASHI: Vota 8 . 

Hëna në shenjë të mërkurën do t'ju ndihmojë t'i jepni një zë më të qartë disa prej disponimeve tuaja dhe ndoshta edhe të kuptoni më mirë ato të të tjerëve. Do të jetë një javë shumë e këndshme, madje e dendur dhe e zjarrtë.  Marrëdhëniet më të trazuara të dashurisë do të qetësohen për t'i lënë vend bashkëpunimit dhe pasionit më të shfrenuar. Mundohuni të kultivoni mendime pozitive gjatë kësaj kohe, keni nevojë për to pafundësisht. Dëshira për të përmirësuar cilësinë e marrëdhënieve tuaja shoqërore dhe për të zgjeruar rrethin tuaj të njohjeve po bën rrugën e saj. Sidoqoftë, mos e kurseni veten, veçanërisht në punë, edhe sepse mund të ndodhin mundësi interesante, nëse disi të "fshehura" për rritje profesionale.

Nëse jeni beqarë, ka shumë gjasa që dikush të përpiqet të tërheqë vëmendjen tuaj.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• Dita më fat e mërkurë 27 prill (hëna në shenjë);
• ★★★★★ E hënë 25, e martë 26 dhe e enjte 28;
• ★★★★ E premte, 29 prill;
• ★★★ E shtunë 30 Prill;
• ★★ E diela 1 maj.

♉ DEMI: Vota 10 . 

Falë Hënës, javën e ardhshme do të jeni në gjendje të vizatoni një pamje të saktë të situatës dhe të veproni në përputhje me rrethanat. Përveç kësaj, pranë jush do të keni një person të dashur, i cili do të dijë si dhe kur të japë një dorë të çmuar. Për sa i përket punës, do të gjeni zgjidhjen e duhur për disa, probleme pa shumë mundim. Në dashuri do të jetë gjithçka e mrekullueshme: do të jeni në gjendje të ulni çdo tension me ëmbëlsinë dhe durimin që ju dallon.

Hëna do ta bëjë këtë javë të gëzuar dhe pozitive; do të vijë edhe diçka e papritur, e aftë për të hapur dyer të reja: mos e humbisni rastin. Ju keni qenë në prapavijë për një kohë, tani është koha për të dalë sërish në vijë të parë. Ndoshta në fillim do të keni një mijë dyshime në mendjen tuaj, pastaj gradualisht gjithçka do të bëhet e qartë: prandaj, mos u dorëzo.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• Dita më e mirë e shtunë 30 prill (hëna në shenjë);
• ★★★★★ E martë 26, e premte 29 dhe e diel 1 maj;
• ★★★★ E hënë 25, e mërkurë 27 dhe e enjte 28.

♊ BINJAKËT: Vota 8 . 

Këtë javë ardhja e Mërkurit në shenjë do t'ju ndihmojë të vini në lojë anën tuaj më të mençur dhe më konkrete: do të jeni në gjendje të menaxhoni mirë edhe situatat më komplekse.

Sa i përket jetës së dashurisë, është e kotë të mendosh histori të mbyllura (të vjetra) dhe të mbash një sy nga e kaluara. Ktheni faqe, një herë e përgjithmonë. Nga njëra anë ke shpirt luftëtar, nga ana tjetër dëshiron paqe. E shtuna dhe e diela ndoshta do të jenë plot kontraste, por në përgjithësi jo tepër negative. Në fushën profesionale fokusohuni te bashkëpunimi në grup dhe dialogu i mirë. Rezultatet do të vijnë së shpejti më shpejt nga sa mendoni dhe do të jenë më të mira se sa pritej. Sa i përket disa ekuilibrave delikate sentimentale, po humbisni kohë me paranojë të kota.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• Dita më e mirë e martë 26 prill;
• ★★★★★ e hënë 25, e mërkurë 27 dhe e enjte 28;
• ★★★★ E premte 29 Prill (Merkuri në shenjë);
• ★★★ E shtunë 30 Prill;
• ★★ E diela 1 maj.

