Sa mirë i ndiqni këshillat që merrni nga shoqëria

Ka momente në jetë kur mund ta gjeni veten të hutuar kur përballeni me një vendim për të marrë. Dhe pastaj, mbetet vetëm të kërkojmë këshilla nga njerëzit me të cilët kemi afër, të njohim mendimin e tyre dhe, në disa raste, të drejtohemi nga mençuria e tyre. Sidoqoftë, jo të gjithë ndjekin gjithmonë sugjerimet që marrin. Horoskopi interesant na zbulon se kush ndjek këshillat që merr secila Shenjë e Zodiakut . Yjet na ndihmojnë të kuptojmë veten dhe të tjerët më të mirë.

DASHI -

Fakti që ju jeni një person që ju pëlqen të  komandoni nuk do të thotë se nuk jeni të gatshëm të dëgjoni këshillat që ju jepen. Në të vërtetë, shumë shpesh ju përfitoni nga fakti që keni njohje të rëndësishme dhe me ndikim të cilët janë në gjendje të sugjerojnë hapat më të mirë për të ndërmarrë për të përparuar në karrierën tuaj ose në jetën tuaj private. Ju nuk e vlerësoni faktin që dikush kërkon këshilla dhe më pas vendos të mos e ndjekë atë.

DEMI -

Është e vështirë për ju të kërkoni këshilla nga njerëzit përreth jush sepse, shumë shpesh, nuk e kuptoni se do të mjaftonte ta shikonit jetën nga një kënd tjetër nga i juaji për të gjetur zgjidhje për problemet e të gjitha llojeve. Për më tepër, kur ju kërkohet këshilla, ju prireni të gjykoni veprimet ose personin që ju kërkon atë. Kjo është arsyeja pse keni frikë të gjykoheni nga të tjerët.

BINJAKËT  -

Ju jeni personi tipik që vazhdimisht kërkoni këshilla majtas dhe djathtas, dhe më pas bëni diçka krejt tjetër. Idetë tuaja janë në lëvizje të vazhdueshme dhe shumë shpesh ju veproni madje pa ditur se çfarë brenda jush ju ka shtyrë të bëni një veprim të caktuar. Ju nuk e kuptoni që disa njerëz mund të shqetësohen nga fakti që ju i kushtoni kaq pak vëmendje gjithçkaje që ju kanë thënë.

GAFORRJA -

Të mbingarkuar nga emocionet tuaja, shumë shpesh ndiheni të pasigurt dhe para se të ndërmerrni veprime të caktuara preferoni të kërkoni këshilla nga njerëzit që janë më racionalë dhe me ide më shumë  se ju. Ka njerëz të cilëve me të vërtetë u besoni dhe kjo i bën njrezit që ju jepni aq shumë rëndësi asaj që sugjerojnë. Këshilla juaj për të tjerët është gjithmonë të dëgjojnë zemrën.

LUANI -

Imazhi juaj i fortë dhe me vetëbesim mund të sugjerojë që të mos jeni të gatshëm të kërkoni këshilla për këdo para se të merrni masa. Në fakt, që nga kohërat antike, mbretërit dhe mbretëreshat kishin në dispozicion një grup të madh këshilltarësh, një për secilin sektor të jetës. Dhe kështu ka miq të cilëve u drejtoheni për probleme dashurie dhe miq të cilët ju sugjerojnë se si të bëni investime fitimprurëse.

VIRGJËRESHA -

Përpara se të kërkoni dikë për këshillë, përpiquni gjithmonë të sqaroni situatën që ju ka futur në krizë. Ju dëshironi që njerëzit që u drejtoheni të kuptojnë plotësisht se çfarë po ju ndodh. Nëse ju duket se këshilla është e mençur dhe perfekte, ju i ndiqni pa hezituar shumë. Përndryshe, faleminderit dhe vazhdoni tutje. Kur të tjerët ju kërkojnë këshilla, ju e analizoni situatën në mënyrë racionale.

PESHORJA -

Ju jeni gjithmonë në kërkim të këshillave! Kur përballeni me një zgjedhje për të bërë, gjithmonë shkoni keq dhe humbni vëmendjen e qëllimit përfundimtar. Kjo është arsyeja pse keni nevojë për dikë që mund t'ju japë orientimin e duhur. Ju dëgjoni me kujdes çdo këshillë që ju jepet dhe, para se të merrni masa, merrni parasysh me kujdes të mirat dhe të këqijat e secilës prej tyre. Po sikur të pyesni veten një herë për këshilla?

AKREPI -

Ju absolutisht nuk ju pëlqen të kërkoni këshilla nga askush. Në fakt, bërja e kësaj do të nënkuptojë shpjegimin e hapur dikujt të detajeve të jetës suaj private / personale dhe ka pak njerëz që e meritojnë këtë privilegj. Kur vendosni të merrni këshilla me përulësi nga një prej tyre, shpesh hiqni ca  detaje që mund të jenë shumë të rëndësishme dhe të bëjnë një ndryshimin.

SHIGJETARI - 

Është e natyrshme dhe spontane për ju, në disa rrethana të jetës, t'u drejtoheni miqve ose të dashurve tuaj për këshilla në lidhje me jetën tuaj dhe zgjedhjet tuaja. Ju gjithashtu dëshironi të dini mendimin e njerëzve me të cilët nuk keni një marrëdhënie veçanërisht intime, sepse e dini se ata mund të kenë një pamje më të shkëputur dhe më objektive të situatës. Shumë ju drejtohen juve për këshilla dashurie.

BRICJAPI  -

Ju i përkisni një Shenje të mençur (inteligjente) kjo është arsyeja pse kaq shumë njerëz ju drejtohen për një mendim të vogël dhe të çmuar para se të ndërmarrin hapa vendimtar në jetën e tyre. Ju gjithmonë arrini që çdo situatë të shihet nga këndvështrime të reja. Kur keni nevojë për këshillën e dikujt, megjithatë, nuk e gjeni të njëjtën disponueshmëri dhe shpesh përplaseni me mendime sipërfaqësore të të tjerëve që do të thotë edhe pyesni për një këshillë, dhe në Të njëjtën kohë jeni kundër.

UJORI -

Ata që shpresojnë se herët a vonë do t’i ndiqni këshillat e tij po mashtrojnë veten e ryre. Zakonisht ju jeni i pari që jepni këshilla, edhe kur ato nuk kërkohen nga të dashurit tuaj ose nga shoqëria. Sapo të dëgjoni për ndonjë problem, ju keni zgjidhjen në majë të gjuhës tuaj dhe nuk mund ta ndaloni veten ta sugjeroni atë tek të tjerët. Ndonjëherë janë të tjerët ata që bëjnë të njëjtën gjë me ty, por ti nuk i dëgjon as më së paku dhe e bën në mënyrën tënde.

PESHQIT -

Ju pëlqen të keni mbështetjen  e njerëzve tuaj të dashur: thjesht nuk mund të bëni pa të kur merrni vendime të rëndësishme. Sidoqoftë, ndonjëherë keni tendencë të ndiqni këshillat që të tjerët ju japin më shumë sesa ato që ju thotë shqisa juaj e gjashtë. Dhe është pikërisht në këto situata që, në planin afatgjatë, pendoheni për atë që keni bërë. Mos harroni se vleni shumë më tepër sesa mendoni.

$ads={2}


Post a Comment

Previous Post Next Post