Nuk dini çfarë dhurate të bëni? Ja idealja sipas horoskopit

Me afrimin e festave të fundvitit, atmosfera e bukur dhe magjike nuk mund të jetë e plot pa dhuratat që marrim ose u bëjmë të dashurve tanë. Duhet ta pranojmë se zgjedhja e dhuratës perfekte, shpesh shoqërohet me stres dhe vështirësi. Horoskop.vip na vjen në ndihmë, duke na treguar dhuratën e duhur për secilën shenjë: 

DASHI: Një eksperiencë 

Të lindurit e kësaj shenje nuk janë tërësisht të dashuruar pas gjërave apo sendeve, siç janë me kujtimet. Krijo një kujtim të bukur për ta dukje i bërë dhuratë një ftesë në një event, udhëtim ose duke u përpjekur të bëni diçka ndryshe së bashku në qytet. Ata do të ndihen tepër të lumtur të shtojnë një përvojë të re, në listën e tyre të aventurave. 

DEMI: Një libër 

Demi tipik është gjithmonë në kërkim të mënyrave të reja për të përmirësuar jetën e tyre. Librat mund t’ju ndihmojnë të organizoheni, të mësoni se si t’i trajtoni paratë, t’ju tregojë mënyra të reja për të bërë gjëra dhe në përgjithësi të frymëzoni kreativitetin tuaj. Demi i sofistikuar pëlqen reputacionin intelektual që vjen duke u parë me një libër të ri në dorë. 

BINJAKËT: Diçka festive 

Binjakët janë gjallëria e festave. Nëse keni të afërm Binjakë dhe dëshironi t’ju bëni një dhuratë, perfektë për ata do të ishin dekoret festive, pije të ndryshme apo lojëra argëtuese, të cilat do e bëjnë festën e organizuar prej tyre të paharrueshme. 

GAFORRJA: Një ditar ose një axhendë 

Gaforret janë shenja më emocionale dhe nostalgjike e horoskopit. Ditari mund të ndihmojë njerëzit që të rendisin ndjenjat e tyre dhe të dokumentojnë ngjarjet e rëndësishme të jetës. Por, nëse njeriu juaj i dashur është një Gaforre tipike, padyshim që është pak i çorganizuar me kohën. Prandaj, të dhuruarit e një axhendë do i ndihmojë që të bëjnë plane konkrete dhe të organizojnë më mirë ditën e tyre. 

LUANI: Diçka rreth tyre 

Luani posedon një vetëbesim të lartë, krahasuar me shumicën e shenjave të tjera të horoskopit. Prandaj dhurata perfektë për ata do të ishte diçka personale rreth tyre, si një mënyrë për te treguar se ju i doni aq shumë sa vetë ata e duan veten. Ndoshta dhurata që lidhen me kujtimet së bashku apo edhe një jastëk me fytyrën e tyre do të ishte një dhuratë e madhe për ata. 

VIRGJËRESHA: Diçka praktike 

Virgjëresha në jetën tuaj e di saktësisht se çfarë ka nevojë, dhe ndoshta është e etur t’ju tregojë. Ndiqni me kujdes listën e tyre të dëshirave. Nëse ata thonë se kanë nevojë për çorape, kjo është ajo që ata do ti bënte lumturit. Ju mund të shtoni prekjen tuaj personale, si për shembull: të blini çorape nga dyqani i tyre i preferuar, apo një paketë ngarkuesish telefonash në ngjyrën e tyre të preferuar, etj. por nëse ata nuk kanë shprehur ndonjë dëshirë, atëherë ju mund ti bëni dhuratë çfarë do të blinit edhe për jetën tuaj. Peshqirë të rinj, doreza për ditët e ftohta apo ndoshta një kasë telefoni. Padyshim Virgjëreshat do i bënte të lumtur. 

PESHORJA: Një vepër arti 

Gjithkush pëlqen gjëra të bukura, por Peshores veçanërisht i pëlqen të jetë në një mjedis tërheqës për shikimin. Peshoret gjithmonë do të vendosin në muret e tyre apo raftet vepra arti të reja, qofshin këto artistike antike, një tipografi e zgjuar, ose një pikturë nga artisti i tyre i preferuar. 

AKREPI: Diçka personale 

Akrepi vlerëson intensivisht marrëdhëniet në jetën e tyre. Duke u dhënë atyre diçka të veçantë lidhur me një përvojë të përbashkët, ju tregoni sa keni kujdes për kohën që kaloni me ta. Mendimi me të vërtetë ka rëndësi kur zgjedh një dhuratë për një Akrep. 

SHIGJETARI: Aksesor për udhëtim 

Aventurieri i zodiakut, Shigjetari gjithmonë planifikon udhëtimin e tyre të ardhshëm. Nëse ata janë duke shkuar në një udhëtim në fundjavë apo ndoshta në një aventurë gjashtë mujore në Azi, ata kurrë nuk janë të kënaqur të qëndrojnë në një vend për një kohë të gjatë. Dhurata perfektë për ata do të ishin aksesorë që do ju vinin në ndihmë për udhëtimin. Mund të ishte një veshje e lezetshme për pasaportën, një kasë mbrojtëse për telefonin, një veshje kundra ujit për telefonin apo qoftë edhe disa monedha të vendit ku do të shkojnë. 

BRICJAPI: Diçka për tavolinën e tyre të punës 

Bricjapët janë të njohur për të bërë punën ose shkollën e jetës së tyre. Një mënyrë e thjeshtë për të treguar se e njihni Bricjapin që keni në jetën tuaj është t’u jepni diçka për hapësirën e punës, ku kalojnë shumicën e kohës. Elementë dekorues për tavolinë, mjetë të domosdoshme pune apo edhe një axhendë organizuese do të ishin dhurata perfektë për këtë shenjë. 

UJORI: Një lojë 

Askush nuk mund të akuzojë kurrë një Ujor, për të mos qenë argëtues. Natyra e tyre e gjallë dhe krijuese i përshtaten për dhuratë lojërat e ndryshme. Me kaq shumë lojëra, puzzle apo quiz-e, nuk do të keni problem të gjeni diçka specifike për Ujorin në jetën tuaj. 

PESHQIT: Diçka artizanale 

Peshqit janë shumë individë sentimentalë dhe artistikë. Një dhuratë artizanale i plotëson të dyja këto cilësi. Tregoni se i njihni mjaft mirë sa që jeni në gjendje të zgjidhni një dhuratë që ata dëshirojnë dhe madje dëshmon se marrëdhënia juaj do të thotë kaq shumë për ju sa jeni gati të vendosni kohën dhe përpjekjet për të bërë diçka për ta. 

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post