♋ GAFORRJA: Vota 6 .

Horoskopi javor parashikon një periudhë mjaft të qetë. Edhe nëse në disa rrethana, veçanërisht të hënën dhe të martën, do ta bëni veten shumë të pamatur dhe instinktiv: kini kujdes sepse rrezikoni të bëni disa dëme të pakthyeshme. Asgjë veçanërisht serioze, ki parasysh; Megjithatë, disa fjalë të gabuara mund të rrezikojnë mundësi të mira. Përsa i përket dashurisë, tashmë ju përgëzojmë sepse do të arrini të shmangni me mjeshtëri rrezikun e një sherri të pafund. Mos kërkoni shumë nga personi që doni, dijeni se ai mund të reagojë keq, të paktën tani për tani, dhe do të shihni që gjërat do të përmirësohen. Puna do ecë mjaft mirë dhe do jetë burim kënaqësie.

Frytet e një përpjekjeje të kohëve të fundit dhe intensive do të fillojnë të vijnë së shpejti.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• ★★★★★ E premte 29 dhe e shtune 30;
• ★★★★ E mërkurë 27, e enjte 28 dhe e diel 1 maj;
• ★★★ E Hënë, 25 Prill;
• ★★ E martë 26 Prill.

♌ LUANI: Vota 5 . 

Edhe nëse jeni ndër shenjat më konkrete, të forta dhe konstante të zodiakut, megjithatë këto ditë mund të ndjeni nevojën të dilni nga turma, domethënë të veproni sipas instinktit dhe të ushqeheni me entuziazëm. Nuk do të ishte aspak keq; Gjëja e rëndësishme, megjithatë, është të mos kultivojmë utopi të kota. Nëse nuk e keni arritur ende një qëllim, mos e lini veten të kapeni nga mosbesimi: jeta, ndonjëherë, mund të jetë vërtet e paparashikueshme. Dhe gjithçka mund të ndryshojë brenda një ore, qoftë edhe disa minutash.

Vazhdoni të punoni shumë, ndoshta duke u përpjekur të kaloni më shumë kohë me njerëzit që ju interesojnë më shumë. Në punë ka çështje që nuk çojnë në asgjë, ndaj ato thjesht duhen lënë mënjanë: dhe kjo sigurisht nuk është një humbje. Nga ana tjetër, po vijnë lajme që nuk do të na bëjnë të pendohemi për disa dyer të mbyllura në mënyrë të pashmangshme.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• ★★★★★ E diel 1 maj;
• ★★★★ e hënë 25, e martë 26 dhe e shtuna 30;
• ★★★ E enjte 28 dhe e Premte 29;
• ★★ E mërkurë 27 Prill.

♍ VIRGJËRESHA: Vota 6 . 

Kjo është një kohë kur mund të jetë mjaft e dobishme për shumë prej jush që të merren me një sërë gjërash në lidhje me familjen, punën ose një miqësi "çaluese" - një torturë e vërtetë, e pakëndshme, por patjetër e nevojshme.

Hiqni qafe çdo mendim fiks, në mënyrë që t'i kushtoheni çështjeve më urgjente. Sigurisht, çështjet e rëndësishme përfshijnë ato që kanë të bëjnë me dashurinë: ju jeni në rrugën e duhur, edhe nëse dëshironi të përjetoni ndjenja më intensive. Horoskopi për javën 25 Prill-1 Maj na fton të tregojmë përkushtim dhe vullnet të mirë. Vetëm të presësh për manën nga parajsa nuk është një zgjedhje e përshtatshme. Kurajo, pra, dilni hapur dhe tregoni se çfarë jeni të aftë. Përfitoni nga kjo javë (e hënë dhe e martë) për të thënë ose për të bërë gjëra që normalisht nuk do t'i thonit dhe bëni. Dhe nëse pengoheni, ngrihuni menjëherë!

