Vendet ideale për takimin e parë sipas shenjave të horoskopit

Çdo shenjë e horoskopit është e ndryshme në mënyrën e vet. Kjo është arsyeja pse ju duhet të dini shenjën e personit tuaj të zemrës për ta bërë takimin e parë.

DASHI

Dashi do emocion. Ata nuk pëlqejnë gjërat e ngadalshme apo të mërzitshme, kështu që duke t’i dërgoni ata në një park argëtues ose të luani një sport për ta bërë Dashin që të kërcejë nga gëzimi.

Dashi nuk pëlqen të qëndrojë në një vend për një kohë të gjatë. Sa më shumë aktivitete të bëni, aq më shumë kënaqen. Sillni një Dashi pas në rininë e tyre. Ata kanë tendencën të rriten shumë shpejt, kështu që duke bërë diçka fëmijërore dhe argëtuese do të ishte ideale për ta.

DEMI

Njerëzit në këtë shenjë normalisht pëlqejnë ti marrin gjëra ngadaltë dhe vendosin që ta njohin dikë para se të krijojnë një lidhje. Një vend ideal për një Demi do të jetë diku në natyrë.

Ata janë shenja më me këmbë në tokë, kështu që për të njohur një Dem, provoni të shkoni në një kopsht botanik ose një kopsht zoologjik, të flisni me njëri-tjetrin dhe të njihen me njëri-tjetrin.

Mësoni lulen e tyre të preferuar. Këta njerëz janë shumë të ndjeshëm, kështu që nëse ju ndodh të bëni një gabim të vogël, të dini se çfarë e gëzon, do të ishte rruga juaj e shpëtimit.

BINJAKËT

Binjakët duan të jenë të zhurmshëm dhe të kalojnë mirë, kështu që shkoni diku që i lejon ata të jenë vetvetja dhe të lirshëm. Shkoni për bowling ose për natë karaoke për t’i gëzuar.

Bërja e diçkaje që ata nuk e kanë bërë më parë është diçka e vështirë për të menaxhuar, sepse ata kanë provuar kaq shumë. Ata ndjekin përvoja të reja dhe janë të lumtur kur ata arrijnë diçka të re.

Nëse e çoni diku ose bëni diçka që ata nuk e kanë bërë më parë, atëherë e keni bërë jashtëzakonisht të lumtur.

GAFORRJA

Gaforret janë persona që pëlqejnë të qëndrojnë në shtëpi dhe preferojnë të qëndrojnë brenda se sa jashtë. Sigurisht, ata do të gëzojnë të dilni bashkë, por ata kanë nevojë të shkoni më pas në shtëpi vetëm, për t’i plotësuar.

Qëndrimi në shtëpi, gatimi dhe shikimi i filmave është një takim ideal për ta. Intimiteti delikat do të bëjë një Gaforre të kthehet sërish për më shumë.

LUANI

Luanët duan për të dalin dhe të jenë në qendër të vëmendjes, kështu që duke bërë diçka të dedikuar për ta do t’i bëni shumë të lumtur.

Luanët gjithashtu priren të jenë shumë të dashur me muzikën dhe zakonisht e duan më shumë se çdo shenjë tjetër, kështu që të shkoni në një koncert dhe ngjiteni atë në shpatullat e tuaj.

Kur dilni me Luanin, pa marrë parasysh se çfarë po ndodh rreth jush, bëjini të ndiheni sikur po shikoni vetëm atë, sepse janë gjëja më e mirë që mund të shikoni.

$ads={1}

VIRGJËRESHA

Janë njerëz shumë të zgjuar dhe të qetë. Vendi më i mirë për të dërguar një Virgjëresha në një takim do të jetë një galeri arti apo një muze. Nëse ju gjeni një Virgjëresha me një karakter më gjallërues, provoni një muze shkencor.

Nëse jeni duke kërkuar për të bërë diçka më intime, provoni të shkoni në një piknik së bashku pranë një pike referimi historik dhe të mësoni në lidhje me njëri-tjetrin. Të mësuarit dhe të dashurit janë dy nga gjërat e preferuar që Virgjëresha dëshiron të bëjë.

$ads={1}

PESHORJA

Ata do të përdorin çdo justifikim për të shkëlqyer dhe për të dalë. Të shikoni një film të vjetër në park është përcaktimi i natës ideale për Peshoren.

Pavdekshmëria e filmave vintage kap thelbin e Peshores dhe ata do t’ju adhurojnë për të parë një të tillë. Në qoftë se është koha e duhur dhe të dy jeni  të gatshëm, shkoni në një festë apo kudo ku mund të veproni si të dashuruar.

AKREPI

Të dalësh në një takim me Akrepin është më e lehtë se sa thonë disa. Ata janë disa të ngurtë dhe ju duhet që t’i gëzoni.

Akrepat nuk janë të njohur zakonisht për personalitetin e tyre të butë apo karizmatik, por duke bërë diçka me një grup të vogël është e përkryer për ta.

Akrepat priren të ikin kur të përballen kokë më kokë me ndjenja të forta. Një natë në plazh dhe një zjarr i madh me miqtë është një mënyra e sigurt për t’i fituar zemrën një Akrepi.

SHIGJETARI

Shigjetarët janë aventurierët e shenjave të horoskopit, kështu që dilni me të në një vend të ri dhe argëtues. Shkoni jashtë qytetit për një karnavale ose thjesht shkoni në një udhëtim ku nuk keni qenë kurrë më parë.

Shëtitja është një nga gjërat që i tërheq më shumë Shigjetarët. Të shkoni në mes të askund, të mblidhni gjethet apo gurët dhe të bëni foto të dy së bashku është një nga momentet më speciale për Shigjetarët.

BRICJAPI

Bricjapët janë jashtëzakonisht të sofistikuar, por ata mund të jenë të lirshëm, nëse ju dini se si t’i lejoni. Të shkoni në një darkë të sofistikuar do ta bëjë Bricjapin shumë të lumtur, por emocion i natës është pas kësaj,

Nëse jeni të dy për emocion, shkoni në një dyqan, provoni veshje të çuditshme dhe bëni shaka për to. Bricjapët janë etiketuar gjithmonë si njerëz me ankth dhe të thjeshtë, por në qoftë se ju ndizni anën fëmijërore të tyre, do t’ju besojnë për të kaluar një kohë të bukur së bashku.

UJORI

Ujorët janë tipi i njerëzve që duan të mësojnë dhe të përjetojnë gjëra të reja. Të shkoni për një takim në një ndërtesë që ka të projektuar ujët dhe plantete është mënyra ideale për t’i fituar zemrën.

Njerëzit në këtë shenjë priren të jenë të tërhequr nga yjet dhe e shijojnë hapësirën, kështu që ky udhëtim do të jetë i veçantë për ta. Të provoni një ushqim të ri apo të shikoni një film të huaj janë dy ide gjeniale për të bërë me një Ujor.

PESHQIT

Peshqit janë njerëz shumë të qetë dhe paqësor. Ata janë gjithashtu shumë nostalgjik, kështu që ju mund të gjeni se çfarë pëlqenin të bënin kur ishin fëmijë.

Golfi është një ide shumë e mirë për Peshqit, sepse ata duan shumë konkurrencën. Të shkoni në një liqen do t’i bëjë ata të buzëqeshin.

Thjeshtësia e natyrës do të jetë e pabesueshme për Peshqit. Nëse arrini ta bëni të qeshë atëherë do të jetë një ditë e paharrueshme për ta.

$ads={2}

Post a Comment

Previous Post Next Post