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• ★★★★★ të hënën 25 dhe të shtunën 30;
• ★★★★ E martë 26, e premte 29 dhe e diel 1 maj;
• ★★★ E mërkurë 27 Prill;
• ★★ E enjte, 28 Prill.

$ads={1}

♎ PESHORJA: Vota 6 . 

Nuk do ndiheni shumë të kuptuar këtë javë. Pastaj lëvizni këndvështrimin tuaj sa më shpejt që të jetë e mundur: ndoshta nuk po e shpjegoni veten mirë dhe, rrjedhimisht, të tjerët e kanë të vështirë të vazhdojnë me ju. Pra, ngadalësoni, duke u përpjekur ta vendosni veten më qartë dhe me qetësi në çdo situatë. Me fjalë të tjera: përpiquni të kërkoni një ekuilibër më të madh personal, filloni ta ndërtoni atë ditë pas dite që nga fillimi i javës. Sa për dashurinë, mos lejoni që zakoni të bëhet një lloj kafazi për marrëdhënien. në punën tuaj përpiqeni të gjeni një dialog të caktuar me ata që njihni: rreziku është të gjendeni vetëm përballë disa detyrave të pakëndshme.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• ★★★★★ E martë 26, e mërkurë 27;
• ★★★★ E hënë 25, e shtunë 30, e diel 1 maj;
• ★★★ E enjte 28 Prill;
• ★★ E premte, 29 prill 2022.

♏ AKREPI: Vota 7 . 

Ju dëshironi shumë të ndryshoni ajër dhe vende, ndoshta të bëni takime të reja, të përballeni me sfida të reja. Dëshira për shumë është gjithashtu të (ri) testojnë veten dhe të emocionohen si në kohët më të mira. Pra, filloni që nga kjo javë: shikoni përreth dhe buzëqeshni edhe para disa të papriturave. Dhe nëse duhet të ketë ndonjë mosmarrëveshje të vogël në familje ose në jetën e përditshme, do të mund t'i përballoni ato me një diplomaci të madhe. Sigurisht, marrja e situatave me një lehtësi të caktuar, ajo që zakonisht nuk është pjesë e temperamentit tuaj, mund të jetë zgjidhja fituese.

Për sa i përket punës, disa gjëra kanë filluar të zhbllokohen, ndaj do të ndjeni një lehtësim të madh.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• Diya me fat e enjte 28 prill;
• ★★★★★ E premte 29, e diel 1 maj;
• ★★★★ E mërkurë 27, e shtunë 30;
• ★★★ E martë, 26 prill;
• ★★ E hënë, 25 prill 2022.

♐ SHIGJETARI: Vota 7 . 

Në këtë javë që vjen do të ndjeni se keni të gjithë energjinë e nevojshme për të kryer çdo angazhim në mënyrën më të mirë të mundshme. Ka shumë gjëra për të bërë, ndaj përgatitni një listë me prioritete, përndryshe rrezikoni të mos arrini asgjë. Në ditë të caktuara, përpiquni të përqendroheni te personi që doni duke i treguar afërsinë tuaj. Ndonjëherë ju prireni të jeni plotësisht të lirë nga keqdashja, duke besuar se të gjithë janë në mirëbesim si ju: për fat të keq nuk është kështu!

Kështu që shikoni përreth me kujdes dhe veproni me kujdesin e duhur. Humori ditën e martë dhe të mërkurë do të lërë për të dëshiruar, por më pas me kalimin e ditëve shumë gjëra do të kthehen në vendin e tyre.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• Dita me fat e premte 29 prill;
• ★★★★★ E shtunë 30, e diel 1 maj;
• ★★★★ E hënë 25, e enjte 28.
• ★★★ E mërkurë 27 Prill;
• ★★ E martë, 26 prill 2022.

♑ BRICJAPI: Vota 7 

Rutina në ditët në vijim mund t'ju vendosë në humor të keq. Gjithashtu sepse, me siguri, do t'ju duhet të përballeni me disa shpenzime të papritura. Mundohuni të organizoheni më mirë për të ardhmen, në mënyrë që të përballoni çdo goditje të ulët të fatit dhe të jeni më të përgatitur.

Mbrëmje të qeta për t'i kaluar me të dashurit nga mesi deri në fundjavë. Nga ana tjetër, nuk do të keni asnjë qëllim apo dëshirë të përballeni me diskutime familjare të hënën dhe të martën: vërtet nuk dëshironi të kërkoni zgjidhje që të tjerët nuk mund t'i gjejnë. Kjo është arsyeja pse do të prireni të largoheni nga skena, duke pritur që tensionet të ulen. Të dielën çdo gjë do jetë më mirë, edhe nëse do të ketë disa turinj të gjatë që nuk varen nga ju. 

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• Dita me fat e diel 1 maj;
• ★★★★★ E enjte 28, e shtune 30;
• ★★★★ E mërkurë 27, e premte 29;
• ★★★ E martë, 26 prill:
• ★★ E hënë, 25 prill 2022.

♒ UJORI: Vota 6 . 

Do të jetë një javë e ngarkuar, po, por në përgjithësi do të jetë mjaft pozitive. Në fund të periudhës mund të ndiheni pak të zhytur në halle: faji i situatave të mëparshme negative ose për shkak të personazheve që nuk janë shumë të prirur për të kuptuar gjërat ... Nëse mund t'ju ngushëllojë, kjo gjendje shpirtërore do të zgjasë për një kohë të shkurtër dhe mbi të gjitha nuk do të jetë më e shkaktuar nga probleme të kahershme. Për sa i përket jetës në çift, nëse diçka nuk ju shkon, kërkoni sqarime dhe jo përballje, duke shmangur marrjen e vendimeve të nxituara. Si gjithmonë, keni shumë forcë dhe sharm për të shitur: megjithatë, kjo nuk duhet t'ju shtyjë të ekzagjeroni me strategji të pakuptimta: mund t'i arrini qëllimet tuaja duke bërë përpjekje.

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• ★★★★★ E Hënë 25, E Mërkurë 27;
• ★★★★ E martë 26, e enjte 28, e diel 1 maj;
• ★★★ E premte, 29 prill;
• ★★ E shtunë 30 Prill 2022.

♓ PESHQIT: Vota 9 .

Hëna, në shenjë të hënën, do t'i dërgojë buzëqeshje Venusit. Në ditët në vijim do të keni një dëshirë të madhe për t'iu përkushtuar miqve, njerëzve që ju njohin mirë dhe që dinë t'ju vlerësojnë. Nga ana tjetër do qëndroni shumë larg atyre që flasin shumë dhe bëjnë pak. Dashuria do të bëhet një mjet emocionesh shumë intensive të hënën dhe disa mosmarrëveshje të fundit do të zhduken në ajër. Shumë do të jenë në qendër të vëmendjes dhe do të jetë shumë kënaqësi: java do të jetë e frytshme dhe plot ngjarje të martën dhe të mërkurën. 

Sa i përket punës, me disa njohuri të lumtura do të jeni në gjendje të kapërceni disa vështirësi dhe të provoni vlerën tuaj. Jeta e dashurisë do të kërkojë më shumë vëmendje nga ju të dielën më 1 maj: pse të mos organizoni diçka ndryshe?

Renditja me yje nga e hëna në të dielë:

• Dita me dat e hënë 25 prill (hëna në shenjë);
• ★★★★★ E martë 26, e mërkurë 27, e premte 29;
• ★★★★ E enjte 28, e Shtune 30;
• ★★★ E diel, 1 maj 2022.

Post a Comment

Previous Post Next Post